strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 4-5/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 4-5/2015    

Włoska uczta, czyli smakowanie Verdiego

Co łączy placki jedzone przez biedne rodziny robotnicze, architektoniczny błąd pewnego XII-wiecznego majstra i chłopaka ze wsi Le Roncole? To trzy najbardziej rozpoznawalne symbole Italii. Kiedy mówisz Włochy - czujesz smak i zapach pizzy, widzisz Krzywą Wieżę w Pizie i słyszysz muzykę Verdiego.

O ile Krzywa Wieża siłą rzeczy stoi cały czas na swoim miejscu (choć podobno przechyla się co roku o milimetr), o tyle pizza i Verdi trafili do miast i miasteczek na całym świecie. Trudno stwierdzić, który z towarów eksportowych kraju w kształcie buta zrobił większą karierę. Jedno jest pewne – jeżeli posmakowałeś pizzy, a Verdiego jeszcze nie, to musisz koniecznie spróbować. Świetna okazja ku temu nadejdzie niebawem w Operze na Zamku w Szczecinie. 16 i 17 maja odbędzie się tam prawdziwa uczta. Z operą tak jak z pizzą – każdy ma swoją ulubioną. Dlatego warto pójść na galę „Viva Verdi!” i posłuchać największych szlagierów z różnych oper w wykonaniu pełnej orkiestry symfonicznej, chóru i solistów Opery na Zamku. Poprowadzi ich maestro Vladimir Kiradjiev, który na co dzień mieszka i pracuje w Wiedniu.

Co zaserwuje w Szczecinie? W menu same specjały włoskiego mistrza. Tak jak do Margherity, rdzennym Włochom najbliżej jest do „Nabucco” i słynnego „Va, pensiero” – chóru, który długo funkcjonował jako nieoficjalny hymn kraju z Półwyspu Apenińskiego, dlatego taki wieczór nie mógłby się bez niego odbyć. Ponadto na uczcie będzie można spróbować m.in. „Rigoletto”, które jak w Quattro Formaggi łączy wyraziste charaktery tak różnych, a tak podobnych składników - postaci podlanych sosem z żywiołowej Muzyki („La donna è mobile” mówi coś państwu?). Ponadto w karcie dań: „Don Carlos” łączący sprzeczności i doskonale skomponowany jak Hawana podlany naprawdę pikantnym sosem z rodzinnych konfliktów oraz intryg, ale ze słodkim akcentem; pikantna jak Diavola „La traviata” czy też bogata w składniki, popularna na całym świecie i zaskakująca jak Frutti di Mare „Aida”.

Warto zwrócić uwagę, że na deser zaproszeni zostaną państwo do degustacji „Balu maskowego”. Pełna wersja tego dania ma zostać podana na nowe otwarcie Opery w Zamku. Smacznego!

TO

Warto pójść na galę „Viva Verdi!” i posłuchać największych szlagierów z oper w wykonaniu pełnej orkiestry symfonicznej, chóru i solistów. 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088434