strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 8-9/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 8-9/2014    

Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia o inwestycjach nadmorskich, najdłuższej w europie promenadzie i pożytkach z gazoportu.

O prognozach na tegoroczny sezon letni, infrastrukturze turystycznej i rekomendacjach dla wczasowiczów i gości Pomorza Zachodniego rozmawiają Damian Greś, dyrektor Wydziału Turystyki, Gospodarki i Promocji Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, Adam Hok, prezes Polskiego Centrum SPA w Kołobrzegu, Aneta Naróć, prezes Zachodniopomorskiej Izby Turystyki oraz Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Michał Abkowicz.

- Gospodarka morska to ciągle niewykorzystany potencjał i sektor niesłusznie postrzegany wycinkowo - takie między innymi stwierdzenia padały często podczas 2. Międzynarodowego Kongresu Morskiego. Impreza odbyła się 12-14 czerwca br. w Szczecinie, a organizatorzy już zapowiedzieli jej trzecią edycję.

- Cieszę się, że będziemy mogli powiększyć infrastrukturę badawczą – stwierdził prof. Włodzimierz Kiernożycki, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego podczas podpisywania  w końcu maja. umowy dotyczącej projektu pn. Wsparcie inteligentnych rozwiązań dla nanomedycyny. - Podpisujemy ją w miejscu, które otrzymało ponad 42 miliony złotych wsparcia z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Chcemy ukierunkować się na inteligentne rozwiązania, tym razem dla nanomedycyny.

Samsung Electronics będzie szkolił studentów ZUT. Koreański koncern poprowadzi dla nich pierwszy w Polsce kurs z zakresu technologii i biznesu.

Na deskach Teatru Polskiego świętowała dwudziestolecie działalności Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego, oraz Beata Radziwanowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO BP w Szczecinie zaprosili klientów i przyjaciół banku na pokład Daru Młodzieży.

Dekadę istnienia świętował zakład produkujący materiały biurowe firmy Durable w Przecławiu.

W pierwszy weekend października (3-5.10) branża wnętrzarska spotka się w halach MTS na jedynych w roku targach dedykowanych wykończeniu i wyposażeniu wnętrz WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne. 23. edycja targów będzie też dobrą okazją do rozpoznania się w ofercie rynkowej dla wszystkich osób poszukujących ciekawego wzornictwa, inspirujących rozwiązań aranżacyjnych, oryginalnych mebli, nowatorskich elementów wyposażenia wnętrz.

Ponad 600 mln zł to wartość inwestycji prowadzonych przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w ramach perspektywy unijnej 2007-2013. Nowa perspektywa unijna 2014-2020 zakłada inwestycje na kwotę prawie 700 mln zł.

Nowe osiedle mieszkaniowe, niskie bezrobocie (tylko 6,5 proc.), a do tego coraz wyższy komfort życia – gmina Stepnica kusi młodych ludzi, bo stwarza coraz lepsze możliwości rozwoju.


Piosenki Marka Grechuty w nowych aranżacjach rozbrzmiały nad szczecińskim ogrodem różanym w piątek 13 czerwca. Takie kawałki jak „Będziesz moją panią” czy „Dni, których  nie znamy” wpadały w uszy zachodniopomorskich przedsiębiorców.

V to kolejna litera alfabetu Mercedesa. Nowy model jest następcą auta o nazwie viano.

Wieloletnie doświadczenie i niezwykła wyobraźnia pozwalają metaloplastykowi Marianowi Preissowi tworzyć prace, które zachwycają odbiorców w Polsce i za granicą.

Na przełomie maja i czerwca na polu golfowym w Binowie rozegrano III Golfowo Brydżowe Mistrzostwa Polski. Wygrali faworyci - czujący się doskonale zarówno na zielonym polu jak i przy zielonym stoliku - szczecinianka Dorota Mida oraz słupszczanin Ireneusz Jarosz.

W ostatni czerwcowy weekend (28-29 czerwca) panie spotkały się w Binowie na turnieju Baltica Ladies Golf Cup 2014. To była już dziewiąta edycja tej imprezy, która przyciągnęło nie tylko profesjonalistki.

Przedstawiciele zagranicznych firm działających w Szczecinie zagrali w golfa podczas kolejnej szóstej już edycji Turnieju Inwestorów Zagranicznych
imprezy zorganizowanej przez szczeciński magistrat.

Cykl turniejów Grand Prix Pomorza Zachodniego w brydżu sportowym zaczyna wchodzić w decydująca fazę. Dotychczas rozegrano osiem z dwunastu turniejów.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418541