strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 12/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 12/2013    

Świętowali budowlani

11 października zachodniopomorska branża budowlana celebrowała swoje coroczne święto - Zachodniopomorskie Dni Budowlanych. Tegoroczny program składał się z  dwóch części.

Przed południem w nowej auli budynku Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy al. Piastów odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/2014 Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT (d. Politechniki Szczecińskiej), który jest wylęgarnią menedżerów budownictwa i architektów. W części wieczornej odbył się tradycyjny Bal Budowlanych .
Na Wydziale kształci się 3354 studentów, z czego 1000 osób studiuje na I roku. Wydział niedawno  uzyskał pełne prawa akademickie, czyli uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie budownictwo i został zaliczony do wydziałów kategorii A. Przy Wydziale funkcjonuje Rada Przemysłowo-Programowa, której przewodniczy absolwent tej uczelni Grzegorz Krzywicki, do niedawna dyrektor szczecińskiego oddziału Erbudu.

– Wybraliście zawód, który pozostawi po was ślady w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim – zwracała się w trakcie inauguracji do nowoprzyjętych studentów  dr hab. inż. Maria Kaszyńska, dziekan Wydziału.
Prof. Włodzimierz Kiernożycki, rektor ZUT z kolei określił w swym wystąpieniu rangę Wydziału: -Jest to wydział kategorii A . Oznacza to, że należycie do elity wśród wydziałów uczelnianych i do elity wśród wydziałów budownictwa na polskich uczelniach technicznych.

Wykład inauguracyjny, jak przystało na miejsce uroczystości, nosił temat „Czy nanotechnologia to przyszłość betonu?” Wygłosił go prof. Lech Czernecki z Politechniki Poznańskiej. W imieniu budowlanych okolicznościowe wystąpienia wygłosili Lech Pieczyński, przewodniczący Klastra Budowlanego przy Północnej Izbie Gospodarczej oraz Stanisław Malec, b. wojewoda , wiceprzewodniczący Rady Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

wab

Na zdjęciu: Zachodniopomorskie Dni Budowlanych rozpoczęły się w nowej auli budynku Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii ZUT | M. Abkowicz

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044472