strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 7-8/2012

  HOME    Świat Biznesu nr 7-8/2012    

„Świat Biznesu” rozmawia z Moniką Pyszkowską, dyrektor Galerii Kaskada w Szczecinie

Jak co roku w wakacyjnym wydaniu „Świata Biznesu” rozmawiamy o atrakcyjności turystycznej Pomorza Zachodniego. Tym razem do dyskusji redakcyjnej zaprosiliśmy Patrycję Bierską, dyrektor hotelu Ibis Szczecin Centrum, Macieja Dziadosza, prezesa Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, Damiana Gresia, dyrektora Wydziału Turystyki, Gospodarki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego oraz Krzysztofa Linka, prezesa Polsteam Żegluga Szczecińska. Redakcję reprezentują: Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

GBS Bank z siedzibą w Barlinku, jedyna tego typu instytucja z centralą w województwie zachodniopomorskim świętuje jubileusz 65-lecia. Świat Biznesu rozmawia ze Zbigniewem Wielgoszem, prezesem zarządu GBS Banku.


Świat Biznesu rozmawia z dyrektorami Fliegel Textilservice: Romualdem Sikorą i Danielem Tarczyńskim.

O świętych Mikołajach, ale bez opowiadania bajek, mówił w Szczecinie prof. Leszek Balcerowicz. Za nami VIII Forum Samorządowe.

Istniejący od 189 lat falochron wschodni w Świnoujściu, został przebudowany. Prace trwały ponad dwa lata, a inwestorem był Urząd Morski w Szczecinie.


Jedyny w Polsce terminal przeładunkowy kwasu siarkowego postawiła w szczecińskim porcie legnicka spółka KGHM Metraco.

Prawie 250 mln zł poręczeń udzielił Zachodniopomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych, który świętuje 10-lecie istnienia.

Sześć łodzi wzięło udział w pierwszych regatach inwestorów Investors’ Mini Race 2012 na jeziorze Dąbie Małe. Osiemnastu żeglarzy, w tym przedstawiciele inwestorów zagranicznych, działających na Pomorzu Zachodnim, zmagało się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi – bezwietrzną pogodą i zerkającym zza chmur słońcem.

5 czerwca odbyło się Walne Zgromadzenie członków Północnej Izby Gospodarczej. Walne Zgromadzenie, które odbywa się co roku dokonuje podsumowania działalności Północnej Izby Gospodarczej. W tym roku podczas Walnego Zgromadzenia przeprowadzone zostały także wybory organów statutowych izby na czteroletnia kadencję.

Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w regionie to jedno z zadań, które priorytetowo wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Czy prowadzenie firmy transportowej to dziś droga przez mękę? Odpowiedź na to pytanie poznamy 24 i 25 września br. w Szczecinie podczas konferencji Euro – Trans 2012.

W pierwszy sierpniowy weekend 4-5 sierpnia na polu golfowym w Binowie odbędą  się   pierwsze w historii golfowo- brydżowe Mistrzostwa Polski „Challenge Cup 2012”.Po raz czternasty śpiewacy rywalizowali miedzy sobą podczas Turnieju Tenorów. Najlepszy okazał się Ji Woon Kim z Korei Południowej.

W 80-milionowej Etiopii jest tylko 100 okulistów, z czego ponad 50 pracuje w stolicy. Większość mieszkańców kraju nie ma dostępu do opieki okulistycznej ani pieniędzy na nią. Dlatego Rotary Club Szczecin podjął się organizacji ośrodka bezpłatnego leczenia zaćmy w tym afrykańskim kraju, który stworzony zostanie wspólnie z lekarzami z Polski i Etiopii. Wyjazd zespołu lekarzy do Etiopii według zamierzeń projektodawców ma nastąpić we wrześniu 2012 roku.

W Teatrze Letnim w Szczecinie odbył się finał konkursu Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej. Tytuł i koronę zdobyła dwudziestoletnia Żaklina Gnarowska z Połczyna-Zdroju, a Miss Świata Biznesu została Ilona Świstak.

Na VII Gali Północnej Izby Gospodarczej bawili się biznesmeni, ekonomiści i politycy. Dominowała malownicza sceneria Ogrodu Różanego i dobre humory.

Przedstawiciele zagranicznych inwestorów, którzy prowadza interesy w regionie Szczecina spotkali się na czerwcowym turnieju golfowym w klubie Binowo Park.

Zakończył się półmetek cyklu turniejów brydżowych II Grand Prix Pomorza Zachodniego 2012.

Degustację win Arnaldo Caprai przygotowała dla swoich stałych gości szczecińska restauracja Bohema.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439586