strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 4-5/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 4-5/2013    

Szanowni Czytelnicy!

Wiele miejsca na naszych łamach przeznaczyliśmy na relację z Gali Wręczenia Pereł Biznesu, nagród gospodarczych przyznawanych przez redakcję „Świata biznesu”. Kapituła złożona z naukowców oraz publicystów gospodarczych przyznała dwie nagrody główne i siedem wyróżnień. Laureaci w kategoriach Wydarzenie Gospodarcze 2012 oraz Osobowość Biznesu 2012 zostali wybrani  spośród zgłoszonych 34 kandydatur.

Warto zwrócić uwagę na rozmowę z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego, który mówi o strategii i możliwych scenariuszach rozdziału środków z Unii Europejskiej w nadchodzącym rozdaniu w latach 2014-2020. Dla naszego województwa szykuje się niebagatelna kwota  wysokości 1,2 mld euro.

- W nowej perspektywie oprzemy się na specjalizacjach regionalnych. Będą one wytyczać kierunki rozwoju Pomorza Zachodniego – mówi na naszych łamach marszałek. - Chcę, by dotacje trafiały do firm, które realizują wysoko innowacyjne projekty – także te, które wiążą się z wysokim ryzykiem - i generują dużą liczbę nowych miejsc pracy.

Obok bieżących informacji i relacji z wydarzeń gospodarczych prezentujemy również wiosenne oferty hotelu i restauracji Novotel  Szczecin Centrum oraz kompleksu gastronomicznego na statku Ładoga, gdzie serwowane są przysmaki kuchni rosyjskiej. Zapraszamy także do lektury smakowitych tekstów naszych felietonistów gospodarczych.

Włodzimierz Abkowicz

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2984298