strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 4-5/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 4-5/2013    

Wiele miejsca na naszych łamach przeznaczyliśmy na relację z Gali Wręczenia Pereł Biznesu, nagród gospodarczych przyznawanych przez redakcję „Świata biznesu”. Kapituła złożona z naukowców oraz publicystów gospodarczych przyznała dwie nagrody główne i siedem wyróżnień. Laureaci w kategoriach Wydarzenie Gospodarcze 2012 oraz Osobowość Biznesu 2012 zostali wybrani  spośród zgłoszonych 34 kandydatur.

„Świat Biznesu” rozmawia z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego

Kapituła złożona z naukowców i publicystów gospodarczych przyznała dwie nagrody główne  oraz siedem wyróżnień w  konkursie gospodarczym Perły Biznesu 2012, organizowanym przez naszą redakcję.

„Zostaję” - od tego wyboru 156 osób rozpoczęło marcowy wieczór z Piotrem Najsztubem. Debacie na temat lokalnych dylematów przysłuchiwaliśmy się w  hotelu Radisson BLU.

Program „Kawka” zainaugurowany został w Warszawie w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 26 lutego 2013 roku. Jest to wspólny program Narodowego i Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska, który zaistniał dzięki inicjatywie szczecińskiego funduszu.

Na początku marca przebywała na Pomorzu Zachodnim Loreta Zakareviciene, ambasador Republiki Litewskiej w Polsce. Wizyta Stała się okazją do podsumowania efektów współpracy polsko – litewskiej na Pomorzu Zachodnim.

Energooszczędność była hasłem przewodnim tegorocznych targów Bud-Gryf i Energia.

Biuro handlowe w Szczecinie otworzyła rodzinna firma Kostrubiec spod Słupska, która od ponad 20 lat produkuje meble biurowe.

200 naukowców z kraju i zagranicy oraz specjalistów od finansów z firm i banków weźmie udział w XIV Międzynarodowej Konferencji „Zarządzanie Finansami”.

Piknik nad Odrą już tradycyjnie otwiera sezon imprez plenerowych w Szczecinie. W dniach 11 i 12 maja Wały Chrobrego zapełnią się stoiskami, namiotami, scenami i przede wszystkim ludźmi, którzy tę imprezę odwiedzą
Głównym wydarzeniem podczas Pikniku nad Odrą bedą Targi Turystyczne Market Tour.

Szósta edycja Polsko-Niemieckich Targów Gospodarczych w Policach odbędzie się w dniach 20 i 21 kwietnia. Jak co roku weźmie w nich udział około stu wystawców z Polski i Niemiec. Targom towarzyszyć będą występy artystyczne i konkursy dla zwiedzających. Impreza odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Siedleckiej. Targi organizuje Gmina Police we współpracy z Fundacją Forum.„Wędrujący świat”(bestseller !!!) , „Świat na wyciągnięcie myśli”, wreszcie- opublikowana na  początku marca 2013 pozycja ”Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości”– te  i takie książki mógł w Polsce napisać tylko jeden autor - Prof. Grzegorz W. Kołodko.

Zmodernizowane pokoje, szybki internet i jeszcze lepszy kontakt z obsługą będą mieli wkrótce do dyspozycji goście czterogwiazdkowego hotelu Novotel Szczecin Centrum, który od lat koncentruje się na obsłudze gości biznesowych z całego świata.

22 marca w Szczecinie po raz pierwszy wystawiono „Eugeniusza Oniegina”. Na scenie pojawiły się międzynarodowe gwiazdy, ale najjaśniej i tak świeciła „nasza” Joanna Tylkowska.


Wymarzone prezenty od banku otrzymali podopieczni Fundacji Dziecięca Fantazja. Podobne akcje Bank Polskiej Spółdzielczości, w którym zrzeszony jest m.in. Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku,  prowadzi w całej Polsce.

Wraz z postawieniem nogi na trapie statku Ładoga w Szczecinie wkraczamy do świata wilków morskich i rozpoczynamy podróż po kulinarnych smakach Rosji.

Prawie 25 mln zł zainwestuje w najbliższych latach w odrestaurowanie ośrodków i rozbudowę infrastruktury turystycznej Uzdrowisko Połczyn, które tym samym utrwali pozycję lidera w Polsce i Europie.

„Polish Day 2013” pod takim hasłem odbył się 16 marca br. na polu golfowym Chateau de la Tournette pod Brukselą niecodzienne spotkanie, połączone z turniejem golfowym, w którym uczestniczyło 130 osób.

Marian Preiss, znany czytelnikom Świata Biznesu m. in. jako wykonawca statuetek Perły Biznesu współpracuje ze Zbigniewem Jezierskim – płatnerzem, który od przeszło dziesięciu lat wciela się w role rycerzy i muszkieterów.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418608