strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 5-6/2009

  HOME    Świat Biznesu 5-6/2009    

Szejnfeld o kryzysie

-Obiecywaliśmy przedsiębiorcom jedno okienko do zakładania firmy –mówił Adam Szejnfeld, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki. - I tak się stało. W 2011 roku chcemy wprowadzić rejestrację firmy bez okienka via Internet.

Szejnfeld spotkał się z przedsiębiorcami, na zaproszenie Business Clubu Szczecin w ostatnim dniu marca, w dniu kiedy w całym kraju weszły w życie ustawa o swobodzie działalności gospodarczej. Naturalne, że głównym tematem spotkania stało się prowadzenie biznesu w warunkach kryzysu. Minister był znakomicie przygotowany do spotkania. Sypał liczbami. Przekonywał przy użyciu argumentów.

-Dziś kryzys dotyka przede wszystkim eksporterów i pracowników koncernów trans granicznych – wyjaśniał. -Uważam, że Polska w odróżnieniu od krajów Europy Zachodniej przejdzie ten rok łagodnie i zakończy go wzrostem PKB.
Zdaniem ministra służyć temu ma popyt wewnętrzny, wspierany obniżeniem podatku dochodowego oraz waloryzacją rent i emerytur. Ponadto na ten popyt wpłynie absorpcja miliardów złotych funduszy unijnych.

Działania rządu są skierowane  na ułatwianie zdobywania pieniędzy, jako dźwigni finansowej, takie jak np. pożyczki dla małych firm czy też nowelizacja ustawy o gwarancjach i poręczeniach skarbu państwa. Rząd zamierza w tym roku wprowadzić jednorazowa możliwość amortyzacji zainwestowanych środków do 400 tys. złotych.

-Liczę na to, że jeśli sytuacja gospodarcza w Europie Zachodniej się ustabilizuje – prognozował Szejnfeld - to polska gospodarka wyjdzie z kryzysu już w 2010 roku.

(wab)

fot. Łukasz Szełemej

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3354744