strona główna
  Ramię w ramię z robotem
Co to jest Przemysł 4.0? Jak zmieni się świat pod jego wpływem? W dyskusji na temat przemysłu przyszłości w najnowszym Świecie Biznesu uczestniczą: Jakub Borowczyk, prezes klastra IT, dyrektor zarządzający firmy infinIT Codelab, Marcin Kaczmarek, prezes zarządu Consileon Polska, dr inż. Marta Krawczyk, specjalista naukowo-badawczy z firmy Activ Reha Med, Krzysztof Kiełbasa, dyrektor techniczny w firmie Adamus SA oraz prof. Krzysztof Pietrusewicz, pełnomocnik rektora ZUT ds. Przemysłu 4.0.

Całą rozmowę przeczytacie w najnowszym numerze Świata Biznesu>>
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 3-4/2012

  HOME    Świat Biznesu nr 3-4/2012    

„Świat Biznesu” rozmawia z Michałem M. Lisieckim, prezesem zarządu Platformy Mediowej Point Group SA


Kapituła złożona z naukowców i publicystów gospodarczych wybrała dwie najważniejsze Perły Biznesu oraz osiem wyróżnień. Statuetki w kształcie mankietów z perłowymi spinkami w szczecińskim hotelu Novotel Centrum odebrali Grzegorz Krzywicki, dyrektor szczecińskiego oddziału giełdowej firmy Erbud SA za dynamiczny wzrost inwestycji w Szczecinie w kategorii Wydarzenie Gospodarcze 2011 oraz Monika Pyszkowska, dyrektor Galerii Handlowej Kaskada w kategorii Osobowość Biznesu 2011.

MTU  Polska, spółka należąca do niemieckiego koncernu Tognum, specjalizująca się w systemach napędowych i instalacjach energetycznych, zainwestuje ponad 90 mln euro w fabrykę w Stargardzkim Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii.

Ponad 200 firm z kraju i zagranicy zaprezentowało się podczas 21. Międzynarodowych Targów Budowlanych Bud-Gryf Szczecin oraz Energia. W tym roku dominującym trendem były rozwiązania ekologiczne i energooszczędne.

19. Targi Nieruchomości tradycyjnie już przyciągnęły do hali MTS tłumy odwiedzających. – Przeważają osoby konkretnie zainteresowane kupnem – mówili zgodnie wystawcy. – Przed nami wiosna, czyli dla nas najlepszy okres, a mieszkania na pewno już nie stanieją.  15 marca z inicjatywy Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie odbyło się wielce interesujące seminarium pt. „Przetrwać dekoniunkturę". Było ono podsumowaniem jedynego w Polsce projektu badawczego, który obejmował analizę zachowań podmiotów rynkowych, i gospodarstw domowych, w warunkach spowolnienia gospodarczego. Naukowcy z ZPSB zbadali postawy i reakcje na kryzys 202 przedsiębiorstw i 500 gospodarstw domowych z naszego regionu. I choć wnioski z badań nie nastrajają zbyt optymistycznie, bo – jak raportowano w trakcie seminarium – około 1/2 badanych firm odczuła poważne skutki kryzysu, to jednak konsumenci pozostali odporni na negatywne oddziaływanie spowolnienia gospodarczego.
„Świat Biznesu” rozmawia z Angeliką Rabizo, dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie

Dobroczynną zabawę karnawałową zorganizował w Teatrze Polskim Rotary Club Szczecin.

Statek Ładoga to wizytówka Szczecina. Łajba zacumowana przy Wałach Chrobrego słynie z dobrej kuchni (Restauracja Rosyjska) oraz morskich klimatów (Restauracja Tawerna). Ale to nie jedyne atrakcje, które proponuje swoim klientom Polsteam Żegluga Szczecińska.

Od kilku dni w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie otwarta jest wystawa „Karaj jołłary – karaimskie drogi”, która  prezentuje fotografie, pochodzące z domowych archiwów karaimskich rodzin z Polski, Litwy i Francji.

„Świat Biznesu” rozmawia ze Sławomirem Pińskim, dyrektorem pola golfowego Binowo Park Golf Club

Firma Mariana Preissa, znanego czytelnikom Świata Biznesu m. in. jako wykonawca statuetek Perły Biznesu, ma za sobą kolejny udany rok. Sam twórca snuje już natomiast plany dotyczące aktywnej emerytury.Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Anna Łukaszuk
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2581876