strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 8-9/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 8-9/2014    

Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia o inwestycjach nadmorskich, najdłuższej w europie promenadzie i pożytkach z gazoportu.

O prognozach na tegoroczny sezon letni, infrastrukturze turystycznej i rekomendacjach dla wczasowiczów i gości Pomorza Zachodniego rozmawiają Damian Greś, dyrektor Wydziału Turystyki, Gospodarki i Promocji Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, Adam Hok, prezes Polskiego Centrum SPA w Kołobrzegu, Aneta Naróć, prezes Zachodniopomorskiej Izby Turystyki oraz Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Michał Abkowicz.

- Gospodarka morska to ciągle niewykorzystany potencjał i sektor niesłusznie postrzegany wycinkowo - takie między innymi stwierdzenia padały często podczas 2. Międzynarodowego Kongresu Morskiego. Impreza odbyła się 12-14 czerwca br. w Szczecinie, a organizatorzy już zapowiedzieli jej trzecią edycję.

- Cieszę się, że będziemy mogli powiększyć infrastrukturę badawczą – stwierdził prof. Włodzimierz Kiernożycki, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego podczas podpisywania  w końcu maja. umowy dotyczącej projektu pn. Wsparcie inteligentnych rozwiązań dla nanomedycyny. - Podpisujemy ją w miejscu, które otrzymało ponad 42 miliony złotych wsparcia z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Chcemy ukierunkować się na inteligentne rozwiązania, tym razem dla nanomedycyny.

Samsung Electronics będzie szkolił studentów ZUT. Koreański koncern poprowadzi dla nich pierwszy w Polsce kurs z zakresu technologii i biznesu.

Na deskach Teatru Polskiego świętowała dwudziestolecie działalności Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego, oraz Beata Radziwanowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO BP w Szczecinie zaprosili klientów i przyjaciół banku na pokład Daru Młodzieży.

Dekadę istnienia świętował zakład produkujący materiały biurowe firmy Durable w Przecławiu.

W pierwszy weekend października (3-5.10) branża wnętrzarska spotka się w halach MTS na jedynych w roku targach dedykowanych wykończeniu i wyposażeniu wnętrz WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne. 23. edycja targów będzie też dobrą okazją do rozpoznania się w ofercie rynkowej dla wszystkich osób poszukujących ciekawego wzornictwa, inspirujących rozwiązań aranżacyjnych, oryginalnych mebli, nowatorskich elementów wyposażenia wnętrz.

Ponad 600 mln zł to wartość inwestycji prowadzonych przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w ramach perspektywy unijnej 2007-2013. Nowa perspektywa unijna 2014-2020 zakłada inwestycje na kwotę prawie 700 mln zł.

Nowe osiedle mieszkaniowe, niskie bezrobocie (tylko 6,5 proc.), a do tego coraz wyższy komfort życia – gmina Stepnica kusi młodych ludzi, bo stwarza coraz lepsze możliwości rozwoju.


Piosenki Marka Grechuty w nowych aranżacjach rozbrzmiały nad szczecińskim ogrodem różanym w piątek 13 czerwca. Takie kawałki jak „Będziesz moją panią” czy „Dni, których  nie znamy” wpadały w uszy zachodniopomorskich przedsiębiorców.

V to kolejna litera alfabetu Mercedesa. Nowy model jest następcą auta o nazwie viano.

Wieloletnie doświadczenie i niezwykła wyobraźnia pozwalają metaloplastykowi Marianowi Preissowi tworzyć prace, które zachwycają odbiorców w Polsce i za granicą.

Na przełomie maja i czerwca na polu golfowym w Binowie rozegrano III Golfowo Brydżowe Mistrzostwa Polski. Wygrali faworyci - czujący się doskonale zarówno na zielonym polu jak i przy zielonym stoliku - szczecinianka Dorota Mida oraz słupszczanin Ireneusz Jarosz.

W ostatni czerwcowy weekend (28-29 czerwca) panie spotkały się w Binowie na turnieju Baltica Ladies Golf Cup 2014. To była już dziewiąta edycja tej imprezy, która przyciągnęło nie tylko profesjonalistki.

Przedstawiciele zagranicznych firm działających w Szczecinie zagrali w golfa podczas kolejnej szóstej już edycji Turnieju Inwestorów Zagranicznych
imprezy zorganizowanej przez szczeciński magistrat.

Cykl turniejów Grand Prix Pomorza Zachodniego w brydżu sportowym zaczyna wchodzić w decydująca fazę. Dotychczas rozegrano osiem z dwunastu turniejów.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439756