strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 3-4/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 3-4/2010    

Wiosna budowlana i organiczna

Marzec dla inwestorów, kwiecień dla fanów regionalnych specjałów - tak wygląda targowy rozkład jazdy w Szczecinie na najbliższe miesiące.

 

19. Międzynarodowe Targi Budowlane Bud-Gryf Szczecin (12-14 marca) to miejsce prezentacji nowych produktów i technologii. Podczas targów swoją ofertę zaprezentują producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych, stolarki okiennej i drzwiowej, narzędzi, chemii budowlanej, materiałów izolacyjnych, wyposażenia mieszkań, maszyn budowlanych, wyrobów betonowych i z kamienia. Targom Bud-Gryf towarzyszyć będzie prezentacja „Elementy murowe – budownictwo energooszczędne, czyli ściana – jaka, z czego i dlaczego?” Zaprezentowane na niej zostaną materiały budowlane służące zbudowaniu ściany jedno- lub wielowarstwowej z uwzględnieniem współczynnika przenikania ciepła.

Podczas pierwszego dnia targów odbędzie się Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna, przygotowana we współpracy z ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego - SCP, skierowana do branży budowlanej oraz sektora energii odnawialnej i konwencjonalnej.

Targi Budowlane Bud-Gryf odbywają się równolegle z Targami Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej Energia oraz Targami Dużych Inwestycji TDI – tworząc największe wydarzenie targowe branży budowlanej i energetycznej na Pomorzu Zachodnim i jedno z większych w Polsce.

Wystawcy tegorocznych targów Energia to firmy z całej Polski, a także z Niemiec, Danii, Szwecji. Wśród nich będą firmy stawiające  elektrownie wiatrowe „pod klucz” oraz  mniejsze,  przydomowe elektrownie wiatrowe, słoneczne, pompy ciepła czy biogazownie.

Targi Dużych Inwestycji to impreza skierowana do firm i przedsiębiorców zainteresowanych możliwościami inwestowania w naszym regionie. Podczas trzech dni targów będą oni mieli szansę spotkać się z przedstawicielami gmin i powiatów, a także zapoznać się ze szczegółową ofertą inwestycyjną samorządów.

Targi Dużych inwestycji to również konferencje i prezentacje, na których przedstawione zostaną specjalne strefy ekonomiczne jako podstawowe narzędzie wspierania nowych inwestycji, oferty inwestycyjne wybranych gmin województwa zachodniopomorskiego.

W dniach 23-25 kwietnia w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich odbędą się Targi Żywności i Produktów Ekologicznych Organic. Tegoroczna edycja imprezy pod hasłem „Organic – naturalnie w Zachodniopomorskim” stanowić będzie platformę spotkań producentów żywności z województwa zachodniopomorskiego z dystrybutorami z Polski, Niemiec i Czech. Przedstawione zostaną możliwości pozyskania dofinansowania do produkcji żywności ekologicznej oraz uzyskiwania niezbędnych certyfikatów.

Targi Organic są okazją do spotkania z instytucjami promującymi produkt regionalny i żywność ekologiczną. Zaprezentowane zostaną nowe inicjatywy podejmowane w regionie, których przykładem może być Regionalna Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego.

mab

fot. mab

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2981590