strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2013    

„Świat Biznesu” rozmawia z Pawłem Szynkarukiem, dyrektorem naczelnym Polskiej Żeglugi Morskiej oraz Dariuszem Więcaszkiem, prezesem Północnej Izby Gospodarczej, pomysłodawcami i organizatorami I Kongresu Morskiego.

Tegorocznej wymianie poglądów na dziewiątym Forum Samorządowym, organizowanym w dniach 3-4 czerwca w Kołobrzegu towarzyszyć będzie hasło przewodnie - Wzrost i rozwój potencjału Europy poprzez inwestycje w innowacyjną i konkurencyjną gospodarkę regionów. W przededniu Forum rozmawiamy o niektórych tematach, które zostaną poruszone w Kołobrzegu z prof. Krystyną Brzozowską, prodziekan, kierownik Katedry Finansów Publicznych Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego, Sławomirem Pajorem, prezydentem Stargardu Szczecińskiego i Andrzejem Wyganowskim, wójtem Stepnicy. Redakcję reprezentują: Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

„Świat Biznesu” rozmawia z prof. dr hab. Anetą Zelek, prorektorem ds. rozwoju Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Wybitnych przedstawicieli środowiska morskiego uhonorowała nagrodami redakcja magazynu „Obserwator Morski”

Tradycyjnym Rautem Europejskim uczciliśmy kolejną rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Spotkanie w Czerwonym Ratuszu zorganizował 6 maja Business Club Szczecin.

To jedyna taka majówka, która przyciąga 50 tys. uczestników. Za nami Piknik nad Odrą w Szczecinie.

Dwa pięciogwiazdkowe hotele, promenadę i molo zbuduje w Świnoujściu wywodzący się z Kołobrzegu holding Zdrojowa Invest. 200-milionowa inwestycja wsparta zostanie pożyczką z funduszu JESSICA.

Dlaczego szkoła językowa z Lublina ma uczyć angielskiego zachodniopomorskich bezrobotnych? Kiedy szczecinianie dojadą do Warszawy (bez naginania przepisów!) w 4,5 godziny? I jak rozkręcić turystykę w naszym regionie? Na takie m.in. pytania przedsiębiorców odpowiadał marszałek Olgierd Geblewicz.

W Szczecinie przy ul. Goleniowskiej ruszyła nowa stacja produkcyjno – testowa polskiego oddziału duńskiej firmy kk-electronic. W nowej stacji  będą wytwarzane nowoczesne systemy sterowania do elektrowni wiatrowych, a pracę w niej znajdzie  150 osób. Wartość inwestycji to 12 mln zł.

Pierwsza hala w parku logistycznym przy ul. Kniewskiej w Szczecinie została wynajęta w stu procentach. Zatrudnienie w niej znajdzie ponad 100 osób.

Międzynarodowy turniej szachowy rozgrywany rokrocznie w Klubie Nauczyciela w Policach to jedna z najsilniej obsadzonych imprez szachowych w kraju. O jego poziomie sportowym świadczy uzyskana od 2010r. ranga półfinału mistrzostw Polski. Pomysł organizacji turnieju wiąże się z upamiętnieniem sylwetki znakomitego pedagoga i szachisty szczecińskiego Tadeusza Gniota.

W dniach 8-9  czerwca, na polu golfowym w Binowie odbędzie się druga edycja Mistrzostw Polski w dwuboju golfowo – brydżowym. Turniej objęty jest patronatem Polskiego Związku Golfa i Polskiego Związku Brydża Sportowego.
„Klub 100 – Monografia Zachodniopomorskich Menadżerów”, która ukazała się nakładem oficyny wydawniczej Zapol gromadzi sylwetki szczególnie uznanych biznesmenów Pomorza Zachodniego.
Pierwszy od wielu lat spektakl baletowy przygotowany przez zespół Opery na Zamku spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności. Bo gorące były również emocje, które można było zobaczyć na scenie.

18 finalistek zaprezentuje się jurorom i publiczności podczas czerwcowej kulminacji konkursu Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej. Najpiękniejsze z nich będą reprezentowały nasz region podczas finału ogólnopolskiego.

Imprezy firmowe dla pracowników i spotkania z kontrahentami na pokładzie statku Odra Queen - to sposób na dobry klimat w biznesie. Rejs może upłynąć przy daniach z grilla i potrawach z restauracji Ładoga.

Floating Garden Szczecin Open Presented by Grupa Azoty to najstarsze w Polsce zmagania profesjonalnych golfistów. Historia turnieju sięga 1998 roku. Nowością jest majowy termin, który umożliwił zawodnikom grę przy słonecznej pogodzie i zaprezentowanie graczom z kilkunastu krajów uroków pola golfowego Binowo Park.

Na początku roku ruszyła kolejna edycja Grand Prix Pomorza Zachodniego w brydżu sportowym. Cykl, który już w maju osiągnął półmetek, obejmuje 12 ważniejszych turniejów rozgrywanych na terenie naszego województwa.

W gościnnych salach hotelu Novotel Szczecin Centrum  rozegrano po raz drugi wielomecz branżowy w brydżu sportowym. W ubiegłym roku triumfowali team policjantów, więc to ich uważano za faworytów zawodów.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439617