strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-3/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 1-3/2014    

Ufundowali respirator

Tradycyjny coroczny bal charytatywny Rotary Club Szczecin odbył się na początku lutego w Teatrze Polskim. Tym razem pieniądze zbierano między innymi na nowoczesny respirator.

Kluby Rotary działają, by wspierać lokalne społeczności poprzez projekty humanitarne, kulturalne i edukacyjne. Jednym ze sposobów na pozyskiwanie funduszy na te cele, jest coroczny bal charytatywny Rotary Club Szczecin, który tradycyjnie zorganizowany został w zaprzyjaźnionym z organizacja Teatrze Polskim. Gwiazdą karnawałowego wieczoru był Artur Andrus, którego występ co chwilę przerywały salwy śmiechu. Na scenie pojawiła się również Maria Czubaszek. Ten duet wprawił uczestników imprezy w doskonały  nastrój, który utrzymał się do późnych godzin nocnych.

Po przedstawieniu wszyscy udali się do foyer, gdzie na członków Rotary Club czekał poczęstunek, a do grania już szykował się zespół muzyczny. Zanim jednak tańce rozpoczęły się na dobre, odbyły się emocjonujące licytacje dzieł sztuki szczecińskich artystów. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na cel charytatywny. Będzie to respirator oscylacyjny SensorMedics 3100 wersja B. Jest to urządzenie pozwalające uratować wiele ofiar wypadków, które bez tego nie miałyby żadnych szans przeżycia. Urządzenie ma być przekazane Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych Samodzielnego  Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie.

Potrzebę niesienia pomocy udowodniło również młodsze pokolenie. Młodzi członkowie Rocartact zorganizowali loterie fantową, w której starsi Rotarianie chętnie brali udział. Do zdobycia było niemal 200 nagród. Do kupienia były również obrazy młodych szczecińskich artystów. Dochód z organizowanej zabawy zostanie przekazany na zakup wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnego chłopca.

ŁP

Foto: Dochód z licytacji obrazów szczecińskich artystów został przeznaczony na zakup respiratora oscylacyjnego. | Fot. Ł.PAWŁOWSKA

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2982972