strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 1-2/2009

  HOME    Świat Biznesu 1-2/2009    

Take 6 w katedrze

Wystarczą skromne środki by zaczarować publiczność – ot, sześć głosów męskich. I odrobina daru od Boga. No, może ciut więcej niż odrobina.

Szczeciński, listopadowy koncert grupy Take 6 od dawna zapowiadał się na wydarzenie. Nie zdarza się często, by gród Gryfa odwiedzała formacja uznawana za jedną z najlepszych grup wokalnych na świecie, sprzedająca miliony płyt i obsypywana nagrodami (w tym 10 statuetkami Grammy!). Nic zatem dziwnego, że katedra, wybrana na miejsce występu, szybko się zapełniła. Miało to i gorsze strony: osobom, które przyszły 40 minut przed koncertem i później, pozostały do dyspozycji jedynie miejsca bez widoku na scenę (na szczęście – z widokiem na dwa telebimy, zawieszone na katedralnych kolumnach).

Na szczęście od strony artystycznej wszystko było bez zarzutu, a sam koncert podsumować można by krótko jednym słowem: maestria. Sześciu piosenkarzy w ciągu 90 minut skutecznie przekonało słuchaczy, iż nie ma wspanialszego instrumentu niż ludzki głos. Śpiewający a'capella wokaliści zaprezentowali utwory z różnych muzycznych półek – gospel, jazz, blues. Były znane wszystkim standardy (ze zbijającą z nóg wersją „Windmills of your mind” na czele) i niespodzianki, w rodzaju parodii Michaela Jacksona. Był też żywy kontakt z publicznością, długo i szczerze oklaskującą wspaniałą formę grupy, obecnej na rynku przecież już od 20 lat!

Take 6 zaprezentowało się w Szczecinie w ramach organizowanego przez Dariusza Startka cyklu „Szczecin Music Fest”. Wiadomo, że w przyszłym roku wysłuchać można będzie kolejnej zaproszonej przez Startka gwiazdy – najsłynniejszego smyczkowego zespołu na świecie – The Kronos Quartet.

Wciąż aktualizowane informacje o „Szczecin Music Fest” znaleźć można na stronie www.koncerty.com.

Katarzyna Stróżyk
Foto: Sylwia Abkowicz

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044348