strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 8-9/2017

  HOME    Świat Biznesu 8-9/2017    

ZUT świętuje jubileusz

Trzecia dekada maja obfitowała w uroczystości związane z obchodami 70 lat tradycji akademickich Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Obchody rozpoczęło nadanie tytułu doktora honoris causa prof. Joostowi Valrowenowi, z Holandii, światowemu autorytetowi z dziedziny konstrukcji z betonu i z żelbetu.

W ramach rocznicowych wydarzeń w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbył się koncert jubileuszowy Wielkie Oratoria, w którym w głównej roli wystąpił Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT.

W kolejnym dniu w bazylice archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie odbyła się Msza Akademicka celebrowana przez ks. abp. Andrzeja Dzięgę, metropolitę szczecińsko-kamieńskiego, zaś w nowo wyremontowanej części rektoratu uczelni, otwarta została Galeria Rektorska, w której zaprezentowana została wystawa lamp naftowych z kolekcji prof. Ryszarda Ukielskiego z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT. Głównym wydarzeniem obchodów stało się uroczyste posiedzenie Senatu z udziałem Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Korzenie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie sięgają okresu tuż po zakończeniu II wojny światowej. W trudnym powojennym czasie, przy szybkim przyroście ludności i konieczności odbudowania zakładów przemysłowych brakowało wykwalifikowanych pracowników. Trzeba było więc od podstaw zbudować bazę dydaktyczną, wyposażyć w aparaturę naukowo-badawczą oraz zorganizować kadrę akademicką. Już w grudniu 1946 r. powołano do życia Szkołę Inżynierską, a pierwsze zajęcia zaczęły się 1 lutego 1947 roku. W 1956 r. Szkołę Inżynierską podniesiono do rangi politechniki, zaś w ramach konsolidacji Politechniki Szczecińskiej i Akademii Rolniczej od 1 stycznia 2009 roku rozpoczął swoją działalność Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, spadkobierca Szkoły Inżynierskiej i Wyższej Szkoły Rolniczej, poprzedniczki Akademii Rolniczej.

WA

fot. mat. ZUT

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3043899