strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 12/2014

  HOME    Świat Biznesu 12/2014    

Wzorem Kazimierza Wielkiego

W tym roku aż cztery statuetki z podobizną Kazimierza Wielkiego trafiły do naszego regionu. To nagrody, które przyznaje magazyn samorządowy „Wspólnota”. Wręczane są w siedmiu kategoriach.

- Gmina Nowe Warpno zajęła 2. miejsce, a Stepnica, Świnoujście i Pomorze Zachodnie w swoich kategoriach były trzecie - mówił na konferencji prasowej marszałek Olgierd Geblewicz. Ranking bierze pod uwagę rozbudowę infrastruktury technicznej, m.in. nowe drogi i sieć wodno-kanalizacyjną. Tym razem brano pod uwagę lata 2011-2013. Prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz, zwrócił uwagę, że wśród miast na prawach powiatów przed Świnoujściem znalazło się Krosno i Przemyśl.
 - Wsparcie rządu dla terenów Polski Wschodniej powoduje, że tamtejsze samorządy mogą dużo inwestować. Jeśli jednak wziąć pod uwagę wkład samorządu do inwestycji, to jesteśmy liderem. W przeliczeniu na jednego mieszkańca wydajemy w Świnoujściu 1200 zł - podkreślił prezydent. Ale nie zapominajmy, że Świnoujście, Stepnica i Nowe Warpno też w ostatnich latach miały spory zastrzyk finansowy w postaci zaległego podatku z Urzędu Morskiego. To właśnie te pieniądze pozwoliły wyjść z trudnej sytuacji Stepnicy i Nowemu Warpnu. - Ale to nie była manna, która spadła nam z nieba. Przez cztery lata toczyliśmy spór o pieniądze, które nam się należały - przypomniał Andrzej Wyganowski, burmistrz Stepnicy. Jego gmina w ostatnich latach bardzo się rozwinęła. - Wszystko przewróciliśmy do góry nogami. Mamy nowe drogi i praktycznie nowy port przeładunkowy, który już niedługo będzie przeładowywał tyle, co port w Kołobrzegu. Mamy cztery przystanie żeglarskie. Wybudowaliśmy ponad 100 mieszkań, a kolejnych 80 jest w planie - wymieniał. Długą listę zakończonych inwestycji ma też na swoim koncie burmistrz Nowego Warpna. - Jest dobry gospodarz, są dobre wyniki - żartobliwie podsumował Władysław Kiraga. Odrębną kategorię w rankingu „Wspólnoty” stanowiły miasta wojewódzkie. Szczecin zajął 15. lokatę w grupie 16 miast.

masz 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088348