strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 3-4/2009

  HOME    Świat Biznesu 3-4/2009    

Wiele twarzy u.studio

„Świat Biznesu” rozmawia z Wojciechem Miziewiczem, właścicielem agencji u.studio.

-Osiem lat już jesteście na rynku. Kojarzeni jesteście przede wszystkim z agencją modelek. Ale tak naprawdę od dawna macie inną specjalność.

- Robimy duże spotkania firmowe i imprezy z profesjonalną obsługą techniczną, tak jak chociażby uroczyste otwarcie  stacji serwisowej Mercedes Mojsiuk.  Zapewniamy część artystyczną i catering. Zapraszamy także do Szczecina gwiazdy z górnej półki.  Niedawno na nasze zaproszenie przyjechała Formacja Nieżywych Schabuff, Golec uOrkiestra. Współpracują  z nami znani prezenterzy Marcin Prokop i Tomasz Kammel. Nie ściągaliśmy  jeszcze światowych gwiazd, ale jest nasz cel na przyszłość.

- Waszą wizytówką jest największa na Pomorzu Zachodnim impreza modowa -Weekend Mody.

- Jest to impreza, od której zaczynaliśmy naszą profesjonalną działalność. Dziś Weekend Mody to prawdziwa maszyna modowa. Dbamy o najwyższy poziom imprezy zarówno pod kątem prezentowanych kolekcji jak i oprawy audiowizualnej.  Z roku na rok rośnie też poziom firm biorących udział w Weekendzie i na imprezę przychodzi coraz więcej ludzi.

Weekendowi mody towarzyszy Gryf Fashion Show – ogólnopolski konkurs dla projektantów mody. W tym roku, do edycji marcowej zgłosiło się ponad 50 projektantów. Na początku Konkurs kierowany był głównie do debiutantów i młodych projektantów mody. Teraz jednak podnieśliśmy poprzeczkę. Postawiliśmy na profesjonalnych, doświadczonych projektantów, którzy chcą się pokazać na prestiżowej imprezie. Myślę, że to jest największy sukces Weekendu Mody.

- Niewątpliwym sukcesem było także wypromowanie kilku nazwisk w świecie mody. Przypomnijmy, którzy projektanci debiutowali u was?

- W Szczecinie większość projektantów, którzy działają dziś na rynku, stawiała pierwsze kroki podczas naszych imprez. Dla przykładu - Ania Gielar prowadzi swoją pracownię krawiecką, Julia Babich planuje otworzyć w Szczecinie butik, Arek Prajs, laureat ubiegłorocznej edycji GFS, przygotowuje profesjonalne kolekcje modowe. To dobrze, że przyczyniliśmy się do ich rozwoju i pomogliśmy w dobrej promocji.

- u.studio to także agencją modelek. Czy jesteście w Szczecinie najwięksi?
    - W agencji modelek nie liczy się wielkość, tylko zespół modelek i modeli z nami pracujących

- Czyli liczy się ich uroda...

- ... po części tak. W profesjonalnej pracy chodzi bowiem o wiele innych aspektów. Są to, oczywiście, dobra prezencja i predyspozycje do wykonywania zawodu.

Pracuje dla nas większość najlepszych modelek ze Szczecina i całej Polski. Staramy się, żeby nasze modelki brały udział w konkursach mody krajowych i zagranicznych. W ubiegłym roku odnieśliśmy sukces.  Nasza modelka, Klaudia Ungerman, została Miss Polski. Klaudia jest "naszym dzieckiem". Została przez nas odnaleziona i wypromowana. Jesteśmy z niej dumni.

- Czym jeszcze się zajmujecie?

- Szczecin jest na tyle małym rynkiem, że nie można zajmować się wyłącznie modelingiem i organizowaniem imprez firmowych. Dlatego nasza agencja dywersyfikuje działalność zajmując się również np. imprezami morskimi. W tym roku, już po raz drugi, organizujemy  w Gdańsku Baltic Sail, czterodniowy żeglarski festiwal morski w sercu Starego Miasta. Ponadto mamy specjalny dział, który zajmuje się czarterem żaglowców.

- Na koniec zapytamy o plany na przyszłość.

- Chcemy skupić się na dużych eventach, które potrafimy organizować. Zmierzamy do tego, żeby nasza firma była identyfikowana właśnie z takimi imprezami.

- Dziękujemy za rozmowę.

Rozmawiała: (masz)
Fot. mab

 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044415