strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2015    

Paweł Szynkaruk, dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej, i Dariusz Więcaszek, prezes Północnej Izby Gospodarczej, o największym spotkaniu ludzi morza w Polsce.

Tym razem na redakcyjnym forum rozmawialiśmy o kondycji szczecińskiej branży IT, roli Technoparku i potrzebie wykreowania dużej firmy informatycznej. W dyskusji wzięli udział prof. Stefan Domek, dziekan Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Paweł Dziennik, właściciel Agencji Interaktywnej Magnetic Point, Andrzej Feterowski, prezes Technoparku Pomerania oraz prof. Krzysztof Okarma, prodziekan ds. nauczania Wydziału Elekrycznego ZUT.

Duże konstrukcje stalowe, elementy dźwigów, systemy i urządzenia do pogłębiarek – takie m.in. produkty powstają w fabryce na szczecińskim Stołczynie. 7 maja zakład produkcyjny Teleyard należący do belgijskiej grupy Telemond Holding uroczyście zainaugurował działalność.

Budowa zakładu Bilfinger Mars Offshore jest zakończona w 70 proc. Pierwsze próby produkcyjne mają rozpocząć się na początku czerwca.

DGS Business Services, nowa siostrzana firma DGS Poland z siedzibą w Szczecinie, będzie świadczyć usługi z zakresu księgowości, zapewnienia jakości i rozwoju oprogramowania dla światowych grup Willami Demant i Össur.

Raut Europejski jest to cykliczna, jedyna na Pomorzu Zachodnim impreza dla upamiętnienia rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej,  organizowana co roku przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego „Business Club Szczecin”.

Siedem win z Winnicy Turnau jest już dostępne w sklepie firmowym w Baniewicach i sklepie online. Różowe Rosé czy czerwone Rondo/Regent wchodzą też do sprzedaży detalicznej.

Henryk Adamus, założyciel grupy Adamus, oraz Teresa i Mirosław Tyszkiewiczowie, właściciele międzyzdrojskiego hotelu Aurora, zostali wyróżnieni Buławami Nestora Przedsiębiorczości.


Ośrodek TVP w Szczecinie obchodził swoje 55. urodziny. 27 kwietnia 1960 roku nadano pierwszy program ze studia przy ul. Tkackiej. To, oczywiście, sucha informacja, ale kryje się za nią wielka pasja i energia kilku zapaleńców, którzy postanowili uruchomić w stolicy regionu telewizję.

Co roku główne dzienniki Pomorza Zachodniego najpierw szeroko rozpisują się na temat Dni Morza, a po ich zakończeniu piszą o braku alternatywy dla głośnych popowych koncertów na Wałach Chrobrego. Co zrobić, by poczuć ducha tego morskiego święta i nie dać się wmanewrować w tłumy ludzi i pieczone kiełbaski?

W drugi czwartek czerwca odbędzie się 10. jubileuszowa Gala Północnej Izby Gospodarczej. Tym razem program artystyczny gali przygotowuje Teatr Polski w Szczecinie. - Będzie mnóstwo śpiewu, tańca, wspaniałej gry aktorskiej, a czasem nawet improwizacji – zapowiada Aleksandra Kopińska-Szykuć, dyrektor artystyczny teatru. Program artystyczny przygotowany specjalnie na potrzeby jubileuszu Izby powstaje od kilku miesięcy.

Nową, wiosenną kartę wprowadziła restauracja Renaissance w hotelu Radisson Blu w Szczecinie. W zaprezentowanym na początku maja menu królują szparagi.

Na pokładzie M/s Ładoga, cumującego u stóp Wałów Chrobrego, powstał Szczeciński Targ Rybny. Codziennie dostaniemy tu świeże i wędzone ryby oraz owoce morza.

16-latek z Pomorza Jakub Dymecki, golfista amator, osiągnął najlepszy wynik podczas 18. edycji Szczecin Open - najstarszego, nieprzerwanie organizowanego, turnieju golfowego dla zawodowców w Polsce. 16-latek z Pomorza Jakub Dymecki, golfista amator, osiągnął najlepszy wynik podczas 18. edycji Szczecin Open - najstarszego, nieprzerwanie organizowanego, turnieju golfowego dla zawodowców w Polsce.

Memoriał szachowy Tadeusza Gniota doczekał się imponującego jubileuszu. 8 lipca w polickim Klubie Nauczyciela nastąpi uroczyste otwarcie 30. edycji tej imprezy, którego inicjatywa wyszła od Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418591