strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 12/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 12/2013    

Prof. Waldemar Domachowski, dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego o braku zaufania społecznego, nepotyzmie i  chorej służbie zdrowia.

Rozmawiamy o związkach biznesu z kulturą, mecenacie i sponsoringu ze strony przedsiębiorców oraz  korzyściach, jakie z kontaktów z  kulturą wynosi biznes. W dyskusji uczestniczą Barbara Igielska, dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Michał Janicki, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, dyrektor artystyczny Teatru Kameralnego, Anna Lemańczyk – Białas, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, Edward Osina, prezes zarządu Calbud, wiceprezes zarządu, kanclerz Loży Szczecińskiej Business Center Club. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Tomasz Kowalczyk, prezes - redaktor naczelny „Kuriera Szczecińskiego” o wydaniu drukowanym i  portalu 24kurier.p.

Mirosław Sobczyk, prezes grupy ZAPOL, Tomasz Walburg, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, oraz Arkadiusz Porada, dyrektor ds. marketingu o  tym jak najlepiej wykorzystać pieniądze z nowego rozdania Unii Europejskie.

Założenie było proste. Siermiężna komuna wytworzyła u ludzi potrzebę zajrzenia do „lepszego świata”. Ludzie chcieli żyć wygodniej, chodzić w lepszych ubraniach, wygodniej mieszkać, spróbować innych kuchni, w tym pieczywa. Bagietki, croissanty i inne wypieki mieściły się w tym świecie. Firma piekarnicza Asprod miała uchylić do niego drzwi.

Polska Fundacja Ekologiczna wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie już po raz drugi w oryginalny sposób  edukuje ekologicznie pracowników zachodniopomorskich firm i biur. W tym celu wydany został kalendarz biurkowy na 2014 rok, opatrzony  rysunkami satyrycznymi o tematyce ekologicznej, wykonanymi przez znanego  rysownika  Henryka Sawkę. W grudniu kalendarz trafi do lokalnych przedsiębiorców,

Nową siedzibę przy ul. Jagiellońskiej w Szczecinie ma Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Około 70 ekspertów z całego świata uczestniczyło w sympozjum dotyczącym górnictwa morskiego i hydratów gazowych, które się odbyło 22-26 września w Szczecinie, w Hotelu Radisson Blu. Zorganizowały je Wspólna Organizacja Interoceanmetal (IOM) oraz międzynarodowe stowarzyszenie ISOPE.

Szczypta dobrego humoru, porcja wiedzy ekonomicznej i łyk dobrej whisky. W takim klimacie upłynęło październikowe spotkanie Private Banking Po Godzinach w Szczecinie.

11 października zachodniopomorska branża budowlana celebrowała swoje coroczne święto - Zachodniopomorskie Dni Budowlanych. Tegoroczny program składał się z  dwóch części.

22. Zachodniopomorskie Targi Nieruchomości były okazją nie tylko do przeglądu ofert deweloperów, ale również do kupienia mieszkania ze specjalnym rabatem i skorzystania z wyjątkowo korzystnych ofert kredytowych.

O tym , jak wyposażyć dom i firmę mogli przekonać się zwiedzający 22. targi „Wszystko Dla Domu + wnętrza komercyjne”, które jesienią przyciągnęły do hali MTS w Szczecinie 7 tys. zwiedzających.


Uroczysta prezentacja nowej gamy pojazdów ciężarowych odbyła się 7 listopada w szczecińskiej siedzibie firmy Mojsiuk, autoryzowanego dealera Mercedes-Benz. Główną gwiazdą spotkania był model Atego - najnowsza generacja pojazdu dystrybucyjnego.

Młode wino z regionu Beaujolais zyskało popularność na świecie dzięki sprawnemu marketingowi Francuzów. O tym, że można się przy nim naprawdę dobrze bawić po raz kolejny przekonuje hotel Novotel Szczecin Centrum.

Pokoje jak nowe, sauna na rozgrzewkę i konferencje w zdrowym stylu to nowości, jakie czekają na gości hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Listopadową premierą wieczoru baletowego „Ogniwa” Opera na Zamku udowodniła, że muzyka Witolda Lutosławskiego i taniec to połączenie niezwykle inspirujące. Powstał spektakl przejmujący, wręcz intymny, abstrakcyjny i na wskroś współczesny.

Najnowszy film Jacka Bromskiego mógł podobać się tym młodszym i tym starszym widzom. Reżyser (niezależnie od naszej metryki) zabiera nas w interesującą podróż po Polsce końca lat 60. XX w. Jednym z przystanków jest Świnoujście.

Krzysztof Bobala, Bogdan Mieżyński i Krystian Stypuła kochają sport, znają się na biznesie i prowadzą największy w Szczecinie kompleks sportowo-rekreacyjny, w którym klienci czują się jak u siebie.

Golf nie musi być sportem indywidualnym. Po raz kolejny udowodnili to organizatorzy i uczestnicy turnieju AEZ Pair Golf Challenge rozegranego w klubie Binowo Park.

W ostatni weekend września w salach konferencyjnych obiektu olimpijskiego Floating Arena po raz 55. toczył się jeden z najstarszych w Polsce mityngów brydżowych o nazwie „Bursztynowy”.

W  sobotę 23 listopada, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania rozegrano już po raz szósty turniej brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418569