strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 12/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 12/2013    

Prof. Waldemar Domachowski, dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego o braku zaufania społecznego, nepotyzmie i  chorej służbie zdrowia.

Rozmawiamy o związkach biznesu z kulturą, mecenacie i sponsoringu ze strony przedsiębiorców oraz  korzyściach, jakie z kontaktów z  kulturą wynosi biznes. W dyskusji uczestniczą Barbara Igielska, dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Michał Janicki, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, dyrektor artystyczny Teatru Kameralnego, Anna Lemańczyk – Białas, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, Edward Osina, prezes zarządu Calbud, wiceprezes zarządu, kanclerz Loży Szczecińskiej Business Center Club. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Tomasz Kowalczyk, prezes - redaktor naczelny „Kuriera Szczecińskiego” o wydaniu drukowanym i  portalu 24kurier.p.

Mirosław Sobczyk, prezes grupy ZAPOL, Tomasz Walburg, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, oraz Arkadiusz Porada, dyrektor ds. marketingu o  tym jak najlepiej wykorzystać pieniądze z nowego rozdania Unii Europejskie.

Założenie było proste. Siermiężna komuna wytworzyła u ludzi potrzebę zajrzenia do „lepszego świata”. Ludzie chcieli żyć wygodniej, chodzić w lepszych ubraniach, wygodniej mieszkać, spróbować innych kuchni, w tym pieczywa. Bagietki, croissanty i inne wypieki mieściły się w tym świecie. Firma piekarnicza Asprod miała uchylić do niego drzwi.

Polska Fundacja Ekologiczna wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie już po raz drugi w oryginalny sposób  edukuje ekologicznie pracowników zachodniopomorskich firm i biur. W tym celu wydany został kalendarz biurkowy na 2014 rok, opatrzony  rysunkami satyrycznymi o tematyce ekologicznej, wykonanymi przez znanego  rysownika  Henryka Sawkę. W grudniu kalendarz trafi do lokalnych przedsiębiorców,

Nową siedzibę przy ul. Jagiellońskiej w Szczecinie ma Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Około 70 ekspertów z całego świata uczestniczyło w sympozjum dotyczącym górnictwa morskiego i hydratów gazowych, które się odbyło 22-26 września w Szczecinie, w Hotelu Radisson Blu. Zorganizowały je Wspólna Organizacja Interoceanmetal (IOM) oraz międzynarodowe stowarzyszenie ISOPE.

Szczypta dobrego humoru, porcja wiedzy ekonomicznej i łyk dobrej whisky. W takim klimacie upłynęło październikowe spotkanie Private Banking Po Godzinach w Szczecinie.

11 października zachodniopomorska branża budowlana celebrowała swoje coroczne święto - Zachodniopomorskie Dni Budowlanych. Tegoroczny program składał się z  dwóch części.

22. Zachodniopomorskie Targi Nieruchomości były okazją nie tylko do przeglądu ofert deweloperów, ale również do kupienia mieszkania ze specjalnym rabatem i skorzystania z wyjątkowo korzystnych ofert kredytowych.

O tym , jak wyposażyć dom i firmę mogli przekonać się zwiedzający 22. targi „Wszystko Dla Domu + wnętrza komercyjne”, które jesienią przyciągnęły do hali MTS w Szczecinie 7 tys. zwiedzających.


Uroczysta prezentacja nowej gamy pojazdów ciężarowych odbyła się 7 listopada w szczecińskiej siedzibie firmy Mojsiuk, autoryzowanego dealera Mercedes-Benz. Główną gwiazdą spotkania był model Atego - najnowsza generacja pojazdu dystrybucyjnego.

Młode wino z regionu Beaujolais zyskało popularność na świecie dzięki sprawnemu marketingowi Francuzów. O tym, że można się przy nim naprawdę dobrze bawić po raz kolejny przekonuje hotel Novotel Szczecin Centrum.

Pokoje jak nowe, sauna na rozgrzewkę i konferencje w zdrowym stylu to nowości, jakie czekają na gości hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Listopadową premierą wieczoru baletowego „Ogniwa” Opera na Zamku udowodniła, że muzyka Witolda Lutosławskiego i taniec to połączenie niezwykle inspirujące. Powstał spektakl przejmujący, wręcz intymny, abstrakcyjny i na wskroś współczesny.

Najnowszy film Jacka Bromskiego mógł podobać się tym młodszym i tym starszym widzom. Reżyser (niezależnie od naszej metryki) zabiera nas w interesującą podróż po Polsce końca lat 60. XX w. Jednym z przystanków jest Świnoujście.

Krzysztof Bobala, Bogdan Mieżyński i Krystian Stypuła kochają sport, znają się na biznesie i prowadzą największy w Szczecinie kompleks sportowo-rekreacyjny, w którym klienci czują się jak u siebie.

Golf nie musi być sportem indywidualnym. Po raz kolejny udowodnili to organizatorzy i uczestnicy turnieju AEZ Pair Golf Challenge rozegranego w klubie Binowo Park.

W ostatni weekend września w salach konferencyjnych obiektu olimpijskiego Floating Arena po raz 55. toczył się jeden z najstarszych w Polsce mityngów brydżowych o nazwie „Bursztynowy”.

W  sobotę 23 listopada, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania rozegrano już po raz szósty turniej brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439647