strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-2/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 1-2/2010    

Wizyta w Guangdong

Piętnastoosobowa delegacja z udziałem wicemarszałka zachodniopomorskiego Witolda Jabłońskiego, rektorów zachodniopomorskich wyższych uczelni, radnych Sejmiku Wojewódzkiego oraz przedsiębiorców w listopadzie przebywała w chińskiej prowincji Guangdong.

Wyjazd odbył się na zaproszenie władz prowincji, zaś delegacja wzięła m.in. udział w Szczycie Gubernatorów 35 regionów partnerskich chińskiej prowincji z całego świata.

W trakcie wizyty, rektorzy zachodniopomorskich uczelni podpisali w stolicy prowincji Guangzhou (Kanton) list intencyjny w sprawie wymiany studentów oraz pracowników naukowych.

Witold Jabłoński tak komentuje wizytę delegacji: - Chcemy zainteresować Chińczyków inwestycjami na Pomorzu Zachodnim, gdyż jesteśmy dla nich atrakcyjnym terenem w Unii Europejskiej, położonym w pobliżu Berlina oraz szwedzkiej Skanii i południowej Danii, które zresztą też są siostrzanymi prowincjami Guangdong. W tym celu organizujemy m.in. w czerwcu w Szczecinie Polsko-Chińskie Forum Naukowo- Gospodarcze. Zaproszenie na forum przyjął wicegubernator prowincji Guangdong.

-Takie bilateralne spotkania naukowców i biznesmenów chcemy organizować przemiennie w Szczecinie i Kantonie corocznie – dodaje prof. Edward Urbańczyk z Uniwersytetu Szczecińskiego, prezes Polsko- Chińskiego Towarzystwa Naukowo- Gospodarczego Pomorze Zachodnie - Guangdong.

(wab)

Fot. Witold Jabłoński: - Chcemy zainteresować Chińczyków inwestycjami na Pomorzu Zachodnim (Wojciech Ciuruś)Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088504