strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2014    

Dr n.med. Maria Ilnicka – Mądry, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego o zarządzaniu szpitalem i bezdusznym systemie.

Przed nami II Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie. O tym, jakie wyzwania stoją przed branżą, będą mówić 12-14 czerwca przedsiębiorcy, eksperci i ludzie nauki. Wstępem do rozmów niech będzie nasza dyskusja, w której biorą udział: Zbigniew Miklewicz, prezes Zarządu Morskich Portów Morskich Szczecin i Świnoujście, Andrzej Podlasiński, prezes Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego, Paweł Szynkaruk, dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej oraz Dariusz Więcaszek, prezes Północnej Izby Gospodarczej. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Prof. Jacek Adam Soroka, dziekan Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie o kuponach przemysłowych i nowym kierunku studiów.

Z zarządem i pracownikami Zakładów Chemicznych „Police” SA , należących do Grupy Azoty , spotkali się 22 maja premier Donald Tusk i minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

W środę, 14 maja, gościliśmy w Szczecinie następcę tronu Królestwa Danii Fryderyka wraz z małżonką Marią Elżbietą. W trakcie wizyty para książęca odwiedziła m.in. Urząd Miasta, Trafostację Sztuki, oddział Św. Mikołaja w szpitalu przy Unii Lubelskiej, firmę zduńskim kapitałem  KK-electronic oraz Wielonarodowy Korpus NATO Północny Wschód.

Z kolei Elżbieta Bieńkowska wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju spotkała się z samorządowcami oraz naukowcami w centrum transferu wiedzy Service Inter-Lab Uniwersytetu  Szczecińskiego przy ul.Cukrowej.

Podczas dwudniowej wizyty w województwie zachodniopomorskim (14-15 maja br.) wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński odwiedził m.in. spółkę Bulk Cargo Port Szczecin, gdzie spotkał się z dziennikarzami. Poruszył wiele tematów gospodarczych, ale niewiele miał do powiedzenia w sprawach nurtujących branżę morską. Wicepremier dużo mówił o sytuacji gospodarczej Polski, w kontekście wydarzeń na Ukrainie.

„Infrastruktura transportu dla rozwoju regionów. Z perspektywy 10-lecia członkostwa w Unii Europejskiej” pod takim tytułem przebiegała konferencja naukowa Eurotrans 2014.

Dziesięć lat temu Zygmunt Meyer, ówczesny marszałek województwa, symbolicznie przecinał szlaban na granicy w Gryfinie. W ten sposób świętowaliśmy wejście Polski do Unii Europejskiej. Jak od tego czasu zmienił się region, mówili uczestnicy Rautu Europejskiego.

Za nami dwa ważne wydarzenia targowe w Szczecinie: targi MIASTO OGRÓD i Piknik nad Odrą.


Od początku sezonu golfowego na polu golfowym Binowo Park Golf Club odbywa się wiele emocjonujących turniejów i ciekawych imprez, na czele z opisanym wyżej  edycji Floating Garden Szczecin Open 2014. Imprezy lokalne nie są jedyną domeną klubu z Binowa.

Golfista z podwarszawskiego klubu Sobienie Królewskie zakończył turniej z wynikiem 212 uderzeń i zainkasował 6,5 tys. zł.

Drużyna złożona ze szczecińskich kupców wygrała zorganizowany po raz trzeci branżowy turniej brydżowych teamów Świat Biznesu Novotel Cup 2014. W ostatecznym rozrachunku wyprzedzili oni zwycięzców sprzed roku - ekipę akademików oraz lekarzy.

Już po raz 29 w polickim Klubie Nauczyciela rozegrany zostanie międzynarodowy turniej szachowy - jedna z najsilniej obsadzonych imprez szachowych na rynku krajowym, z rangą półfinału mistrzostw Polski.Rozmowa z profesorem Piotrem Niedzielskim, dziekanem Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418543