strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 8-9/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 8-9/2013    

Szanowni Czytelnicy !

W wakacyjnym wydaniu „Świata Biznesu” jak zwykle więcej miejsca przeznaczamy na turystykę. O atrakcyjności turystycznej regionu rozmawiamy w gronie organizatorów wypoczynku i praktyków, którzy na co dzień zajmują się animacjami sportowymi i turystycznymi.„Świat Biznesu” rozmawia z Piotrem Krzystkiem, prezydentem Szczecina

Sezon urlopowy w pełni. O aktualnych trendach w turystyce i ofercie turystycznej naszego regionu, rozmawiamy z Witoldem Jabłońskim, prezesem Golf Amber Baltic, Władysławem Kiragą, burmistrzem Nowego Warpna, Zdzisławem Pawlickim, dyrektorem biura Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Aleksandrą Wesołowską, specjalistą ds. public relations Unity Line. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.


Początek czerwca należał do samorządowców, którzy na dwa dni przyjechali do Kołobrzegu. Wraz z nimi nad Bałtyk przybyli naukowcy, przedsiębiorcy i politycy. Mówili o wyzwaniach, które stoją przed  lokalnymi budżetami.
Za nami 9. Forum Samorządowe. Osiem poprzednich edycji przeprowadzono w Szczecinie. W tym roku konferencja zadebiutowała w Kołobrzegu.
Kto przyjechał?

Ponad 600 uczestników z kraju i zza granicy, kilkadziesiąt prezentacji, niezliczone dyskusje w salach wykładowych i kuluarach. Całość zakończona wnioskami i postulatami, które trafią do rządzących.

Rozmowa z Jackiem Malickim, p. o. dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie

21 czerwca przy al. Piastów uroczyście otworzono Centrum Dydaktyczno - Badawcze Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Jest to bezsprzecznie jeden z najładniejszych budynków wybudowanych w ostatnich latach w Szczecinie.

Akademia Morska w Szczecinie może się pochwalić najnowocześniejszym ośrodkiem szkolenia rybaków w Polsce. Duże wrażenie robi symulator mostka 3D.

9 czerwca podczas uroczystej gali na Wydziale Matematyczno- Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego wręczone zostały po raz 13 „Zachodniopomorskie Noble”. Celem przedsięwzięcia jest promocja najwybitniejszych osiągnięć nauki naszego województwa.

Tytuł Firma Roku 2013 odebrał z rąk przedstawicieli Środkowopomorskiej Rady Naczelnej Organizacji Technicznej w Koszalinie Kazimierz Mojsiuk.

Siedemnaście milionów złotych z funduszy europejskich trafi do Kamienia Pomorskiego i  Łobza na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową. Całkowity koszt obu projektów przekroczy 35 mln zł.  

W końcu maja, w gościnnych salach Teatru Współczesnego swój okrągły jubileusz świętowała  Zachodniopomorska Szkoła Biznesu. Wśród zaproszonych gości byli przede wszystkim absolwenci, wykładowcy, pracownicy, współpracownicy oraz przyjaciele jednej z pierwszych uczelni prywatnych w Polsce. Od inauguracji minęło już ponad 20 lat...

Pierwszy biurowiec Piastów Office Center jest już gotowy. Budynek o łącznej powierzchni 8,5 tys. m kw. został uroczyście otwarty w czerwcu.

Konferencja „Awarie budowlane” organizowana przez Wydział Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz szczeciński oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa cieszy się od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku w dniach 21-24 maja  do Międzyzdrojów na 26. Edycję konferencji  przyjechało 525 uczestników, w tym goście z USA, Japonii i Niemiec.


Co z tą pracą – taki tytuł miała debata, która 20 czerwca odbyła się w szczecińskim Centrum Handlowym Kaskada, ale także – sześciusetstronicowa monografia, wydana przez oficynę wydawniczą Zapol, która powstała  pod czujnym okiem prof. Stanisława Flejterskiego, gromadząca aż 50 autorów z różnych dyscyplin nauki.

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu i szczecińska firma informatyczna BTC uruchomiły portal, który łączy wiedzę i biznes.Brawurowy „Robinson Crusoe” rozbawił szczecińską publiczność do łez, a najlepsi tenorzy jak co roku zawładnęli jej sercami. Przed nami natomiast magiczny koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza…”

Paulina Hatłas została Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej 2013. Tytuł Pierwszej Wicemiss przypadł Klaudii Stec, a drugą Wicemiss została Katarzyna Szymanowicz. Tytuł Miss Publiczności przypadł Wioletcie Tomalak. Nasza redakcja jak co roku wybrała Miss „Świata Biznesu”. Została nią  Kamila Sudomierska.

Już po raz ósmy zachodniopomorscy biznesmeni bawili się na Wielkiej Gali Północnej Izby Gospodarczej. W imprezie uczestniczyło około tysiąca osób.


Piąty Turniej Inwestorów przyciągnął kilkudziesięciu biznesmenów, a zarazem miłośników golfa z całego świata.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439671