strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 11-12/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 11-12/2011    

„Świat Biznesu” rozmawia z Dariuszem Kunikowskim, szczecińskim restauratorem, współwłaścicielem firmy gastronomicznej, który razem z ojcem, Zenonem, prowadzi restaurację „Zamkową” w Szczecinie

Tym razem w naszej dyskusji redakcyjnej rozmawiamy o Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym (SOM). Zastanawiamy się, jakie korzyści przyniesie współpraca Szczecina z okalającymi go gminami w sferze gospodarczej i jak wpłynie to na poprawę jakości życia mieszkańców? W dyskusji uczestniczą: Teresa Dera, Wójt Gminy Dobra, Wojciech Drożdż, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina, Sławomir Pajor, Prezydent Miasta Stargardu oraz Henryk Piłat, Burmistrz Gryfina. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

POLFUND - Fundusz Poręczeń Kredytowych jest jedną z największych instytucji tego rodzaju w Polsce. Założony 10 lat temu w Szczecinie fundusz w ciągu 10 lat udzielił przedsiębiorcom z całego kraju 4 tys. poręczeń a wartość poręczonych kredytów przekroczyła 1 mld zł.


3 października z udziałem marszałka zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego prof. Włodzimierza Kiernożyckiego odbyła się  uroczystość podpisania aktu erekcyjnego Centrum Dydaktyczno - Badawczego Nanotechnologii  Zachodniopomorskiego Uniwersytetem Technologicznego.

Naukowcy, absolwenci i studenci Uniwersytetu Szczecińskiego świętowali jubileusz funkcjonowania wyższego szkolnictwa ekonomicznego na Pomorzu Zachodnim.

Władze, naukowcy, działacze gospodarczy i przedsiębiorcy chińskiej prowincji Guangdong spotkali się ze swoimi zachodniopomorskimi odpowiednikami.

Firma JW Construction zaczęła budowę w miejscu dawnych zakładów odzieżowych Dana.

Pokazy kulinarne prowadzone przez znanego mistrza kulinarnego Roberta Sowę były atrakcją wrześniowych targów Wszystko Dla Domu.

Przez dwa dni 24 i 25 października o problemach służby zdrowia rozmawiali uczestnicy III Bałtyckiego Forum Zdrowia. Motywem przewodnim tegorocznego forum stało się zarządzanie jednostkami ochrony zdrowia w warunkach niepewności. Głównym moderatorem Forum była  prof. Iga Rudawska, kierownik Zakładu Ekonomiki Ochrony Zdrowia Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego

Galeria Kaskada otrzymała nagrodę dla najlepszego centrum handlowego w konkursie organizowanym przez magazyn poświęcony rynkowi nieruchomości w krajach Europy środkowo-wschodniej "CiJ Journal".

Czwartą generację actrosa, największego samochodu ciężarowego marki Mercedes-Benz, zaprezentowała firma Mojsiuk.

Szczecińska Bohema od pięciu lat przyciąga klientów niebanalną kuchnią, a jej właściciele zachęcają ich do próbowania nowych smaków.

Połowa października stała się świętem szczecińskiej Opery. Z dwóch powodów: wystawienia „Traviaty” Giuseppe Verdiego w międzynarodowej obsadzie, a przede wszystkim oficjalnego otwarcia tymczasowej siedziby Opery na Zamku w namiocie przy ul. Energetyków.

Pomysł albumu fotograficznego, który zawiera syntetyczne spojrzenie na czasy PRL w portowym Szczecinie rodził się w kilku głowach. Pamiętam, że sporym powodzeniem cieszył się kilka lat temu na rynku wydawniczym album pn. Szczecin w rodzinnych albumach, przygotowany przez Janusza Ławrynowicza, dziennikarza „Kuriera Szczecińskiego” i wydany przez oficynę „Kurier Press”. Wybrane fotografie pochodziły ze zbiorów czytelników „Kuriera Szczecińskiego”.

„Świat Biznesu” rozmawia z Krzysztofem Bobalą i Bogdanem Mieżyńskim, właścicielami Bene Sport Centrum.


Po raz czwarty brydżyści z dużym stażem i amatorzy rywalizowali 12 listopada o puchar rektora Uniwersytetu Szczecińskiego .Formuła tego turnieju polega na komputerowym kojarzeniu par składających się z jednego amatora i z jednego zawodnika o większym doświadczeniu. Jest to więc często znakomita szansa dla początkującego brydżysty zagrania z dobrym zawodnikiem.

Amerykanin Peter Bronson wygrał turniej Floating Garden Szczecin Open 2011 z wynikiem 211 uderzeń po trzech rundach. Wyprzedził Mike'a O'Briena i Jakuba Ossowskiego (obaj po 222 uderzenia).

Media Cup - turniej ludzi mediów, agencji reklamowych, rzeczników prasowych oraz ich rodzin rozegrany został 1 października w klubie Amber Baltic w Kołczewie koło Międzyzdrojów.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439557