strona główna
  Ramię w ramię z robotem
Co to jest Przemysł 4.0? Jak zmieni się świat pod jego wpływem? W dyskusji na temat przemysłu przyszłości w najnowszym Świecie Biznesu uczestniczą: Jakub Borowczyk, prezes klastra IT, dyrektor zarządzający firmy infinIT Codelab, Marcin Kaczmarek, prezes zarządu Consileon Polska, dr inż. Marta Krawczyk, specjalista naukowo-badawczy z firmy Activ Reha Med, Krzysztof Kiełbasa, dyrektor techniczny w firmie Adamus SA oraz prof. Krzysztof Pietrusewicz, pełnomocnik rektora ZUT ds. Przemysłu 4.0.

Całą rozmowę przeczytacie w najnowszym numerze Świata Biznesu>>
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 4-5/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 4-5/2014    

Arkadiusz Wójcik, prezes spółki żeglugowej Unibaltic, zdobywca Perły Biznesu 2013 w kategorii Osobowość Biznesu, o tym, jak się kupuje statki, a później nimi zarządza.

Kapituła złożona z naukowców i publicystów gospodarczych przyznała dwie nagrody główne oraz osiem wyróżnień w konkursie gospodarczym Perły Biznesu 2013. Organizatorem konkursu jest redakcja Świata Biznesu.

W Sali Copernicus hotelu Radison Blu odbyła się uroczystość wręczenia Buław Nestora Przedsiębiorczości. Tegoroczne statuetki  trafiły do wybitnych reprezentantów rynku motoryzacyjnego Pomorza Zachodniego.
Tegoroczne nagroda przyznane już po raz szósty przez Północną Izbę Gospodarczą wręczał Dariusz Więcaszek, prezes PIG.

Ponad 3 tys. osób zapoznało się z ofertą 70 wystawców uczestniczących w 23. Targach Nieruchomości i Inwestycji, które odbyły się 8 i 9 marca.

W ostatni weekend marca odbyła się  23. edycja targów BUD-GRYF. Równolegle towarzyszyły im 18. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA.

- Gdzie wola, tam sposób - tę dewizę życiową Władysława Husejki, byłego marszałka województwa zachodniopomorskiego, przypominali w swoich wystąpieniach uczestnicy uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej upamiętniającej eksmarszałka.


Dni otwarte planowane na późną wiosnę będą okazją do bliższego poznania kompleksu mieszkaniowego Wiśniowy Sad. To luksusowa inwestycja mieszkaniowa w ofercie firmy Calbud.

W lutym na szczecińskim rynku wydawniczym pojawiło się niezwykłe wydawnictwo. Oficyna wydawnicza „Zapol” zaprezentowała niecodzienny album pt. „Arkadiusz Gacparski. Twórczość niedokończona” , poświęcony twórczości i życiu Arkadiusza Gacparskiego, przedwcześnie zmarłego rysownika, satyryka i karykaturzysty.

Statki białej floty, które raz kołyszą się w gorących rytmach latynoamerykańskiej muzyki, a innym razem wypłyną w kosmiczny rejs – przed nami atrakcyjny sezon nad Odrą. Do zabawy i relaksu zaprasza Polsteam Żegluga Szczecińska.

Nowe modele Klasy C i GLA zaprezentował szczeciński dealer Mercedes-Benz, firma Mojsiuk.

Sławomir Piński, dyrektor zarządzający Binowo Park Golf Club o styczniowym początku sezonu, podatkach i o brydżu  na polu golfowym.
Pogoda tej zimy była wyjątkowo przychylna...

W drugiej połowie stycznia zainaugurowano kolejną odsłonę Grand Prix Pomorza Zachodniego w brydżu sportowym. Aktualnie jesteśmy po 3 z 12 zawodów. Ćwiartka jest więc za nami...

280 zawodników, w tym reprezentanci Polski, wzięło udział w szesnastej już edycji, turnieju badmintonowego Netto Cup. Impreza od początku odbywa się w Szczecinie i jest najliczniej obsadzonym turniejem w Polsce.

Trzynastokrotny mistrz świata w trikach bilardowych Bogdan Wołkowski dał pokaz swoich umiejętności w szczecińskiej Galerii Kaskada w pierwszy weekend marca.
Service Inter-Lab Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług to innowacyjny projekt Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, który skierowany jest do studentów, naukowców i przedsiębiorców całego regionu zachodniopomorskiego. Nowe centrum to nie tylko teoria, to przede wszystkim praktyczne i konkretne możliwości, które dają, m.in. pracownie: Fokusowa, Innoanaliz oraz Call Center.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Anna Łukaszuk
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2581920