strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 5-6/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 5-6/2010    


Świat Biznesu rozmawia z Jarosławem Siergiejem, prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.


Wypiekające w piecu codzienne pokusy i trzepoczące anielskimi skrzydłami - takie są Perły Biznesu 2009. Już po raz szósty wręczone zostały nagrody gospodarcze i wyróżnienia w konkursie organizowanym przez redakcjęŚwiata Biznesu”.

"Świat Biznesu" rozmawia z Witoldem Jabłońskim, wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego

Podpisanie umowy o współpracy Pomorza Zachodniego z okręgiem mińskim na Białorusi było jednym z ważniejszych wydarzeń VI Forum Samorządowego, które w szóstej swojej edycji nabrało wymiaru międzynarodowego i przekształciło się w I Międzynarodowe Forum Samorządowe. Forum pod hasłem „Znaczenie samorządu terytorialnego dla rozwoju regionalnego w Polsce, Niemczech i na Ukrainie” odbyło się 8-9 kwietnia w Szczecinie.

Akademia Morska w Szczecinie i Polskie LNG zbudują Europejskie Centrum Szkolenia LNG.

Jubileusz dwudziestolecia świętował Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Gdy powstał, funkcjonował jako Wydział Transportu i Łączności przy ul. Mickiewicza. Pod obecną nazwą, w budynku przy ulicy Cukrowej 8 wydział działa od 11 lat.

GBS Bank otworzył po gruntownym remoncie swój oddział przy ul. Bohaterów Warszawy

Ostatnie 20 lat zachodniopomorskiej bankowości podsumowała w swojej książce Barbara Bartkowiak, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Moda na ekologię i szukanie oszczędności sprawia, że coraz ciekawiej prezentują się targi Energia - impreza towarzysząca targom budowlanym Bud-Gryf.

Za nami XV Targi Nieruchomości i Inwestycji w Szczecinie. Wśród ponad 50 wystawców dominowali deweloperzy.

20  maja w szczecińskim hotelu Radisson Blu  naukowcy zajmujący się gospodarką morską oraz przedstawiciele branży morskiej spotkają się na konferencji naukowej pod hasłem „Transport Morski 2010”.

Dyskusje na temat finansów samorządowych, ale także rejs statkiem po Bałtyku, wieczór Wikingów i spacery międzyzdrojską plażą – to wszystko czeka uczestników międzynarodowej konferencji naukowej „Zarządzanie finansami w jednostkach samorządu terytorialnego”.


Przez trzy majowe dni w Międzyzdrojach, znawcy problematyki związanej z turystyką będą dyskutować nad zagadnieniami związanymi z potencjałem turystycznym oraz możliwościami, sposobami i konsekwencjami jego wykorzystania.

Teraz czas jest ciężki  i wymagane jest pewne uspokojenie – które przyjdzie z czasem.

Szczecin dla Ciebie - pod takim ciepłym hasłem tworzona jest nowa strategia rozwoju Szczecina. Strategia ta z pewnością będzie jeszcze wiele razy komentowana i z pewnością zyska tyleż poparcia, iluż przeciwników, jednak ja już dzisiaj odważam się ją skomentować. A czynię to występując w dualnej roli – po pierwsze jako urodzona szczecinianka, deklarująca swój patriotyzm lokalny, po drugie jako specjalista z zakresu zarządzania strategicznego.

Żyję, więc marzę…

Marzę, więc żyję…


Rozmawiamy z Tadeuszem Dudojciem, szefem rady nadzorczej firmy Euro-Centrum-Tadeusz, zachodniopomorskiego dealera Volkswagena i Skody oraz partnera serwisowego Audi.
Festiwal „Szczecin Music Fest 2010” można uznać za rozpoczęty. A wszystko to za sprawą koncertu Nilsa Pettera Molvaera. 21 kwietnia muzyk wystąpił na scenie Filharmonii Szczecińskiej.

W ciągu najbliższych lat w Karlinie powstanie nowoczesne, multimedialne Muzeum Historii Naturalnej.  Muzeum ma nawiązywać  do wydarzeń, które rozegrały się tutaj przed trzydziestu laty, kiedy to 9 grudnia 1980 r. doszło do potężnej  erupcji ropy naftowej w Krzywopłotach koło Karlina. 

Za nami kolejna edycja Weekendu Mody. W sobotni wieczór, 6 marca, łowcy najnowszych trendów w świecie mody zasiedli wokół najdłuższego w Szczecinie wybiegu. Świat pięknych strojów i urodziwych kobiet gościł w hali samochodów ciężarowych kompleksu serwisowego Mercedes Mojsiuk.

Obrazy artystów z całego świata, intrygujące fotografie, stylowe meble i oryginalną biżuterię – prawdziwi miłośnicy pięknych przedmiotów znajdą z pewnością w Galerii Soraya.

4 czerwca poznamy najpiękniejszą dziewczynę Pomorza Zachodniego. Gala Miss Ziemi Zachodniopomorskiej (eliminacje do finału Miss Polonia 2010) odbędzie się w Międzyzdrojach.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439555