strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 11-12/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 11-12/2011    

„Świat Biznesu” rozmawia z Dariuszem Kunikowskim, szczecińskim restauratorem, współwłaścicielem firmy gastronomicznej, który razem z ojcem, Zenonem, prowadzi restaurację „Zamkową” w Szczecinie

Tym razem w naszej dyskusji redakcyjnej rozmawiamy o Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym (SOM). Zastanawiamy się, jakie korzyści przyniesie współpraca Szczecina z okalającymi go gminami w sferze gospodarczej i jak wpłynie to na poprawę jakości życia mieszkańców? W dyskusji uczestniczą: Teresa Dera, Wójt Gminy Dobra, Wojciech Drożdż, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina, Sławomir Pajor, Prezydent Miasta Stargardu oraz Henryk Piłat, Burmistrz Gryfina. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

POLFUND - Fundusz Poręczeń Kredytowych jest jedną z największych instytucji tego rodzaju w Polsce. Założony 10 lat temu w Szczecinie fundusz w ciągu 10 lat udzielił przedsiębiorcom z całego kraju 4 tys. poręczeń a wartość poręczonych kredytów przekroczyła 1 mld zł.


3 października z udziałem marszałka zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego prof. Włodzimierza Kiernożyckiego odbyła się  uroczystość podpisania aktu erekcyjnego Centrum Dydaktyczno - Badawczego Nanotechnologii  Zachodniopomorskiego Uniwersytetem Technologicznego.

Naukowcy, absolwenci i studenci Uniwersytetu Szczecińskiego świętowali jubileusz funkcjonowania wyższego szkolnictwa ekonomicznego na Pomorzu Zachodnim.

Władze, naukowcy, działacze gospodarczy i przedsiębiorcy chińskiej prowincji Guangdong spotkali się ze swoimi zachodniopomorskimi odpowiednikami.

Firma JW Construction zaczęła budowę w miejscu dawnych zakładów odzieżowych Dana.

Pokazy kulinarne prowadzone przez znanego mistrza kulinarnego Roberta Sowę były atrakcją wrześniowych targów Wszystko Dla Domu.

Przez dwa dni 24 i 25 października o problemach służby zdrowia rozmawiali uczestnicy III Bałtyckiego Forum Zdrowia. Motywem przewodnim tegorocznego forum stało się zarządzanie jednostkami ochrony zdrowia w warunkach niepewności. Głównym moderatorem Forum była  prof. Iga Rudawska, kierownik Zakładu Ekonomiki Ochrony Zdrowia Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego

Galeria Kaskada otrzymała nagrodę dla najlepszego centrum handlowego w konkursie organizowanym przez magazyn poświęcony rynkowi nieruchomości w krajach Europy środkowo-wschodniej "CiJ Journal".

Czwartą generację actrosa, największego samochodu ciężarowego marki Mercedes-Benz, zaprezentowała firma Mojsiuk.

Szczecińska Bohema od pięciu lat przyciąga klientów niebanalną kuchnią, a jej właściciele zachęcają ich do próbowania nowych smaków.

Połowa października stała się świętem szczecińskiej Opery. Z dwóch powodów: wystawienia „Traviaty” Giuseppe Verdiego w międzynarodowej obsadzie, a przede wszystkim oficjalnego otwarcia tymczasowej siedziby Opery na Zamku w namiocie przy ul. Energetyków.

Pomysł albumu fotograficznego, który zawiera syntetyczne spojrzenie na czasy PRL w portowym Szczecinie rodził się w kilku głowach. Pamiętam, że sporym powodzeniem cieszył się kilka lat temu na rynku wydawniczym album pn. Szczecin w rodzinnych albumach, przygotowany przez Janusza Ławrynowicza, dziennikarza „Kuriera Szczecińskiego” i wydany przez oficynę „Kurier Press”. Wybrane fotografie pochodziły ze zbiorów czytelników „Kuriera Szczecińskiego”.

„Świat Biznesu” rozmawia z Krzysztofem Bobalą i Bogdanem Mieżyńskim, właścicielami Bene Sport Centrum.


Po raz czwarty brydżyści z dużym stażem i amatorzy rywalizowali 12 listopada o puchar rektora Uniwersytetu Szczecińskiego .Formuła tego turnieju polega na komputerowym kojarzeniu par składających się z jednego amatora i z jednego zawodnika o większym doświadczeniu. Jest to więc często znakomita szansa dla początkującego brydżysty zagrania z dobrym zawodnikiem.

Amerykanin Peter Bronson wygrał turniej Floating Garden Szczecin Open 2011 z wynikiem 211 uderzeń po trzech rundach. Wyprzedził Mike'a O'Briena i Jakuba Ossowskiego (obaj po 222 uderzenia).

Media Cup - turniej ludzi mediów, agencji reklamowych, rzeczników prasowych oraz ich rodzin rozegrany został 1 października w klubie Amber Baltic w Kołczewie koło Międzyzdrojów.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418613