strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 8-9/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 8-9/2015    

Ryszard Kotla, publicysta krajoznawczy, doświadczony przewodnik po regionie, właściciel biura podróży Kotla Travel i wykładowca akademicki, o inwestycjach, informacji i promocji turystycznej.

Czego potrzebuje początkujący przedsiębiorca i na jakie trudności napotyka? Na te pytania odpowiadają Joanna Gradek, właścicielka Centrum Ogrodniczego i Biura Projektowania Krajobrazu Green Touch, Krzysztof Kwaśniowski, właściciel firmy Baw się i buduj, Maciej Jankowski, założyciel fundacji Netcamp, oraz Jacek Madej, główny menedżer ds. projektów innowacyjnych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Redakcję reprezentują Michał Abkowicz, Alicja Kowalska i Magdalena Szczepkowska.

Od 10 do 12 czerwca Szczecin znów stał się europejskim centrum morskim. Ponad tysiąc osób z kraju i z zagranicy uczestniczyło w 3. Międzynarodowym Kongresie Morskim.

Ze Złotymi Lunetami opuścili „Dar Młodzieży” Zbigniew Miklewicz, Jarosław Kotarski, Dariusz Więcaszek oraz Janusz Raducha. Za nami druga edycja konkursu Obserwatora Morskiego.

Finał Baltic Tall Ships Regatta 2015, który gościł w Szczecinie w dniach 12-15 czerwca, organizatorzy uznali za sukces. Impreza będąca nie tylko świętem żeglarzy, ale jednym z największych w mieście wydarzeń plenerowych, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Ministerstwo Skarbu Państwa odstąpiło od prywatyzacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. W zamian zapadła decyzja o powstaniu Polskiej Grupy Promowej. Będą ją tworzyć PŻB i Unity Line – spółka należąca do Polskiej Żeglugi Morskiej. List intencyjny w tej sprawie podpisano 10 czerwca w Szczecinie.

Andrzej Wyganowski znalazł się w gronie najlepszych włodarzy ostatniego 25-lecia, a gmina Stepnica, którą kieruje, na szóstym miejscu w kategorii gmin miejskowiejskich w ogólnopolskim rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”.

Najbliższe Targi Nieruchomości i Wyposażenia Wnętrz odbędą się 3 i 4 października w hali Azoty Arena w Szczecinie.

Prezes zarządu North-West Logistic Park przecina wstęgę i zapowiada kolejne inwestycje.  NWLP to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A, usytuowany w Dąbiu, przy wyjeździe z miasta na autostradę A6.


Ewa Winnicka, autorka książki „Angole”, to najlepsza pisarka ubiegłego roku. Tak uznało jury Gryfii, Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki przyznawanej przez „Kurier Szczeciński”, jedynego lauru literackiego w naszym kraju sprofilowanego w ten sposób. Oprócz statuetki Winnicka otrzymała czek na 50 tysięcy złotych.

Zachodniopomorscy przedsiębiorcy odcięli kupony od pomysłu Laury Hołowacz, prezes CSL Spedition, i doskonale bawili się na szczecińskiej Łasztowni. W połowie czerwca na poprzemysłowej części wyspy sąsiadującej z portowymi dźwigami i mariną, odbyła się dziesiąta, jubileuszowa gala Północnej Izby Gospodarczej. To pierwsza tak duża impreza, która została zorganizowana dla ludzi biznesu na szczecińskiej Łasztowni, obok Starej Rzeźni. W miejscu, w którym kilka lat temu zakochała się Laura Hołowacz, i dzięki której determinacji budynek Starej Rzeźni został wyremontowany, a dziś przyciąga szczecinian na liczne spotkania, najczęściej związane z kulturą.

Włodzimierz Abkowicz, redaktor naczelny „Świata Biznesu” i Jerzy Dutczak, trener golfa w Amber Baltic Golf Club w Kołczewie zostali złotymi medalistami III Mistrzostw Polski Golfowo - Brydżowych, które odbyły się w pierwszym tygodniu czerwca na obiektach Binowo Park Golf Club. I o ile na polu golfowym pięć par okazało się lepszych od nich, to już przy brydżowym stoliku nie było mocnych na duet z Zachodniopomorskiego

W ostatni weekend czerwca na polach golfowych Binowo Park odbył się dwudniowy turniej AMC Art Medical Center BMW Bońkowscy Golf Ladies Trophy 2015. Na 18-dołkowym, mistrzowskim polu golfowym rywalizowano w kategorii głównej kobiet oraz w turnieju towarzyszącym mężczyzn.

Wtedy bowiem odbędzie się 23. edycja Pekao Szczecin Open. Impreza o statusie challengera ATP jest jedynym turniejem tenisowym tej rangi w Polsce.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439566