strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 9-10/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 9-10/2010    

„Świat Biznesu” rozmawia z Piotrem Tomaszewiczem, prezesem zarządu Tomaszewicz Development

Tym razem tematem naszej dyskusji redakcyjnej stała się ocena sytuacji w sektorze bankowo – finansowym. Próbowaliśmy odpowiedzieć m.in. na pytania dotyczące wpływu kryzysu na kondycję banków i dostępności do kredytów zarówno korporacji, jak i klientów indywidualnych. W dyskusji udział wzięli prof. Stanisław Flejterski, finansista, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego, Marcin Kaczyński, dyrektor Centrum Korporacyjnego Szczecin Banku Citi Handlowy, Przemysław Stainke, dyrektor Regionalnego Oddziału Detalicznego w Szczecinie PKO Banku Polskiego oraz Zbigniew Wielgosz, prezes zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku.
Redakcję reprezentowali Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

„Świat Biznesu” rozmawia z Władysławem Husejką, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego

"Świat Biznesu" rozmawia z Piotrem Krzystkiem, prezydentem Szczecina

Kilkaset dźwigów, suwnic i urządzeń do transportu kontenerów produkować może rocznie montownia koncernu Cargotec otwarta 8 września w Stargardzie Szczecińskim.

PKP Cargo SA podpisały umowę o współpracy z chińskim producentem wagonów. Wspólnie chcą produkować wagony w konkurencyjnych cenach.

Szczecińska spółka wydająca portal filmowy Stopklatka.pl zadebiutowała w lipcu na giełdzie NewConnect. Jednocześnie, wraz z nowym inwestorem strategicznym, zamierza wyjść naprzeciw nowym wyzwaniom, jakie stawia przed nią rozwój Internetu.

W historycznej auli Uniwersytetu Greifswaldzkiego nadburmistrz Greifswaldu Artur König i prezydent Szczecina Piotr Krzystek podpisali pod koniec sierpnia w obecności marszałka zachodniopomorskiego Władysława Husejki i premiera Meklemburgii-Pomorza Przedniego Erwina Selleringa porozumienie o partnerstwie.

Po trzech miesiącach od podpisania w Szczecinie umowy o współpracy pomiędzy Pomorzem Zachodnim a Obwodem Mińskim na Białorusi pojawił się pierwszy konkretny efekt.

Kilkudziesięciu ekonomistów z całego kraju wzięło udział w konferencji pn. „Rynek Kapitałowy”, zorganizowanej przez pracowników Katedry Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Szczeciński oddział Banku Ochrony Środowiska mieści się obecnie przy ul. Monte Cassino, dokąd przeprowadził się z ul. Storrady.

Dwie nowe inwestycje – osiedla przy ul. Kusocińskiego  i Nad Rudzianką zakończyło w sierpniu Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże.

Na kupnie mieszkania nadal można zarobić. Trzeba jednak wiedzieć, jaką ofertę wybrać i znać najnowsze trendy w modzie. 9 i 10 października odbędą się XVI Zachodniopomorskimi Targami Nieruchomości i Inwestycji w Szczecinie.

Około 100 wystawców w pierwszy weekend października zaprezentuje w hali MTS wszystko, co może nam być potrzebne do tego, aby nasz dom lub mieszkanie stały się piękniejsze i wygodniejsze.

Kolejne lato za nami… Nie było łaskawe… Megaperturbacje  klimatyczno-pogodowe… Zawirowania w polityce - kolejne odsłony wojny polsko-polskiej. Czas chaosu, złych emocji, jałowych  kłótni, czas  ekstremizmów… Mimo to, a może właśnie  dlatego, tym bardziej trzeba robić swoje… Najważniejszy i tak jest mainstream… ludzi rozsądnych jest dużo… Trzeba myśleć globalnie, działać lokalnie… i … myśleć lokalnie, działać globalnie… Nie mam zaufania do fundamentalistów, dogmatyków, doktrynerów, ortodoksów   Tylko tyle i aż tyle…

Niniejsze dzieło dedykuję szczególnie miłośnikom serialu „Majka” i światłemu ogółowi.

Jak co roku po wakacjach wracam do czytelników Świata Biznesu z refleksjami pourlopowymi. Tegoroczne niedługie wakacje spędziłam w uroczym, choć nadal dzikim zakątku Afryki, w Maroku. Jak zawsze podróżując po obcym kraju, podziwiając krajobrazy oraz artefakty historii i kultury, szukałam ciekawostek gospodarczych.
120 kandydatów na kucharzy i kelnerów przeszkoli szczecińska restauracja Zamkowa w ramach projektu pt. „Nowa perspektywa”.

Zmiany w pokojach i restauracji szykują się w hotelu Novotel Szczecin.
Pierwsze zmiany miały miejsce w wakacje.

Rozmawiamy z Tadeuszem Dudojciem, szefem rady nadzorczej firmy Euro-Centrum-Tadeusz, zachodniopomorskiego dealera Volkswagena i Skody oraz partnera serwisowego Audi.

Ma 30 metrów wysokości, czyli tyle co dziewięciopiętrowy blok i zabiera czterech pasażerów. Od czerwca balon należący do firmy Sky Promotion można zobaczyć na zachodniopomorskim niebie.

Przez trzy sierpniowe dni (26-28) na polu golfowym w Binowie odbył się największy w historii polskiego golfa turniej, w którym wzięło udział 190 zawodników. Przy zmiennej pogodzie, w tym w strugach ulewnego deszczu  zmagali się najlepsi polscy amatorzy w ogólnopolskim finale World  Golfers  Championship – nieoficjalnych mistrzostw świata amatorów.

Prawie trzysta osób przewinęło się na imprezie zorganizowanej pod koniec czerwca przy okazji eliminacji regionalnej turnieju golfowego Mercedes Trophy 2010 w Binowie.

Gęsto zastawiony samochodami parking Binowo Golf Club 21 sierpnia br. zwiastował tylko jedno: rozpoczęcie Turnieju Golfowego o Puchar Prezesa Banku Citi Handlowego. Spotkanie zostało zorganizowane po raz czternasty.

Pablo Cuevas z Urugwaju triumfował w turnieju tenisowym Pekao Szczecin Open 2010. W finałowym meczu potrzebował niespełna 60 minut, aby rozprawić się z Rosjaninem Igorem Andriejewem 6:1, 6:1.  

Sporty niszowe, a do takich należą szachy i brydż, zwykle postrzegane są jako spotkania towarzyskie w gronie pasjonatów. Chyba że poziom rozgrywek ma charakter wysoce profesjonalny, a projekt swoim zasięgiem wykracza poza granice kraju.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418539