strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 4-5/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 4-5/2015    

Janusz Pribulka, założyciel i prezes firmy informatycznej Sagra Technology, o początkach wolności gospodarczej w Polsce, przyjaznym systemie Emigo i firmie, w której nie ma miejsca na nudę.

Tym razem nasze forum redakcyjne poświęciliśmy sprawom prywatnej służby zdrowia. Czy prywatyzacja w ochronie zdrowia wpłynęła na jakość świadczonych usług medycznych? A jeśli narzekamy na służbę zdrowia, to gdzie tkwi źródło takich ocen? Udział w dyskusji redakcyjnej wzięli: dr Wiesława Fabian, prezes zachodniopomorskiego oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych, właścicielka przychodni NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej, dr Adam Roślewski, prezes firmy doradczej Zakład Usług Konsultingowych Know How Sp. z o.o., oraz prof. Iga Rudawska, kierownik Zakładu Ekonomiki Ochrony Zdrowia Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Redakcję reprezentowali Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

O aspektach restrukturyzacji i prognozach dyrektorów finansowych na 2015 rok rozmawiano podczas drugiego na Pomorzu Zachodnim spotkania Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych Finexa.

W jubileuszowych Targach Nieruchomości, które po raz pierwszy odbyły się w hali Azoty Arena, uczestniczyło blisko 70 wystawców i 8000 zwiedzających.

Zabytkowy budynek na szczecińskiej Łasztowni po latach przerwy odżył. Kupiona trzy lata temu przez spółkę CSL Internationale Spedition XIX-wieczna obora została odrestaurowana.

W tym roku przewoźnik promowy Unity Line należący do Polskiej Żeglugi Morskiej świętuje okrągły jubileusz. W jego obchodach wezmą udział szczecinianie, którzy odwiedzą 30 maja cumujący przy Wałach Chrobrego prom Wolin.

40 firm zatrudniających blisko 400 pracowników, 10 tys. mkw. powierzchni, wartość inwestycji ok. 100 mln zł. To najważniejsze liczby dotyczące otwartego oficjalnie 23 marca Technoparku Pomerania.


Pierwszy sklep-skład budowlano- -remontowy rozpoczął w marcu działalność w Szczecinie. Należy do francuskiej sieci Bricoman, a powstał na terenach kupionych od Polmozbytu przy ul. Białowieskiej.

Pierwsze pieniądze z nowego budżetu Unii Europejskiej już niedługo trafią na nasz rynek. Portfel, którym zarządza marszałek Pomorza Zachodniego, wypchany jest 6,7 mld zł.

Hale Międzynarodowych Targów Szczecińskich zazielenią się po raz siedemnasty. Przed nami Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony design. Impreza odbędzie się 24-26 kwietnia.

Co roku imprezę tę odwiedza 50 tys. ludzi. Co przyciąga takie tłumy? Piknik nad Odrą! Ważną częścią imprezy będą Targi Turystyczne MARKET TOUR.


Co łączy placki jedzone przez biedne rodziny robotnicze, architektoniczny błąd pewnego XII-wiecznego majstra i chłopaka ze wsi Le Roncole? To trzy najbardziej rozpoznawalne symbole Italii. Kiedy mówisz Włochy - czujesz smak i zapach pizzy, widzisz Krzywą Wieżę w Pizie i słyszysz muzykę Verdiego.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439517