strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 11-12/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 11-12/2011    

Szczecińska Ekonomia ma 65 lat

Naukowcy, absolwenci i studenci Uniwersytetu Szczecińskiego świętowali jubileusz funkcjonowania wyższego szkolnictwa ekonomicznego na Pomorzu Zachodnim.

Uroczystości rocznicowe odbyły się na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług US przy ul. Cukrowej. Najbardziej emocjonującym momentem były spotkania absolwentów z promotorami i kolegami ze studiów. Podczas uroczystości otwarta została również wystawa poświęcona historii wydziału ekonomicznego. Dziekan wydziału, prof. Piotr Niedzielski podkreślił w swoim przemówieniu znaczenie szkolnictwa ekonomicznego dla rozwoju miasta i regionu: - Mamy doświadczenie i potencjał, a nasi absolwenci są naszą najlepszą wizytówką – mówił. -. Jestem przekonany, że dyplom naszego wydziału pozwala osiągnąć sukces w życiu zawodowym i prywatnym.
Początek wyższego szkolnictwa ekonomicznego w Szczecinie datuje się na rok 1946 i związany jest z utworzeniem tu filii Akademii Handlowej w Poznaniu, która cztery lata później przekształcona została w Wyższą Szkołę Ekonomiczną. W roku 1955 powstaje Politechnika Szczecińska, a WSE zostanie do niej włączona jako Wydział Inżynieryjno - Ekonomiczny Transportu Drogowego. W 1985 roku, po utworzeniu Uniwersytetu Szczecińskiego, wydział zostaje przeniesiony do nowej uczelni i zostaje przekształcony w Wydział Ekonomiczny, z którego następnie wyodrębniony zostaje Wydział Transportu i Łączności . W roku 1999 zmienia on nazwę na Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług i zostaje przeniesiony do budynku przy ulicy Cukrowej 8, gdzie funkcjonuje do dzisiaj. Równoległy wydział ekonomiczny funkcjonuje natomiast przy ul. Mickiewicza 64 pod nazwą Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

ŁP

Fot. Podczas uroczystości otwarta została również wystawa poświęcona historii wydziału ekonomicznego (Ł.Pawłowska)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044367