strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 7-8/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 7-8/2010    


„Świat Biznesu” rozmawia z prof. Dariuszem Zarzeckim, kierownikiem Katedry Inwestycji i Wyceny Przedsiębiorstw Uniwersytetu Szczecińskiego, właścicielem firmy Doradztwo Ekonomiczne Dariusz Zarzecki.

Najbliższe tygodnie upłyną większości z nas  na wakacyjnym wypoczynku. Postanowiliśmy więc wymienić poglądy na temat urlopowej oferty i szerzej porozmawiać o turystyce. W naszej redakcyjnej dyskusji wzięli udział: Anna Marczak, dyrektor hotelu Amber Baltic w Międzyzdrojach, dr Elżbieta Marszałek, rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Turystycznej w Szczecinie, Waldemar Miśko, prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Żaneta Krüger, członek zarządu Zachodniopomorskiej Izby Turystyki, właścicielka Biura Turystycznego MittelWest- Europa. Redakcję reprezentowali Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Koncerty, konferencje, uroczyste posiedzenie senatu uczelni oraz nadanie doktoratu honoris causa poetce Joannie Kulmowej – tak Uniwersytet Szczeciński świętował 25. rocznicę powstania.

Atrakcje turystyczne i kulturalne naszego regionu poznali berlińczycy, którzy uczestniczyli w tegorocznych Dniach Województwa Zachodniopomorskiego w stolicy Niemiec.

Stoiska samorządów zdominowały 19. Targi Turystyczne Market Tour, które towarzyszyły majowemu Piknikowi nad Odrą.

Od 10 do 12 czerwca przebywali na Pomorzu Zachodnim chińscy biznesmeni, naukowcy i samorządowcy z najbogatszej prowincji Guangdong.


Poznaliśmy laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta Szczecina.

Tegorocznej, dziesiątej jubileuszowej konferencji naukowej „Zarządzanie wartością przedsiębiorstwa”, która odbyła się w połowie czerwca w Międzyzdrojach,   towarzyszyło wręczenie Cezarów Biznesu.

- W życiu trzeba być optymistą - przekonywał  prof. Władysław Bartoszewski. Do Szczecina przyjechał w połowie czerwca na zaproszenie Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Przy ul. Cukrowej, na zapleczu budynku Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego powstanie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług "Service Inter-Lab", które rozpocznie swoją działalność w październiku 2012 roku.

Anna Wypych -Namiotko, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, uczestniczyła w krajowych obchodach Europejskiego Dnia Morza.

20  maja w Szczecinie odbyła się konferencja naukowa pn. „Transport Morski 2010”.  Naukowcy, przedsiębiorcy i specjaliści w tej dziedzinie odnieśli się do ostatniego dwudziestolecia polskiej gospodarki morskiej w kontekście jej prywatyzacji, restrukturyzacji i konkurencyjności.

Złoty będzie się umacniał w dłuższym okresie, ale nie ominą go po drodze korekty - prognozował Maciej Reluga, główny ekonomista BZ WBK podczas śniadania biznesowego dla  klientów banku w Szczecinie.

1 czerwca br. w szczecińskim Hotelu Park odbył się półfinał, a następnie finał wojewódzki gry społecznościowej Liderzy Europy.

Bank Citi Handlowy otworzył swój szczeciński oddział korporacyjny przy placu Rodła.

Historię wszystkich ludzi można streścić w trzech słowach : narodzenie, cierpienie, śmierć…
(Anatol France)

Postanowiłem sobie znaleźć przerwę w moich, jakże trafnych analizach politycznych i zaczekać aż się wszystko przewali. Ostatnio Marta Gessler jeździ po Polsce i uczy sztuki kulinarnej. Ja chcę dać Czytelnikom konkretny przepis na golonkę po szczecińsku, która wyprze szczeciński paprykarz – wreszcie!

Ostatnie wydarzenia gospodarcze w Unii Europejskiej zdają się być poważnym sprawdzianem dla ideologii integracyjnej współczesnej Europy.

„Świat Biznesu” rozmawia z Markiem Sztarkiem, dyrektorem samorządowej instytucji kultury Szczecin 2016

Drugi piknik golfowy dla przedstawicieli zagranicznych firm inwestujących na Pomorzu Zachodnim zorganizowały Centrum Obsługi Inwestora w Urzędzie Marszałkowskim (COI) i Skandynawsko-Polska Izba gospodarcza (SPCC).

3,8 sekundy do setki, prędkość maksymalna 317 km/h, cena - nawet powyżej miliona złotych. Tak najnowszy supersamochód Mercedesa - model SLS AMG prezentuje się w liczbach. Pod koniec kwietnia zaprezentował się na żywo wybranym klientom salonu Mojsiuk Mercedes-Benz w Szczecinie.

Za nami kolejne koncerty w ramach cyklu Szczecin Music Fest. Po raz kolejny wystąpili twórcy z absolutnej czołówki: Mulatu Astatke i Mariza.

W końcu kwietnia, w szczecińskiej Willi West Ende odbyło się spotkanie z pisarką Ingą Iwasiów, która opublikowała swoją kolejną powieść "Ku Słońcu". Spotkanie z autorką cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

4 czerwca, podczas gali Miss Ziemi Zachodniopomorskiej (eliminacja do konkursu Miss Polonia) redakcja "Świata Biznesu" wybrała swoją własną królową piękności. Została nią Natalia Laska, 24-letnia studentka zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim.

Zabawa wśród kolców róż?! Nie możliwe? A jednak. 11 czerwca w takiej właśnie scenerii bawili się w Szczecinie biznesmeni, naukowcy i politycy.

Lepiej, więcej, szybciej – tak w trzech słowach można opisać korzyści, jakie przyniósł właścicielom drukarni Rex – Druk zakup nowej maszyny. Część pieniędzy na ten cel pozyskali z funduszy europejskich.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439573