strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 4-5/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 4-5/2013    

Wiele miejsca na naszych łamach przeznaczyliśmy na relację z Gali Wręczenia Pereł Biznesu, nagród gospodarczych przyznawanych przez redakcję „Świata biznesu”. Kapituła złożona z naukowców oraz publicystów gospodarczych przyznała dwie nagrody główne i siedem wyróżnień. Laureaci w kategoriach Wydarzenie Gospodarcze 2012 oraz Osobowość Biznesu 2012 zostali wybrani  spośród zgłoszonych 34 kandydatur.

„Świat Biznesu” rozmawia z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego

Kapituła złożona z naukowców i publicystów gospodarczych przyznała dwie nagrody główne  oraz siedem wyróżnień w  konkursie gospodarczym Perły Biznesu 2012, organizowanym przez naszą redakcję.

„Zostaję” - od tego wyboru 156 osób rozpoczęło marcowy wieczór z Piotrem Najsztubem. Debacie na temat lokalnych dylematów przysłuchiwaliśmy się w  hotelu Radisson BLU.

Program „Kawka” zainaugurowany został w Warszawie w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 26 lutego 2013 roku. Jest to wspólny program Narodowego i Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska, który zaistniał dzięki inicjatywie szczecińskiego funduszu.

Na początku marca przebywała na Pomorzu Zachodnim Loreta Zakareviciene, ambasador Republiki Litewskiej w Polsce. Wizyta Stała się okazją do podsumowania efektów współpracy polsko – litewskiej na Pomorzu Zachodnim.

Energooszczędność była hasłem przewodnim tegorocznych targów Bud-Gryf i Energia.

Biuro handlowe w Szczecinie otworzyła rodzinna firma Kostrubiec spod Słupska, która od ponad 20 lat produkuje meble biurowe.

200 naukowców z kraju i zagranicy oraz specjalistów od finansów z firm i banków weźmie udział w XIV Międzynarodowej Konferencji „Zarządzanie Finansami”.

Piknik nad Odrą już tradycyjnie otwiera sezon imprez plenerowych w Szczecinie. W dniach 11 i 12 maja Wały Chrobrego zapełnią się stoiskami, namiotami, scenami i przede wszystkim ludźmi, którzy tę imprezę odwiedzą
Głównym wydarzeniem podczas Pikniku nad Odrą bedą Targi Turystyczne Market Tour.

Szósta edycja Polsko-Niemieckich Targów Gospodarczych w Policach odbędzie się w dniach 20 i 21 kwietnia. Jak co roku weźmie w nich udział około stu wystawców z Polski i Niemiec. Targom towarzyszyć będą występy artystyczne i konkursy dla zwiedzających. Impreza odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Siedleckiej. Targi organizuje Gmina Police we współpracy z Fundacją Forum.„Wędrujący świat”(bestseller !!!) , „Świat na wyciągnięcie myśli”, wreszcie- opublikowana na  początku marca 2013 pozycja ”Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości”– te  i takie książki mógł w Polsce napisać tylko jeden autor - Prof. Grzegorz W. Kołodko.

Zmodernizowane pokoje, szybki internet i jeszcze lepszy kontakt z obsługą będą mieli wkrótce do dyspozycji goście czterogwiazdkowego hotelu Novotel Szczecin Centrum, który od lat koncentruje się na obsłudze gości biznesowych z całego świata.

22 marca w Szczecinie po raz pierwszy wystawiono „Eugeniusza Oniegina”. Na scenie pojawiły się międzynarodowe gwiazdy, ale najjaśniej i tak świeciła „nasza” Joanna Tylkowska.


Wymarzone prezenty od banku otrzymali podopieczni Fundacji Dziecięca Fantazja. Podobne akcje Bank Polskiej Spółdzielczości, w którym zrzeszony jest m.in. Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku,  prowadzi w całej Polsce.

Wraz z postawieniem nogi na trapie statku Ładoga w Szczecinie wkraczamy do świata wilków morskich i rozpoczynamy podróż po kulinarnych smakach Rosji.

Prawie 25 mln zł zainwestuje w najbliższych latach w odrestaurowanie ośrodków i rozbudowę infrastruktury turystycznej Uzdrowisko Połczyn, które tym samym utrwali pozycję lidera w Polsce i Europie.

„Polish Day 2013” pod takim hasłem odbył się 16 marca br. na polu golfowym Chateau de la Tournette pod Brukselą niecodzienne spotkanie, połączone z turniejem golfowym, w którym uczestniczyło 130 osób.

Marian Preiss, znany czytelnikom Świata Biznesu m. in. jako wykonawca statuetek Perły Biznesu współpracuje ze Zbigniewem Jezierskim – płatnerzem, który od przeszło dziesięciu lat wciela się w role rycerzy i muszkieterów.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439595