strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-3/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 1-3/2015    

Unizeto sprzedane

Giełdowa Asseco Systems została nowym właścicielem szczecińskiej spółki Unizeto Technologies, płacąc blisko 19 mln zł za 81,3 proc. kapitału zakładowego informatycznej firmy.

Unizeto Technologies wyraziło chęć pozyskania inwestora strategicznego, który objąłby pakiet kontrolny w 2014 r. Celem takiej transakcji miałby być stabilny rozwój spółki w dłuższej perspektywie. Na początku grudnia czterej główni udziałowcy spółki podpisali w tej sprawie list intencyjny z Asseco Poland, a na początku lutego Urząd Konkurencji i Ochrony Konsumentów wyraził zgodę na zakup akcji Unizeto przez Asseco. - Zmienia się właściciel spółki, ale na dzień dzisiejszy kontynuujemy naszą działalność operacyjną bez zmian. Spółka Unizeto Technologies zostaje, marka zostaje w Szczecinie. Będzie wybrany nowy zarząd i być może zasady działania zmienią się – mówi Jan Zaborowski, szef działu marketingu Unizeto. Asseco Poland SA, do której należy Asseco System, jest największą polską firmą informatyczną notowaną na giełdzie. Założona w 1989 roku w Rzeszowie spółka należy do jednego z czołowych producentów oprogramowań komputerowych w Europie. Przychody Asseco Poland za 2013 rok wyniosły ponad miliard euro. Unizeto Technologies SA nieprzerwanie od 1965 roku dostarcza usługi, systemy informatyczne oraz rozwiązania biznesowe klientom komercyjnym i instytucjom publicznym na rynku krajowym i międzynarodowym. W 1998 roku firma jako pierwsza w Polsce opracowała system podpisu elektronicznego. Spółka zatrudnia 350 osób. Jej przychody za rok 2013/2014 to ponad 132 mln zł, a zysk netto prawie półtora miliona złotych.

AK

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088945