strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-3/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 1-3/2015    

Wzywam do strajków

Ogłaszam strajk. Nie, nie głodowy, bo lubię sobie podjeść. Wybieram inną, łagodniejszą formę protestu i demonstracji mojego niezadowolenia. Dzisiaj zastrajkuję na łamach „Świata Biznesu”. A co? Górnicy mogą, rolnicy mogą, związkowcy mogą, lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego mogą, frankowicze mogą. To ja też mogę! Moje postulaty, w porównaniu z roszczeniami wyżej wymienionych, wydają się być błahe. Żądam, aby rząd wystrzelał dziki z mojego ogrodu, dał mi prawo do pobierania trzynastki, czternastki i jakiegoś deputatu. Chcę, żeby obniżono mi wiek emerytalny i składkę na ZUS. Nie od rzeczy jest wspomnieć o konieczności redukcji składek zdrowotnych, ale pod warunkiem poprawy dostępu do wszystkich możliwych specjalności medycznych. Domagam się też urzędowego podniesienia cen usług, które świadczę i obniżenia cen samochodów (bo chciałabym zmienić auto). Przy okazji – skoro jestem przy głosie – definitywnie żądam ulg w podatku dochodowym, no i VAT chciałabym płacić mniejszy. Nie pogniewam się też, gdyby przy okazji odwołano jakiegoś prezesa (i nie jest mi wszystko jedno jakiego). Minister też może być. Ach, zapomniałabym – oczekuję też od rządu natychmiastowych rozstrzygnięć w sprawie mojego niespłaconego kredytu hipotecznego. No i cóż, że to kredyt w złotówkach. Jeśli pomogą frankowiczom, to i mnie proszę pomóc, bo nie wyrabiam. Żądam, bo nie chcę być podatnikiem frajerem, który w imię pseudosolidarności społecznej ma dopłacać rocznie 6 miliardów złotych do nierentownego wydobycia węgla i ponad 50 milionów złotych za każdy dzień postoju strajkujących kopalń. Nie rozumiem też, dlaczego miałabym się złożyć na złagodzenie skutków wzrostu kursu franka i wesprzeć tych kredytobiorców, którzy ryzykując wybrali obcą walutę. Ja zaryzykowałam i wzięłam kredyt hipoteczny w złotówkach i wolałabym spłacać własny kredyt, a nie sąsiadów. Nie uśmiecha mi się też opłacać straty rolników wynikłe z rosyjskiego embarga. Bo czy mnie ktoś dokłada, kiedy w bilansie na czerwono wyświetla straty? Akcja odstrzału dzików też pewnie sporo będzie kosztować. Nie chcę za to płacić. Mam swoje dziki w ogrodzie. Tak więc żądam i ze swoimi postulatami dołączam do strajków ogłoszonych przez trzy centrale związkowe. Dołączam też do rolniczego marszu gwiaździstego na stolicę. I Państwa wszystkich wzywam, wyjdźmy na ulice. Żądajmy, postulujmy, awanturujmy się – niech nam dopłacą, zafundują, zrefundują, dołożą. Każdemu według potrzeb. Wszak wszyscy jesteśmy równi. Nie gódźmy się na podział społeczny na pasożytów i frajerów. Zostańmy wszyscy pasożytami! I niech ci, co nie strajkują, za to płacą!

Aneta Zelek 

Dr hab. Aneta Zelek, profesor ZPSB, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2981618