strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2014    

Wiosenne wydarzenia

Za nami dwa ważne wydarzenia targowe w Szczecinie: targi MIASTO OGRÓD i Piknik nad Odrą.

W kwietniu „zielona branża” spotkała się w halach MTS (25-27.04), żeby przedstawić ofertę dla ogrodów prywatnych, miejskich i dla tych, którzy zajmują się zagospodarowaniem  przestrzeni publicznej. Jednym z najważniejszych elementów była odbywająca się od czterech lat konferencja branżowa. 110 słuchaczy, głównie architektów, urbanistów i studentów, miało okazję wzbogacić swoją wiedzę z zakresu wykorzystania światła w aranżacjach z zielenią i wodą. W programie targów znalazło się sporo wydarzeń dla pasjonatów, właścicieli ogrodów, którzy przyszli zobaczyć nowe trendy i nowe produkty, by stworzyć własny piękny ogród, taras czy balkon. W części wystawienniczej zaprezentowano m.in. meble tarasowe, narzędzia ogrodowe, kamienie na nawierzchnie, drewniane domki, szklarnie, grille, rośliny - od cebulek po drzewka. Hitem okazały się, prezentowane po raz pierwszy na targach, automatyczne kosiarki, które samodzielnie potrafią skosić nawet całkiem spory trawnik.

Majowy Piknik nad Odrą(10-11.05) to impreza, która ściąga co roku blisko 50 tys. odwiedzających. Podczas niego już po raz 23. odbyły się Targi Turystyczne MARKET TOUR. Na stoiskach wystawienniczych zaprezentowały się regiony, gminy i miasta Polski. Byli też wystawcy z egzotycznej Dominikany, Czech i tradycyjnie z landów niemieckich,
Swoją ofertę przedstawiły wydawnictwa podróżnicze, biura podróży i przewoźnicy. Wśród tych ostatnich po raz pierwszy na targach zaprezentowała się firma TT-Line Polska - lider na rynku usług promowych pomiędzy Niemcami a Szwecją, a od pół roku także pomiędzy Niemcami a Polską. Powodzeniem cieszyła się, organizowana po raz pierwszy, Strefa Globtrotera, której gościem specjalnym był Wojciech Cejrowski. O swoich podróżach opowiadali także żeglarka Marta Sziłajtis-Obiegło, alpinista Marcin Tomaszewski, a także podróżnicy Andrzej Ziółkowski, Arkadiusz Ziemba, Krzysztof Górski i poszukiwacze przygód FSOtrip.

Az

Foto: Gościem specjalnym  Strefy  Globtrotera był  Wojciech Cejrowski | FOT.MTS.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2981635