strona główna
  Wręczyliśmy Perły Biznesu 2021
Wkład obywateli Ukrainy w rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego wydarzeniem roku 2021. Marcin Hołub, prezes mPower Osobowowścią Biznesu. Redakcja naszego magazynu po raz 18. wręczyła nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2014    

Dr n.med. Maria Ilnicka – Mądry, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego o zarządzaniu szpitalem i bezdusznym systemie.

Przed nami II Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie. O tym, jakie wyzwania stoją przed branżą, będą mówić 12-14 czerwca przedsiębiorcy, eksperci i ludzie nauki. Wstępem do rozmów niech będzie nasza dyskusja, w której biorą udział: Zbigniew Miklewicz, prezes Zarządu Morskich Portów Morskich Szczecin i Świnoujście, Andrzej Podlasiński, prezes Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego, Paweł Szynkaruk, dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej oraz Dariusz Więcaszek, prezes Północnej Izby Gospodarczej. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Prof. Jacek Adam Soroka, dziekan Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie o kuponach przemysłowych i nowym kierunku studiów.

Z zarządem i pracownikami Zakładów Chemicznych „Police” SA , należących do Grupy Azoty , spotkali się 22 maja premier Donald Tusk i minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

W środę, 14 maja, gościliśmy w Szczecinie następcę tronu Królestwa Danii Fryderyka wraz z małżonką Marią Elżbietą. W trakcie wizyty para książęca odwiedziła m.in. Urząd Miasta, Trafostację Sztuki, oddział Św. Mikołaja w szpitalu przy Unii Lubelskiej, firmę zduńskim kapitałem  KK-electronic oraz Wielonarodowy Korpus NATO Północny Wschód.

Z kolei Elżbieta Bieńkowska wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju spotkała się z samorządowcami oraz naukowcami w centrum transferu wiedzy Service Inter-Lab Uniwersytetu  Szczecińskiego przy ul.Cukrowej.

Podczas dwudniowej wizyty w województwie zachodniopomorskim (14-15 maja br.) wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński odwiedził m.in. spółkę Bulk Cargo Port Szczecin, gdzie spotkał się z dziennikarzami. Poruszył wiele tematów gospodarczych, ale niewiele miał do powiedzenia w sprawach nurtujących branżę morską. Wicepremier dużo mówił o sytuacji gospodarczej Polski, w kontekście wydarzeń na Ukrainie.

„Infrastruktura transportu dla rozwoju regionów. Z perspektywy 10-lecia członkostwa w Unii Europejskiej” pod takim tytułem przebiegała konferencja naukowa Eurotrans 2014.

Dziesięć lat temu Zygmunt Meyer, ówczesny marszałek województwa, symbolicznie przecinał szlaban na granicy w Gryfinie. W ten sposób świętowaliśmy wejście Polski do Unii Europejskiej. Jak od tego czasu zmienił się region, mówili uczestnicy Rautu Europejskiego.

Za nami dwa ważne wydarzenia targowe w Szczecinie: targi MIASTO OGRÓD i Piknik nad Odrą.


Od początku sezonu golfowego na polu golfowym Binowo Park Golf Club odbywa się wiele emocjonujących turniejów i ciekawych imprez, na czele z opisanym wyżej  edycji Floating Garden Szczecin Open 2014. Imprezy lokalne nie są jedyną domeną klubu z Binowa.

Golfista z podwarszawskiego klubu Sobienie Królewskie zakończył turniej z wynikiem 212 uderzeń i zainkasował 6,5 tys. zł.

Drużyna złożona ze szczecińskich kupców wygrała zorganizowany po raz trzeci branżowy turniej brydżowych teamów Świat Biznesu Novotel Cup 2014. W ostatecznym rozrachunku wyprzedzili oni zwycięzców sprzed roku - ekipę akademików oraz lekarzy.

Już po raz 29 w polickim Klubie Nauczyciela rozegrany zostanie międzynarodowy turniej szachowy - jedna z najsilniej obsadzonych imprez szachowych na rynku krajowym, z rangą półfinału mistrzostw Polski.Rozmowa z profesorem Piotrem Niedzielskim, dziekanem Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Danuta Zawadzka

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3591518