strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 12/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 12/2015    

Laura Hołowacz, prezes zarządu CSL Internationale Spedition w Szczecinie, o przyszłości branży logistycznej i morskiej, Starej Rzeźni i miłości do Łasztowni.

Czy można u nas smacznie i zdrowo zjeść? Czy Pomorze Zachodnie to dobre miejsce do prowadzenia biznesu gastronomicznego? Na te i inne pytania odpowiadają: Andrzej Buławski, prezes stowarzyszenia Slow Food Polska Convivium Szczecin, Ewa Koń, kierownik pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, Dariusz Kunikowski, szef restauracji Zamkowa i Stara Rzeźnia w Szczecinie, oraz Izabela Szukiewicz, szefowa restauracji Bohema. Redakcję reprezentują Magdalena Szczepkowska i Włodzimierz Abkowicz.

To będzie już dwunasta edycja konkursu „Perły Biznesu”. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w dwóch kategoriach - Wydarzenie Gospodarcze 2015 i Osobowość Biznesu 2015. Organizatorem konkursu jest redakcja „Świata Biznesu”.

Józef Wojciechowski, przewodniczący Rady Nadzorczej J.W. Consulting Holding SA. o zależności biznesu od rynku, otwarciu Dany i o budowie Hanzy Tower.

Maria Bartczak, dyrektor Oddziału Terenowego TVP S.A. w Szczecinie, o gali w Operze, konkursach 55-lecia i… plecakach satelitarnych.

Zachodniopomorski Klaster Chemiczny został jednym z siedmiu pierwszych Krajowych Klastrów Kluczowych w Polsce. Ten elitarny status nadany przez Ministerstwo Gospodarki oznacza pieniądze na ekspansję międzynarodową i łatwiejsze starania o fundusze unijne dla zrzeszonych w klastrze firm.

835 osób zatrudnia stargardzka fabryka opon Bridgestone po zakończonej rozbudowie i uruchomieniu nowej linii do produkcji pasów bieżnika.


Zakończyła się warta 22 mln zł rozbudowa zakładu Pilkington IGP przy ul. Pomorskiej w Szczecinie. Przybyło 60 miejsc pracy.

Duński producent elementów sterowania do turbin wiatrowych powiększył zakład w Szczecinie-Dąbiu o 3 tys. mkw. i szuka 70 osób do pracy.

Terminal Promowy w Świnoujściu ma nowe stanowisko dla promów. Inwestycja za 112 mln zł pozwala obsługiwać nowe i większe jednostki o dłuższej linii ładunkowej. Przyczyni się ona do zwiększenia zdolności przeładunkowych portu w Świnoujściu.

Targi BUD-GRYF zmieniają się na swoje 25-lecie. Obok pełnej oferty produktów i usług budowlanych na odwiedzających czekać będą m.in. widowiskowe pokazy maszyn, warsztaty dla dzieci i dorosłych, wystawy czy konkursy, a także gwiazdy znane z TV. Branżyści skorzystać będą mogli z bogatego programu szkoleń i spotkań z ekspertami w ich dziedzinach. Nowością będzie także bezpłatny wstęp na targi.Szczecińska Opera znów jest na Zamku. 20 listopada odbyło się głośne otwarcie przebudowanego obiektu. W trakcie dni inauguracyjnych pojawiło się ok. 7000 osób. Zdecydowana większość z nich podkreśla dwie zalety teatru: doskonałą akustykę i piękne wnętrza.

W budynku dawnych Zakładów Odzieżowych Dana w Szczecinie dostępnych jest 100 pokojów w czterogwiazdkowym standardzie, SPA i nowoczesne centrum konferencyjne.

Te dwa składniki restauracja Renaissance skomponowała w jednym daniu. Świąteczne menu w hotelu Radisson Blu w Szczecinie to propozycja na grudzień dla każdego smakosza.

Niedawno jeden ze znanych polityków spytany przez dziennikarza czy gra w golfa, odżegnywał się kategorycznie, obawiając się, że będzie to źle przyjęte przez jego elektorat. Na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych takie zdarzenie jest nie do pomyślenia. Tam politycy chlubią się wręcz swoimi golfowymi umiejętnościami.

W drugi weekend października miłośnicy i sympatycy brydża spotkali się w szczecińskiej Galerii Handlowej Kaskada. Domorosłych brydżystów w tajniki gry wprowadzali profesjonalni gracze, w tym tak utytułowani brydżyści z naszego regionu jak Konrad Araszkiewicz i Sławomir Niajko.

Na początku listopada rozegrano Memoriał Janiny Wielkoszewskiej, nieżyjącej wybitnej propagatorki brydża ze Stargardu. W tym najbardziej prestiżowym w naszym województwie turnieju wystąpiło ponad 100 par z całego kraju.

Przez trzy dni w hali Szczecińskiego Domu Sportu odbywała się jedna z najstarszych w Polsce imprez brydżowych - 57. „Mityng Bursztynowy”.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439614