strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2017

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2017    

Dariusz Słaboszewski, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście:  W tym roku już po raz piąty z rzędu Szczecin staje się europejską stolicą branży morskiej. Międzynarodowy Kongres Morski, jak sama nazwa wskazuje, przyciąga do naszego miasta ekspertów, naukowców i praktyków z zakresu szeroko rozumianej gospodarki morskiej.

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, o gospodarce morskiej, województwie środkowopomorskim i środkach unijnych

Dr Krzysztof Woś, dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie o Odrzańskiej Drodze Wodnej, szansach na to, by stała się ona szlakiem międzynarodowym i znaczeniu rzeki dla rozwoju portów.  

Prof. Mirosława El Fray, prezes zarządu firmy PolTiss, dyrektor Instytutu Polimerów i kierownik Zakładu Biomateriałów i Technologii Mikrobiologicznych na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej oraz dyrektor Centrum Dydaktyczno- -Badawczego Nanotechnologii, o tym, jak PolTiss poprzez USA usiłuje wdrożyć na światowym rynku opracowaną na ZUT innowacyjną technologię leczenia przepukliny.  


Janusz Bilicki, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Szczecinie, o paczkach na stacjach paliwowych, dowodach osobistych w okienku pocztowym oraz gratce dla filatelistów i uczestników finału regat.

Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu zostanie rozbudowany. Taką decyzję podjęła spółka Gaz-System. Po zakończeniu prac zdolność wysyłkowa terminalu wzrośnie z 5 mld m sześc. do 7,5 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie. 


Nieduży rybacki statek m/v „Sara Karin” został 10 maja zwodowany w Szczecinie. Zbudowała go – na zamówienie norweskiego armatora o tej samej nazwie – świnoujska spółka Poltramp Yard. Statek powstawał na nabrzeżu Arsenał, na terenie firmy Finomar. Wodowanie odbyło się w Szczecińskim Parku Przemysłowym (Stoczni Szczecińskiej). 

Terminal WOC FT to inwestycja spółki Fast Terminals, od 1992 roku działającej w szczecińskim porcie. Obiekt, który już zimą zaczął przechodzić testy, 19 maja został uroczyście otwarty. Nowy terminal przeładunkowy znajduje się na nabrzeżu Greckim. Do tej pory była to mało wykorzystywana część portu w Szczecinie.  

Vis-á-vis szczecińskiego Ratusza Staromiejskiego stanęła kamienica firmy Neptun Developer.  W większości biała, a miejscami ceglana elewacja budynku oddanego w kwietniu do użytku odmieniła ten niezagospodarowany niegdyś fragment Starego Miasta.


Floating Garden Szczecin Open 2017 – turniej rozgrywany w ramach cyklu BMW PGA Polska Tour zakończył się 21 maja na polu Binowo Park.  

Puccini to firma z przeszło dwudziestoletnią tradycją i dużym doświadczeniem. Stała sie czołowym polskim producentem bagażu podróżnego, torebek damskich oraz galanterii skórzanej. Katalog Puccini zawiera kilkaset modeli wyrobów dostępnych w różnych wariantach kolorystycznych i gabarytowych. Firma powstała w 1996 roku z inicjatywy Państwa Izabeli i Mirosława Kozina.  Dynamiczny wzrost sprzedaży detalicznej i hurtowej oraz uruchomiony własny, nowy kanał sprzedaży e-commerce przyczyniły się do przeprowadzki firmy.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439553