strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2014    

Szachowe święto w Policach

Już po raz 29 w polickim Klubie Nauczyciela rozegrany zostanie międzynarodowy turniej szachowy - jedna z najsilniej obsadzonych imprez szachowych na rynku krajowym, z rangą półfinału mistrzostw Polski.

Turniej poświęcony jest pamięci Tadeusza Gniota. Warto przypomnieć czytelnikom sylwetkę patrona. Uczestnik I Konspiracyjnych Mistrzostw Warszawy (polscy szachiści nie mogli uczestniczyć w oficjalnych zawodach zarezerwowanych dla Niemców i folksdojczów), walczył w powstaniu warszawskim (pseudonim „Blicharz), a po jego upadku więzień KL Sachsenhausen.

Po wojnie przygarnął go Szczecin. Był niepokorny, ale ceniony. Najlepszy szachista w powojennej historii Szczecina, wielokrotny mistrz Polski nauczycieli. Ale przede wszystkim powszechnie szanowany pedagog ( uczył matematyki w TM-E), nauczyciel i wychowawca wielu absolwentów szczecińskich uczelni.-Po latach oddajemy mu należny hołd- podkreśla dyrektor memoriału Mieczysław Manik.

Hołd oddają mu wybitni szachiści. W tym roku ( 9- 17 lipca 2014r.) Police gościć będą bowiem liczących się zawodników z Białorusi, Belgii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Słowacji i Ukrainy. Nie zabraknie także utytułowanych reprezentantów Polski. Swój udział zapowiedzieli członkowie kadry narodowej juniorów Niemiec. Dodajmy, że na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5 500zł.

Zapowiada się więc  pasjonująca rywalizacja, której świadkami będą liczni sympatycy szachów ze Szczecina i Polic. Dla nich przewidziany jest turniej szachów błyskawicznych, w którym zmierzą się  w bezpośrednich pojedynkach z arcymistrzami.

Organizatorzy ( Nauczycielski Klub Szachowy „Śmiały” Police i Związek Nauczycielstwa Polskiego) i rokrocznie wspierający ich samorząd gminny na czele z burmistrzem Polic Władysławem Diakunem liczą na pomoc darczyńców. Sponsoring zapewnia umieszczenie reklam i znaków firmowych w informatorze turniejowym, na okolicznościowych kopertach, na sali gry oraz w Internecie.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.smialy.pl oraz telefonicznie- 601 992 551.

Masław

FOT. Jak zwykle na zakończenie imprezy organizatorzy zapraszają szachistów i gości turnieju na degustację  turniejowego tortu. M.SZCZEPKOWSKA

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088198