strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 7-8/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 7-8/2010    


„Świat Biznesu” rozmawia z prof. Dariuszem Zarzeckim, kierownikiem Katedry Inwestycji i Wyceny Przedsiębiorstw Uniwersytetu Szczecińskiego, właścicielem firmy Doradztwo Ekonomiczne Dariusz Zarzecki.

Najbliższe tygodnie upłyną większości z nas  na wakacyjnym wypoczynku. Postanowiliśmy więc wymienić poglądy na temat urlopowej oferty i szerzej porozmawiać o turystyce. W naszej redakcyjnej dyskusji wzięli udział: Anna Marczak, dyrektor hotelu Amber Baltic w Międzyzdrojach, dr Elżbieta Marszałek, rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Turystycznej w Szczecinie, Waldemar Miśko, prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Żaneta Krüger, członek zarządu Zachodniopomorskiej Izby Turystyki, właścicielka Biura Turystycznego MittelWest- Europa. Redakcję reprezentowali Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Koncerty, konferencje, uroczyste posiedzenie senatu uczelni oraz nadanie doktoratu honoris causa poetce Joannie Kulmowej – tak Uniwersytet Szczeciński świętował 25. rocznicę powstania.

Atrakcje turystyczne i kulturalne naszego regionu poznali berlińczycy, którzy uczestniczyli w tegorocznych Dniach Województwa Zachodniopomorskiego w stolicy Niemiec.

Stoiska samorządów zdominowały 19. Targi Turystyczne Market Tour, które towarzyszyły majowemu Piknikowi nad Odrą.

Od 10 do 12 czerwca przebywali na Pomorzu Zachodnim chińscy biznesmeni, naukowcy i samorządowcy z najbogatszej prowincji Guangdong.


Poznaliśmy laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta Szczecina.

Tegorocznej, dziesiątej jubileuszowej konferencji naukowej „Zarządzanie wartością przedsiębiorstwa”, która odbyła się w połowie czerwca w Międzyzdrojach,   towarzyszyło wręczenie Cezarów Biznesu.

- W życiu trzeba być optymistą - przekonywał  prof. Władysław Bartoszewski. Do Szczecina przyjechał w połowie czerwca na zaproszenie Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Przy ul. Cukrowej, na zapleczu budynku Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego powstanie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług "Service Inter-Lab", które rozpocznie swoją działalność w październiku 2012 roku.

Anna Wypych -Namiotko, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, uczestniczyła w krajowych obchodach Europejskiego Dnia Morza.

20  maja w Szczecinie odbyła się konferencja naukowa pn. „Transport Morski 2010”.  Naukowcy, przedsiębiorcy i specjaliści w tej dziedzinie odnieśli się do ostatniego dwudziestolecia polskiej gospodarki morskiej w kontekście jej prywatyzacji, restrukturyzacji i konkurencyjności.

Złoty będzie się umacniał w dłuższym okresie, ale nie ominą go po drodze korekty - prognozował Maciej Reluga, główny ekonomista BZ WBK podczas śniadania biznesowego dla  klientów banku w Szczecinie.

1 czerwca br. w szczecińskim Hotelu Park odbył się półfinał, a następnie finał wojewódzki gry społecznościowej Liderzy Europy.

Bank Citi Handlowy otworzył swój szczeciński oddział korporacyjny przy placu Rodła.

Historię wszystkich ludzi można streścić w trzech słowach : narodzenie, cierpienie, śmierć…
(Anatol France)

Postanowiłem sobie znaleźć przerwę w moich, jakże trafnych analizach politycznych i zaczekać aż się wszystko przewali. Ostatnio Marta Gessler jeździ po Polsce i uczy sztuki kulinarnej. Ja chcę dać Czytelnikom konkretny przepis na golonkę po szczecińsku, która wyprze szczeciński paprykarz – wreszcie!

Ostatnie wydarzenia gospodarcze w Unii Europejskiej zdają się być poważnym sprawdzianem dla ideologii integracyjnej współczesnej Europy.





„Świat Biznesu” rozmawia z Markiem Sztarkiem, dyrektorem samorządowej instytucji kultury Szczecin 2016

Drugi piknik golfowy dla przedstawicieli zagranicznych firm inwestujących na Pomorzu Zachodnim zorganizowały Centrum Obsługi Inwestora w Urzędzie Marszałkowskim (COI) i Skandynawsko-Polska Izba gospodarcza (SPCC).

3,8 sekundy do setki, prędkość maksymalna 317 km/h, cena - nawet powyżej miliona złotych. Tak najnowszy supersamochód Mercedesa - model SLS AMG prezentuje się w liczbach. Pod koniec kwietnia zaprezentował się na żywo wybranym klientom salonu Mojsiuk Mercedes-Benz w Szczecinie.

Za nami kolejne koncerty w ramach cyklu Szczecin Music Fest. Po raz kolejny wystąpili twórcy z absolutnej czołówki: Mulatu Astatke i Mariza.

W końcu kwietnia, w szczecińskiej Willi West Ende odbyło się spotkanie z pisarką Ingą Iwasiów, która opublikowała swoją kolejną powieść "Ku Słońcu". Spotkanie z autorką cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

4 czerwca, podczas gali Miss Ziemi Zachodniopomorskiej (eliminacja do konkursu Miss Polonia) redakcja "Świata Biznesu" wybrała swoją własną królową piękności. Została nią Natalia Laska, 24-letnia studentka zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim.

Zabawa wśród kolców róż?! Nie możliwe? A jednak. 11 czerwca w takiej właśnie scenerii bawili się w Szczecinie biznesmeni, naukowcy i politycy.

Lepiej, więcej, szybciej – tak w trzech słowach można opisać korzyści, jakie przyniósł właścicielom drukarni Rex – Druk zakup nowej maszyny. Część pieniędzy na ten cel pozyskali z funduszy europejskich.





Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418593