strona główna
  Ramię w ramię z robotem
Co to jest Przemysł 4.0? Jak zmieni się świat pod jego wpływem? W dyskusji na temat przemysłu przyszłości w najnowszym Świecie Biznesu uczestniczą: Jakub Borowczyk, prezes klastra IT, dyrektor zarządzający firmy infinIT Codelab, Marcin Kaczmarek, prezes zarządu Consileon Polska, dr inż. Marta Krawczyk, specjalista naukowo-badawczy z firmy Activ Reha Med, Krzysztof Kiełbasa, dyrektor techniczny w firmie Adamus SA oraz prof. Krzysztof Pietrusewicz, pełnomocnik rektora ZUT ds. Przemysłu 4.0.

Całą rozmowę przeczytacie w najnowszym numerze Świata Biznesu>>
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 3-4/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 3-4/2011    

Przeczytaj/pobierz "Świat Biznesu" nr 3-4/2011>>

„Świat Biznesu” rozmawia z Piotrem Krzystkiem, prezydentem Szczecina.

Naukowcy i publicyści wybrali: uruchomienie fabryki urządzeń przeładunkowych Cargotec to wydarzenie 2010 roku, zaś osobowością dwunastu miesięcy minionego roku jest Jolanta Drąszkowska, prezes Neptun Developer.

Tłum zwiedzających podczas XVII Targów Nieruchomości potwierdził, że  wiosna to najgorętszy okres dla deweloperów i sprzedawców nieruchomości. Poszukujący swojego M, mieli w czym wybierać, bo podczas imprezy zaprezentowało się niemal 100 wystawców.

Szczecińska spółka Megaron zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych 25 lutego. Megaron wprowadził na rynek 200 tys. akcji serii C, bez podziału na transze.

Prezes Polskich Linii Kolejowych Zbigniew Szafrański spotkał się z przedstawicielami lokalnych samorządów oraz środowisk związanych z transportem kolejowym, aby porozmawiać o perspektywach funkcjonowania infrastruktury kolejowej w naszym regionie.

Hale pełne wystawców i zwiedzających, parking pełen samochodów - jubileuszowa, 20. edycja targów Bud-Gryf i 15. targów Energia  pokazały, że w tych dwóch branżach rozpoczął się ruch.

W kwietniu i maju Międzynarodowe Targi Szczecińskie przygotowały szereg imprez dla każdego – od miłośników szybkich aut, po zapalonych ogrodników.

Konkurs dla młodych projektantów, wybór regionalnej piękności, pokazy mody, spotkania z projektantami i zabawa do rana – to wszystko czeka nas podczas szczecińskiego Weekendu Mody.
Twarze biznesu: Agata Łucka, dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach

 

 


Twarze biznesu:  Daniel Dobosz, właściciel Zakładu Produkcji Spożywczej „Dobosz” w Trzebieży


Odkrywając to miejsce, przeniesiemy się w odległe zakątki świata. Naszym kompanem będzie sztuka. Wyobraźnię rozbudzą nam obrazy, zdjęcia, sędziwe meble i przedmioty codziennego użytku, które zachwycają formą. Oczy zaś rozbłysną nam na widok biżuterii zaprojektowanej przez Andrzeja Małyskę.

Członkowie Rotary Club Szczecin w połowie lutego uczynili zadość karnawałowej tradycji spotkania się radosnej zabawy ze szczytnym celem. Tegoroczny koncert, dzięki pomocy Adama Opatowicza, stał się jednym z najciekawszym wydarzeń  w naszym mieście.

Rozmowa ze Sławomirem Pińskim, dyrektorem pola golfowego Binowo Park Golf Club

Firma „Preiss – artystyczne wyroby metalowe” powoli wkracza na rynek europejski, a jej właściciel przyjmuje kolejne zagraniczne zlecenia. Tymczasem młodsze pokolenie rodziny Preissów triumfuje w świecie sportu.  

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Anna Łukaszuk
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2581874