strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2016

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2016    

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, o integracji branży, ustawie stoczniowej i Kongresie Morskim

Tym razem rozmawiamy o szansach na odbudowę przemysłu stoczniowego w Szczecinie. W dyskusji redakcyjnej uczestniczą: prof. Andrzej Banaszek, kierownik Zakładu Projektowania Jachtów i Statków Wydziału Techniki Morskiej i Transportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i przewodniczący Towarzystwa Okrętowców Polskich „Korab” Szczecin, Zbigniew Jagniątkowski, prezes fi rmy JPP Marine w Szczecinie, Paweł Pietruszczak, prezes fi rmy Konstal w Szczecinie, Andrzej Strzeboński, prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego, oraz prof. Dariusz Zarzecki, kierownik Katedry Inwestycji i Wyceny Przedsiębiorstw Uniwersytetu Szczecińskiego. Redakcję reprezentują Magdalena Szczepkowska i Włodzimierz Abkowicz.

Terminal LNG w świnoujskim gazoporcie uzyskał 27 kwietnia pozwolenie na użytkowanie. Podpisał je wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania. Dwa tygodnie później prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił koncesji na skraplanie gazu ziemnego i regazyfikację skroplonego paliwa w spółce Polskie LNG. Wyznaczył ją także na operatora świnoujskiego terminalu. Instalacja przeszła testy eksploatacyjne.

Nowoczesny kompleks magazynowy zbuduje na terenie portu Szczecin Waimea Holding S.A. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na trzeci kwartał br. 

Port Nad Odrą znajduje się na północy Szczecina, przy ul. Nad Odrą. Właścicielem portu jest Fosfan SA – jeden z czołowych producentów nawozów rolniczych i ogrodniczych w Polsce.

- Jesteśmy firmą stabilną, oferujemy stałe wynagrodzenie, a dodatkowe środki przeznaczamy najczęściej na zakup nowych autobusów oraz na potrzeby pracowników – tak zachęca kierowców do podjęcia pracy w Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym Kazimierz Trzciński, prezes SPPK.Kiedy sezon zmierza ku końcowi, artyści zwykle zaczynają myśleć o wakacjach. Ale nie w Operze na Zamku. W ich przypadku finisz jest godny najlepszych sprinterów. Ostatni miesiąc sezonu to bowiem czas wielkich wydarzeń plenerowych, które przyciągają tysiące widzów. W tym roku program jest wyjątkowo smakowity. 


Malcolm Kokociński wygrał najstarszy, nieprzerwanie organizowany turniej w Polsce dla profesjonalnych golfistów - Floating Garden Szczecin Open 2016, rozgrywany w ramach cyklu LOTOS PGA Polska PRO TOUR.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439605