strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2015    

Paweł Szynkaruk, dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej, i Dariusz Więcaszek, prezes Północnej Izby Gospodarczej, o największym spotkaniu ludzi morza w Polsce.

Tym razem na redakcyjnym forum rozmawialiśmy o kondycji szczecińskiej branży IT, roli Technoparku i potrzebie wykreowania dużej firmy informatycznej. W dyskusji wzięli udział prof. Stefan Domek, dziekan Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Paweł Dziennik, właściciel Agencji Interaktywnej Magnetic Point, Andrzej Feterowski, prezes Technoparku Pomerania oraz prof. Krzysztof Okarma, prodziekan ds. nauczania Wydziału Elekrycznego ZUT.

Duże konstrukcje stalowe, elementy dźwigów, systemy i urządzenia do pogłębiarek – takie m.in. produkty powstają w fabryce na szczecińskim Stołczynie. 7 maja zakład produkcyjny Teleyard należący do belgijskiej grupy Telemond Holding uroczyście zainaugurował działalność.

Budowa zakładu Bilfinger Mars Offshore jest zakończona w 70 proc. Pierwsze próby produkcyjne mają rozpocząć się na początku czerwca.

DGS Business Services, nowa siostrzana firma DGS Poland z siedzibą w Szczecinie, będzie świadczyć usługi z zakresu księgowości, zapewnienia jakości i rozwoju oprogramowania dla światowych grup Willami Demant i Össur.

Raut Europejski jest to cykliczna, jedyna na Pomorzu Zachodnim impreza dla upamiętnienia rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej,  organizowana co roku przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego „Business Club Szczecin”.

Siedem win z Winnicy Turnau jest już dostępne w sklepie firmowym w Baniewicach i sklepie online. Różowe Rosé czy czerwone Rondo/Regent wchodzą też do sprzedaży detalicznej.

Henryk Adamus, założyciel grupy Adamus, oraz Teresa i Mirosław Tyszkiewiczowie, właściciele międzyzdrojskiego hotelu Aurora, zostali wyróżnieni Buławami Nestora Przedsiębiorczości.


Ośrodek TVP w Szczecinie obchodził swoje 55. urodziny. 27 kwietnia 1960 roku nadano pierwszy program ze studia przy ul. Tkackiej. To, oczywiście, sucha informacja, ale kryje się za nią wielka pasja i energia kilku zapaleńców, którzy postanowili uruchomić w stolicy regionu telewizję.

Co roku główne dzienniki Pomorza Zachodniego najpierw szeroko rozpisują się na temat Dni Morza, a po ich zakończeniu piszą o braku alternatywy dla głośnych popowych koncertów na Wałach Chrobrego. Co zrobić, by poczuć ducha tego morskiego święta i nie dać się wmanewrować w tłumy ludzi i pieczone kiełbaski?

W drugi czwartek czerwca odbędzie się 10. jubileuszowa Gala Północnej Izby Gospodarczej. Tym razem program artystyczny gali przygotowuje Teatr Polski w Szczecinie. - Będzie mnóstwo śpiewu, tańca, wspaniałej gry aktorskiej, a czasem nawet improwizacji – zapowiada Aleksandra Kopińska-Szykuć, dyrektor artystyczny teatru. Program artystyczny przygotowany specjalnie na potrzeby jubileuszu Izby powstaje od kilku miesięcy.

Nową, wiosenną kartę wprowadziła restauracja Renaissance w hotelu Radisson Blu w Szczecinie. W zaprezentowanym na początku maja menu królują szparagi.

Na pokładzie M/s Ładoga, cumującego u stóp Wałów Chrobrego, powstał Szczeciński Targ Rybny. Codziennie dostaniemy tu świeże i wędzone ryby oraz owoce morza.

16-latek z Pomorza Jakub Dymecki, golfista amator, osiągnął najlepszy wynik podczas 18. edycji Szczecin Open - najstarszego, nieprzerwanie organizowanego, turnieju golfowego dla zawodowców w Polsce. 16-latek z Pomorza Jakub Dymecki, golfista amator, osiągnął najlepszy wynik podczas 18. edycji Szczecin Open - najstarszego, nieprzerwanie organizowanego, turnieju golfowego dla zawodowców w Polsce.

Memoriał szachowy Tadeusza Gniota doczekał się imponującego jubileuszu. 8 lipca w polickim Klubie Nauczyciela nastąpi uroczyste otwarcie 30. edycji tej imprezy, którego inicjatywa wyszła od Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439542