strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 3-4/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 3-4/2011    

W poszukiwaniu inspiracji

Odkrywając to miejsce, przeniesiemy się w odległe zakątki świata. Naszym kompanem będzie sztuka. Wyobraźnię rozbudzą nam obrazy, zdjęcia, sędziwe meble i przedmioty codziennego użytku, które zachwycają formą. Oczy zaś rozbłysną nam na widok biżuterii zaprojektowanej przez Andrzeja Małyskę.

Przy ul. Kazimierza Starego 3a w Szczecinie znajduje się magiczne miejsce. Przekraczając próg Galerii Soraya, wkraczamy do świata sztuki, po którym oprowadza nas Andrzej Małyska, właściciel galerii.

- Obraz ten przedstawia parowiec Ruth, który jako pierwszy po wojnie wpływa do szczecińskiego portu w 1946 roku - Małyska wskazuje na jeden z obrazów gęsto rozsianych po ścianie.

Również stół, przy którym tego dnia można porozmawiać z artystą i napić się kawy, nie jest banalny. To solidna północnoniemiecka robota z początku XX wieku.

W Galerii Soraya należy poszukiwać inspiracji. Urządzając dom, nie sposób ominąć tego miejsca. Są tu m.in. obrazy pędzli dalekowschodnich artystów, fotografie z  Filipin i wspaniałe antyki. Wiele przedmiotów pochodzi z podróży, w które bardzo często wyrusza Małyska.

Soraya to marka, która słusznie kojarzy się nam z biżuterią. - Moje inspiracje w dużej mierze pochodzą od klientów.- wyjaśnia Małyska. - Biżuteria  może poprawić nie tylko nasze samopoczucie, ale wpłynąć na to, jak inni ludzie nas postrzegają - mówi artysta. I podpowiada, że w tym sezonie dobrze jest nosić biżuterię w mocnych kolorach. Sugeruje czerwień, żółć i pomarańcz.

Galeria jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 10-18. W sobotę zamykana jest o 15.

(masz)

Fot. Pokaz biżuterii Soraya podczas gali Pereł Biznesu 2010. (Archiwum)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088919