strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 10-11/2016

  HOME    Świat Biznesu nr 10-11/2016    

Dariusz Słaboszewski, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, o strategii rozwoju, portowych inwestycjach i… grzybobraniu.


O sytuacji na rynku nieruchomości rozmawiamy z Lesławem Siemaszką, właścicielem firmy Siemaszko, Piotrem Tomaszewiczem, właścicielem firmy Tomaszewicz Development, Przemysławem Wojnarowskim, analitykiem rynków nieruchomości z Instytutu Studiów Regionalnych w Szczecinie, oraz Janem Zasadzińskim, dyrektorem zarządzającym firmy Inwest Nieruchomości. Redakcję reprezentują: Magdalena Szczepkowska i Włodzimierz Abkowicz.

Targi Nieruchomości i Wyposażenia Wnętrz, największe wydarzenie branży nieruchomości w województwie zachodniopomorskim, odbędą się 8-9 października w Szczecinie. Do końca roku firma ExpoArena zaprosi nas jeszcze na targi ślubne.

Gigantyczne centrum dystrybucyjne - większe od tych, które ma w Polsce Amazon, wybuduje w parku przemysłowym w Gardnie w gminie Gryfino niemiecki gigant e-handlu.

Niemiecki holding VTC Group kupił od koncernu Bilfinger część firmy zajmującej się budową konstrukcji w branży offshore. Spółka BMO zmieni nazwę na ST³ Offshore.

Teraz Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsługuje codziennie trzy loty do Warszawy. Od marca 2017 roku, za sprawą linii lotniczych Ryanair, dojdzie jeszcze jeden – również na lotnisko Chopina.

 Znani polscy jeźdźcy i miłośnicy koni z kraju i zagranicy wzięli udział w otwarciu akademii jeździeckiej Verso la Natura.

Po letniej przerwie zaczynają się rozkręcać szczecińskie instytucje kultury. Szczególnie ciekawie zapowiada się repertuar Opery na Zamku. Po hucznym powrocie do pięknej zamkowej siedziby i wyjątkowo udanym sezonie jedyny teatr muzyczny na Pomorzu Zachodnim czeka kolejny ważny rok. Najbliższa kampania stoi bowiem pod znakiem jubileuszu 60-lecia.

Herbatka Izbowa Północnej Izby Gospodarczej w Koszalinie odbyła się 10 września w wyjątkowej scenerii ogrodu i hotelu Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie. Jest to malowniczy kompleks pochodzący z XVII wieku, położony w centrum parku krajobrazowego.

W dniach 18-19 listopada swój jubileusz 70-lecia obchodzić będzie uroczyście II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie im. Mieszka I. Szkoła, która popularnie nazywana jest „Pobożniakiem” ze względu na to, że znajduje się przy ul. Henryka Pobożnego 2, opuściło już 15 tysięcy absolwentów. Wśród nich jest wielu absolwentów, którzy znani są w świecie nauki, kultury, biznesu czy też polityki.

Grillowane krewetki zrobiły zawrotną karierę na otwarciu nowej restauracji w Szczecinie. Ale nie tylko one przypadły do gustu pierwszym gościom restauracji Matejki 8 By Jacek Faltyn w Szczecinie.

W Binowie i w podchoszczeńskim Modrym Lesie rozstrzygnęły się losy tegorocznego turnieju World Amateur Golfers Championship, którego zwycięzcy reprezentują Polskę na międzynarodowych mistrzostwach amatorów.

Kolejny turniej Pekao Szczecin Open za nami. Była to dwudziesta czwarta edycja turnieju, czyli najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce. Odbyła się – podobnie jak dwadzieścia trzy poprzednie – na ziemnych kortach przy al. Wojska Polskiego.

W połowie września w Szczecinie rozegrano najstarszy mityng brydżowy organizowany w Polsce - „Bursztynowy”. Była to 58. edycja tych zawodów, które należą do największych w regionie. Turniej główny wygrali obrońcy - Artur Pomarański (Gorzów) i Zbigniew Sawicki (Szczecin).


Duet z Wielkopolski Jolanta Zientara - Rafał Junik zdobył tytuł Mistrzów Zachodniopomorskiego Związku Brydża Sportowego Par Mikstowych. Zawody rozegrano w ostatnią sobotę września, a miejscem karcianej rywalizacji były gościnne mury Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na szczecińskiej Łasztowni.

Udział sześciu arcymistrzów szachowych, w tym czterech z rankingiem powyżej 2540, to wymowna wizytówka rozgrywanego tradycyjnie w polickim Klubie Nauczyciela już XXXI Memoriału Tadeusza Gniota (Police, 6-14 lipca 2016 r.) To godne upamiętnienie patrona - wybitnego szachisty i pedagoga szczecińskiego i - co ważne - utrzymanie pozycji jednego z najsilniej obsadzonych turniejów szachowych w Polsce.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439546