strona główna
  Komu przyznać Perły Biznesu? Zaproponuj kandydatów.
Rozpoczynamy etap zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego  „Perły Biznesu”.  Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w dwóch kategoriach - Wydarzenie Gospodarcze 2022 i Osobowość Biznesu 2022.  Organizatorem konkursu jest jak co roku redakcja „Świata Biznesu”.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Wiadomość dnia
Wręczyliśmy Perły Biznesu 2021

Wkład obywateli Ukrainy w rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego wydarzeniem roku 2021. Marcin Hołub, prezes mPower Osobowością Biznesu. Redakcja naszego magazynu po raz 18. wręczyła nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego.

Laureatów konkursu nagrodziliśmy podczas gali zorganizowanej 22 czerwca w hotelu Novotel Szczecin Centrum. Kapituła nagrody Perły Biznesu składająca się z zachodniopomorskich naukowców i dziennikarzy wyróżniła i nagrodziła laureatów w dwóch kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze 2021 roku i Osobowość Biznesu 2021 roku.

Perły Biznesu: Wydarzenie Gospodarcze 2021

Nagroda główna w kategorii Wydarzenie Gospodarcze za Wkład obywateli Ukrainy w rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego trafiła symbolicznie do obywateli Ukrainy, a fizycznie na ręce Konsula Honorowego Ukrainy w Szczecinie Henryka Kołodzieja. Kapituła uhonorowała obecność Obywateli Ukrainy, którzy jeszcze przed wojną pracowali w niemal wszystkich branżach zachodniopomorskiej gospodarki oraz prowadzili na Pomorzu Zachodnim firmy.
Ponadto kapituła w kategorii Wydarzenie Gospodarcze wyróżniła Rozwój winiarstwa i enoturystyki na Pomorzy Zachodnim (nagroda trafiła do Stowarzyszenia Winnic Pomorza Zachodniego, które zrzesza 19 takich obiektów), Rozwój Energetyki Odnawialnej na Pomorzu Zachodnim (nagroda trafiła do Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej z siedzibą w Szczecinie), Budowa Fabryki Przyszłości GEA Tuchenhagen w Koszalinie - nagroda trafiła do spółki GEA Tuchenhagen Polska z siedzibą w Koszalinie, będącej częścią globalnego koncernu GEA produkującego urządzenia wykorzystywane w zakładach przetwórstwa spożywczego oraz Oddanie do użytkowania kompleksu usługowego Posejdon w Szczecinie – ta nagroda trafiła do Przedsiębiorstwa Budowlanego Calbud ze Szczecina.

Perły Biznesu: Osobowość Biznesu 2021

Perłę Biznesu 2021 w kategorii Osobowość Biznesu odebrał Marcin Hołub, prezes firmy mPower, która należy obecnie do grupy kapitałowej Ekoenergetyka Polska S.A. - największego polskiego producenta infrastruktury ładowania, kierowanej do pojazdów elektrycznych. mPower projektuje i buduje autorskie, elektryczne systemy napędowe dla bezemisyjnego i wodorowego transportu.

Wyróżnienia w tej kategorii odebrali: Ryszard Mroziński, prezes Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie, Jarosław Kotarski, dyrektor Unity Line Limited w Szczecinie, Marcin Gardzielik, prezes firmy Coffeedesk z Kołobrzegu i  Aleksandra Madeja, właścicielka szkoły językowej Presto ze Szczecina.

Redakcja Świata Biznesu uhonorowała też Andrzeja Wyganowskiego, burmistrza Miasta i Gminy Stepnica statuetką Gwiazda Świata Biznesu 2021.

Podczas wieczoru wystąpiła Lesja Szulc, wokalistka i aktorka, autorka projektów muzycznych i teatralnych, która przez swoją twórczość artystyczną promuje kulturę ukraińską. Lesja Szulc jest zdobywczynią m.in. Grand Prix Festiwalu Muzyków Prawdziwych organizowanego przez Filharmonię Szczecińską.

Organizatorem Gali Pereł Biznesu była Redakcja Świata Biznesu, Partnerem Głównym Hotel Novotel Szczecin Centrum, a Partnerami: Grupa CSL, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku, Koryzna Clinic, Mercedes Mojsiuk, Pierwsza Prywatna Klinika Stomatologiczna dr. Stanisława Gajdy w Szczecinie, szczecińska firma deweloperska Siemaszko i wydawnictwo Zapol.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Danuta Zawadzka

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3668909