strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 12/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 12/2015    

Laura Hołowacz, prezes zarządu CSL Internationale Spedition w Szczecinie, o przyszłości branży logistycznej i morskiej, Starej Rzeźni i miłości do Łasztowni.

Czy można u nas smacznie i zdrowo zjeść? Czy Pomorze Zachodnie to dobre miejsce do prowadzenia biznesu gastronomicznego? Na te i inne pytania odpowiadają: Andrzej Buławski, prezes stowarzyszenia Slow Food Polska Convivium Szczecin, Ewa Koń, kierownik pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, Dariusz Kunikowski, szef restauracji Zamkowa i Stara Rzeźnia w Szczecinie, oraz Izabela Szukiewicz, szefowa restauracji Bohema. Redakcję reprezentują Magdalena Szczepkowska i Włodzimierz Abkowicz.

To będzie już dwunasta edycja konkursu „Perły Biznesu”. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w dwóch kategoriach - Wydarzenie Gospodarcze 2015 i Osobowość Biznesu 2015. Organizatorem konkursu jest redakcja „Świata Biznesu”.

Józef Wojciechowski, przewodniczący Rady Nadzorczej J.W. Consulting Holding SA. o zależności biznesu od rynku, otwarciu Dany i o budowie Hanzy Tower.

Maria Bartczak, dyrektor Oddziału Terenowego TVP S.A. w Szczecinie, o gali w Operze, konkursach 55-lecia i… plecakach satelitarnych.

Zachodniopomorski Klaster Chemiczny został jednym z siedmiu pierwszych Krajowych Klastrów Kluczowych w Polsce. Ten elitarny status nadany przez Ministerstwo Gospodarki oznacza pieniądze na ekspansję międzynarodową i łatwiejsze starania o fundusze unijne dla zrzeszonych w klastrze firm.

835 osób zatrudnia stargardzka fabryka opon Bridgestone po zakończonej rozbudowie i uruchomieniu nowej linii do produkcji pasów bieżnika.


Zakończyła się warta 22 mln zł rozbudowa zakładu Pilkington IGP przy ul. Pomorskiej w Szczecinie. Przybyło 60 miejsc pracy.

Duński producent elementów sterowania do turbin wiatrowych powiększył zakład w Szczecinie-Dąbiu o 3 tys. mkw. i szuka 70 osób do pracy.

Terminal Promowy w Świnoujściu ma nowe stanowisko dla promów. Inwestycja za 112 mln zł pozwala obsługiwać nowe i większe jednostki o dłuższej linii ładunkowej. Przyczyni się ona do zwiększenia zdolności przeładunkowych portu w Świnoujściu.

Targi BUD-GRYF zmieniają się na swoje 25-lecie. Obok pełnej oferty produktów i usług budowlanych na odwiedzających czekać będą m.in. widowiskowe pokazy maszyn, warsztaty dla dzieci i dorosłych, wystawy czy konkursy, a także gwiazdy znane z TV. Branżyści skorzystać będą mogli z bogatego programu szkoleń i spotkań z ekspertami w ich dziedzinach. Nowością będzie także bezpłatny wstęp na targi.Szczecińska Opera znów jest na Zamku. 20 listopada odbyło się głośne otwarcie przebudowanego obiektu. W trakcie dni inauguracyjnych pojawiło się ok. 7000 osób. Zdecydowana większość z nich podkreśla dwie zalety teatru: doskonałą akustykę i piękne wnętrza.

W budynku dawnych Zakładów Odzieżowych Dana w Szczecinie dostępnych jest 100 pokojów w czterogwiazdkowym standardzie, SPA i nowoczesne centrum konferencyjne.

Te dwa składniki restauracja Renaissance skomponowała w jednym daniu. Świąteczne menu w hotelu Radisson Blu w Szczecinie to propozycja na grudzień dla każdego smakosza.

Niedawno jeden ze znanych polityków spytany przez dziennikarza czy gra w golfa, odżegnywał się kategorycznie, obawiając się, że będzie to źle przyjęte przez jego elektorat. Na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych takie zdarzenie jest nie do pomyślenia. Tam politycy chlubią się wręcz swoimi golfowymi umiejętnościami.

W drugi weekend października miłośnicy i sympatycy brydża spotkali się w szczecińskiej Galerii Handlowej Kaskada. Domorosłych brydżystów w tajniki gry wprowadzali profesjonalni gracze, w tym tak utytułowani brydżyści z naszego regionu jak Konrad Araszkiewicz i Sławomir Niajko.

Na początku listopada rozegrano Memoriał Janiny Wielkoszewskiej, nieżyjącej wybitnej propagatorki brydża ze Stargardu. W tym najbardziej prestiżowym w naszym województwie turnieju wystąpiło ponad 100 par z całego kraju.

Przez trzy dni w hali Szczecińskiego Domu Sportu odbywała się jedna z najstarszych w Polsce imprez brydżowych - 57. „Mityng Bursztynowy”.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418583