strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 10-11/2015

  HOME    Świat Biznesu 10-11/2015    

Szachowy jubileusz w Policach

Rokrocznie rozgrywany w polickim Klubie Nauczyciela Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Tadeusza Gniota jest hołdem złożonym dokonaniom nieżyjącego już wybitnego pedagoga i szachisty szczecińskiego. W tym roku w Policach odbyła się jubileuszowa, trzydziesta edycja tej imprezy.

Miarą rangi zawodów był udział aż 10 arcymistrzów (najwyższy tytuł szachowy). Sprawiło to dużą satysfakcję organizatorom szachowego memoriału – Nauczycielskiemu Klubowi Szachowemu „Śmiały” Police, znacząco wspieranego przez samorząd gminny i wielu życzliwych turniejowi partnerów. Wśród 36 uczestników turnieju w Policach zjawili się reprezentanci Białorusi, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji i Słowacji. Przez 9 dni (8-16 lipca) sympatycy szachów ze Szczecina i Polic mogli obserwować zmagania sportowe w wykonaniu profesjonalnym. Organizatorzy zadbali również o to, by amatorzy mieli okazję zmierzyć się w bezpośrednich pojedynkach z arcymistrzami w towarzyszącym imprezie turnieju błyskawicznym. Triumfatorem jubileuszowego turnieju został arcymistrz Wadim Szyszkin (Ukraina). Odebrał on puchar burmistrza Polic Władysława Diakuna i… 6000 zł. Na podium stanęli faworyci: startujący po raz pierwszy w Policach arcymistrzowie Kirył Stupak (Białoruś) i Michaił Możarow (Rosja). W rywalizacji krajowej najlepszym okazał się arcymistrz Mirosław Grabarczyk (6. miejsce w klasyfikacji głównej). Najskuteczniej grającym juniorem był mistrz międzynarodowy Titas Stremawicius z Litwy (9. miejsce). Ze swojej gry zapewne zadowolona była najwyżej sklasyfikowana w gronie kobiet młodziutka Roksana Jacek (Gryf Szczecin). Rywalizację w grupie pracowników oświaty wygrał szczeciński nauczyciel Dariusz Okoń, nagrodzony przez inicjatora memoriału – Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jak co roku kibice z zainteresowaniem obserwowali rywalizację o nagrodę dla najlepszego policzanina. Wysokie 11. miejsce mistrza FIDE Roberta Kuli i 16. Tomasza Tokarczyka dobrze świadczy o przygotowaniu i woli walki miejscowych szachistów. Miłym akcentem, wpisanym niejako w jubileusz turnieju było odebranie srebrnej odznaki Polskiego Związku Szachowego przez głównego organizatora memoriału – Mieczysława Manika. Satysfakcja tym większa, że wręczył ją wiceprezes Polskiego Związku Szachowego, 6-krotny mistrz Polski arcymistrz Włodzimierz Schmidt. Aż wierzyć się nie chce, że impreza tej rangi może zniknąć z mapy sportowej naszego regionu.

aw 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088338