strona główna
  Ramię w ramię z robotem
Co to jest Przemysł 4.0? Jak zmieni się świat pod jego wpływem? W dyskusji na temat przemysłu przyszłości w najnowszym Świecie Biznesu uczestniczą: Jakub Borowczyk, prezes klastra IT, dyrektor zarządzający firmy infinIT Codelab, Marcin Kaczmarek, prezes zarządu Consileon Polska, dr inż. Marta Krawczyk, specjalista naukowo-badawczy z firmy Activ Reha Med, Krzysztof Kiełbasa, dyrektor techniczny w firmie Adamus SA oraz prof. Krzysztof Pietrusewicz, pełnomocnik rektora ZUT ds. Przemysłu 4.0.

Całą rozmowę przeczytacie w najnowszym numerze Świata Biznesu>>
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 5-6/2012

  HOME    Świat Biznesu nr 5-6/2012    

„Świat Biznesu” rozmawia z Marią Bartczak, dyrektor, redaktor naczelną TVP Szczecin


Już po raz ósmy Szczecin będzie gościć uczestników Forum Samorządowego. 4-5 czerwca do stolicy Pomorza Zachodniego przyjadą samorządowcy z kraju i za granicy, by wspólnie z przedstawicielami świata nauki oraz biznesu dyskutować o najważniejszych wyzwaniach, stojących przed jednostkami samorządu terytorialnego. O najbardziej gorących tematach forum rozmawiamy z Tomaszem Banachem, zastępcą burmistrza Goleniowa, Wojciechem Drożdżem, wicemarszałkiem zachodniopomorskim, Stanisławem Lipińskim, skarbnikiem miasta Szczecina oraz prof. Piotrem Niedzielskim, dziekanem Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

„Świat Biznesu” rozmawia z Anetą Szadkowską, dyrektor Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Szczecinie

Dwie ważne uroczystości odbyły się na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwesrytetu Szczecińskiego 28 marca.


Osiem lat temu Polska weszła do Unii Europejskiej. Rocznicę tego wydarzenia świętowali na początku maja biznesmeni, samorządowcy, naukowcy i konsule honorowi, którzy uczestniczyli w Raucie Europejskim.

Odnawialne źródła energii (OZE) są w Polsce coraz częściej doceniane i wykorzystywane. To efekt ich nieszkodliwości ale również niewyczerpywalności.


Szczecińska firma doradztwa personalnego będzie eksportować swoje usługi za Bałtyk.

50 mln euro zainwestują tam niemiecki koncern budowlany Bilfinger Berger, gdyńska stocznia Crist oraz należący do ARP fundusz inwestycyjny Zamknięty Mars.

Piastów Office Centre podpisał pierwszą umowę najmu. Transakcję zawarto  z ogólnopolską siecią Calypso Fitness Club. Firma wynajęła ponad 1,5 tys. metrów kwadratowych na parterze budynku A, który zostanie oddany do użytku do końca 2012 roku.

15 czerwca przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej spotkają się w Ogrodzie Różanym na  VII Wielkiej Gali Północnej Izby Gospodarczej, którą uświetni swoim występem Kora – pierwsza dama polskiego rocka.

Międzynarodowy turniej szachowy poświęcony pamięci cenionego pedagoga i wybitnego szachisty szczecińskiego Tadeusza Gniota doczekał się już 27 edycji. Od lat to jedna z najsilniej obsadzonych profesjonalnych imprez szachowych w kraju (od 2010r. turniej uzyskał rangę półfinału mistrzostw Polski).
Luksusowa śliwka w czekoladzie szybko podbija podniebienia. Ale nie tylko ona wkupiła się w łaski smakoszy. Cukierki marki Dobosz trafiają do coraz większej liczby sklepów na całym świecie.Szczecińska premiera Madamy Butterfly (26 maja br.) została przygotowana przez Wojciecha Semeraua-Siemianowskiego (kierownictwo muzyczne), Pię Partum (reżyseria) oraz Barbarę Halicką (Scenografia i kostiumy). W tytułowej roli występują Marieke Wikesjö oraz Maria Gessler, zaś postać Pinkertona kreują Francisco Almanza, Dariusz Stachura i Jacek Laszczkowski.

14 maja zginął w wypadku samochodowym Sławomir Borek (57 lat) fotoreporter „Kuriera Szczecińskiego”, współpracujący również z redakcja „Świata Biznesu”. Jego ostatnie dwie fotografie ilustrują wywiad w dwa ognie z Marią Bartczak, redaktor  naczelną TV Szczecin.


Sala Bogusława Zamku Książąt Pomorskich zapełniła się osobami zainteresowanymi historią i życiem Karaimów - przedstawicieli najmniej licznej mniejszości etnicznej  w Polsce.

W drugi weekend maja przy Wałach Chrobrego stanęły dziesiątki namiotów ze stoiskami  samorządów, firm branży turystycznej i producentów żywności. To znak, że zaczął się Piknik nad Odrą.

Do niecodziennych rozgrywek brydżowych doszło w kwietniu w szczecińskim hotelu Novotel Centrum. Przy stolikach z zielonym suknem spotkały się cztery czteroosobowe teamy prawników, lekarzy, dziennikarzy i policjantów. Brydżyści  rozegrali po trzy pojedynki na zasadzie „każdy z każdym”.

Ponad 100 golfistów z całej Polski wzięło udział w turnieju AEZ Mistrzostwa Polski Par, który otworzył tegoroczny sezon turniejów golfowych.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Anna Łukaszuk
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2581895