strona główna
  Wręczyliśmy Perły Biznesu 2021
Wkład obywateli Ukrainy w rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego wydarzeniem roku 2021. Marcin Hołub, prezes mPower Osobowowścią Biznesu. Redakcja naszego magazynu po raz 18. wręczyła nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 9-10/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 9-10/2010    

„Świat Biznesu” rozmawia z Piotrem Tomaszewiczem, prezesem zarządu Tomaszewicz Development

Tym razem tematem naszej dyskusji redakcyjnej stała się ocena sytuacji w sektorze bankowo – finansowym. Próbowaliśmy odpowiedzieć m.in. na pytania dotyczące wpływu kryzysu na kondycję banków i dostępności do kredytów zarówno korporacji, jak i klientów indywidualnych. W dyskusji udział wzięli prof. Stanisław Flejterski, finansista, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego, Marcin Kaczyński, dyrektor Centrum Korporacyjnego Szczecin Banku Citi Handlowy, Przemysław Stainke, dyrektor Regionalnego Oddziału Detalicznego w Szczecinie PKO Banku Polskiego oraz Zbigniew Wielgosz, prezes zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku.
Redakcję reprezentowali Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

„Świat Biznesu” rozmawia z Władysławem Husejką, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego

"Świat Biznesu" rozmawia z Piotrem Krzystkiem, prezydentem Szczecina

Kilkaset dźwigów, suwnic i urządzeń do transportu kontenerów produkować może rocznie montownia koncernu Cargotec otwarta 8 września w Stargardzie Szczecińskim.

PKP Cargo SA podpisały umowę o współpracy z chińskim producentem wagonów. Wspólnie chcą produkować wagony w konkurencyjnych cenach.

Szczecińska spółka wydająca portal filmowy Stopklatka.pl zadebiutowała w lipcu na giełdzie NewConnect. Jednocześnie, wraz z nowym inwestorem strategicznym, zamierza wyjść naprzeciw nowym wyzwaniom, jakie stawia przed nią rozwój Internetu.

W historycznej auli Uniwersytetu Greifswaldzkiego nadburmistrz Greifswaldu Artur König i prezydent Szczecina Piotr Krzystek podpisali pod koniec sierpnia w obecności marszałka zachodniopomorskiego Władysława Husejki i premiera Meklemburgii-Pomorza Przedniego Erwina Selleringa porozumienie o partnerstwie.

Po trzech miesiącach od podpisania w Szczecinie umowy o współpracy pomiędzy Pomorzem Zachodnim a Obwodem Mińskim na Białorusi pojawił się pierwszy konkretny efekt.

Kilkudziesięciu ekonomistów z całego kraju wzięło udział w konferencji pn. „Rynek Kapitałowy”, zorganizowanej przez pracowników Katedry Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Szczeciński oddział Banku Ochrony Środowiska mieści się obecnie przy ul. Monte Cassino, dokąd przeprowadził się z ul. Storrady.

Dwie nowe inwestycje – osiedla przy ul. Kusocińskiego  i Nad Rudzianką zakończyło w sierpniu Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże.

Na kupnie mieszkania nadal można zarobić. Trzeba jednak wiedzieć, jaką ofertę wybrać i znać najnowsze trendy w modzie. 9 i 10 października odbędą się XVI Zachodniopomorskimi Targami Nieruchomości i Inwestycji w Szczecinie.

Około 100 wystawców w pierwszy weekend października zaprezentuje w hali MTS wszystko, co może nam być potrzebne do tego, aby nasz dom lub mieszkanie stały się piękniejsze i wygodniejsze.

Kolejne lato za nami… Nie było łaskawe… Megaperturbacje  klimatyczno-pogodowe… Zawirowania w polityce - kolejne odsłony wojny polsko-polskiej. Czas chaosu, złych emocji, jałowych  kłótni, czas  ekstremizmów… Mimo to, a może właśnie  dlatego, tym bardziej trzeba robić swoje… Najważniejszy i tak jest mainstream… ludzi rozsądnych jest dużo… Trzeba myśleć globalnie, działać lokalnie… i … myśleć lokalnie, działać globalnie… Nie mam zaufania do fundamentalistów, dogmatyków, doktrynerów, ortodoksów   Tylko tyle i aż tyle…

Niniejsze dzieło dedykuję szczególnie miłośnikom serialu „Majka” i światłemu ogółowi.

Jak co roku po wakacjach wracam do czytelników Świata Biznesu z refleksjami pourlopowymi. Tegoroczne niedługie wakacje spędziłam w uroczym, choć nadal dzikim zakątku Afryki, w Maroku. Jak zawsze podróżując po obcym kraju, podziwiając krajobrazy oraz artefakty historii i kultury, szukałam ciekawostek gospodarczych.
120 kandydatów na kucharzy i kelnerów przeszkoli szczecińska restauracja Zamkowa w ramach projektu pt. „Nowa perspektywa”.

Zmiany w pokojach i restauracji szykują się w hotelu Novotel Szczecin.
Pierwsze zmiany miały miejsce w wakacje.

Rozmawiamy z Tadeuszem Dudojciem, szefem rady nadzorczej firmy Euro-Centrum-Tadeusz, zachodniopomorskiego dealera Volkswagena i Skody oraz partnera serwisowego Audi.

Ma 30 metrów wysokości, czyli tyle co dziewięciopiętrowy blok i zabiera czterech pasażerów. Od czerwca balon należący do firmy Sky Promotion można zobaczyć na zachodniopomorskim niebie.

Przez trzy sierpniowe dni (26-28) na polu golfowym w Binowie odbył się największy w historii polskiego golfa turniej, w którym wzięło udział 190 zawodników. Przy zmiennej pogodzie, w tym w strugach ulewnego deszczu  zmagali się najlepsi polscy amatorzy w ogólnopolskim finale World  Golfers  Championship – nieoficjalnych mistrzostw świata amatorów.

Prawie trzysta osób przewinęło się na imprezie zorganizowanej pod koniec czerwca przy okazji eliminacji regionalnej turnieju golfowego Mercedes Trophy 2010 w Binowie.

Gęsto zastawiony samochodami parking Binowo Golf Club 21 sierpnia br. zwiastował tylko jedno: rozpoczęcie Turnieju Golfowego o Puchar Prezesa Banku Citi Handlowego. Spotkanie zostało zorganizowane po raz czternasty.

Pablo Cuevas z Urugwaju triumfował w turnieju tenisowym Pekao Szczecin Open 2010. W finałowym meczu potrzebował niespełna 60 minut, aby rozprawić się z Rosjaninem Igorem Andriejewem 6:1, 6:1.  

Sporty niszowe, a do takich należą szachy i brydż, zwykle postrzegane są jako spotkania towarzyskie w gronie pasjonatów. Chyba że poziom rozgrywek ma charakter wysoce profesjonalny, a projekt swoim zasięgiem wykracza poza granice kraju.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Danuta Zawadzka

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3591504