strona główna
  Wręczyliśmy Perły Biznesu 2021
Wkład obywateli Ukrainy w rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego wydarzeniem roku 2021. Marcin Hołub, prezes mPower Osobowowścią Biznesu. Redakcja naszego magazynu po raz 18. wręczyła nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 7-8/2009

  HOME    Świat Biznesu 7-8/2009    

Zaproszenie nad Morze

Morza szum, ptaków śpiew... przypomnieć miał Katowiczanom, że wakacje najlepiej spędza się nad polskim morzem. W stolicy Śląska 22-24 maja promowało się Pomorze Zachodnie.

Tym razem Dni Województwa Zachodniopomorskiego zostały zorganizowane w Katowicach, gdzie na ul. Mariackiej, niedaleko słynnego Spodka, promowały się nasze powiaty. Atrakcji nie brakowało. Była plaża i żaglówki, dziewczęta w bikini i przystojni marynarze. Ślązacy z apetytem próbowali suszonych ryb, z zaciekawieniem podglądali historyczne postaci Słowian i Wikingów, a także z pewną nieśmiałością zagadywali syrenę morską, która przypłynęła z Mielna. Kołysały szanty.

Sztorm znad Bałtyku

Przez pogodowe psikusy impreza oficjalnie rozpoczęła się 23 maja. - Wczoraj powitał nas sztorm znad Bałtyku, ale dziś świeci słońce – żartował otwierając Dni Wojewodztwa marszałek Władysław Husejko.

Prezydent Katowic, Piotr Uszok nie ukrywał, że cieszy się z tego, że promujemy się w Katowicach. - Uważam, że powinniście się tutaj promować co roku. To jest kapitalna inicjatywa - mówił.

Pomiędzy namiotami spacerowały rodziny z małymi dziećmi. Dzieci bawiły się w morskim piasku, a rodzice oglądali stoiska i planowali wakacje. - Osoby, które są zainteresowane naszą ofertą turystyczną, często pytają o bazę agroturystyczną – mówiła Alicja Pala ze Starostwa Powiatowego w Stargardzie Szczecińskim.

Ślązacy na trzecim miejscu

Na stoisku Świnoujścia rekordy popularności biło koło fortuny. - Warto organizować takie przedsięwzięcia jak Dni Województwa - mówiła Iwona Wojtal, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Świnoujściu.

Według badań Iwony Wojtal, mieszkańcy Śląska zajmują trzecią pozycję, po Dolnym Śląsku i Wielkopolsce, jeśli chodzi o liczbę mieszkańców z regionu, którzy najczęściej odwiedzają uzdrowisko.

Ile kosztowała organizacja Dni Województwa? - Jako województwo wydaliśmy milion złotych – mówił wicemarszałek Witold Jabłoński.

Wykosztowały się także powiaty. - Wydały od 15 do 35 tys. złotych – szacował Damian Greś, dyrektor Wydziału Turystyki Gospodarki i Promocji w Urzędzie Marszałkowskim.

Czy interes się opłacił, zobaczymy w wakacje. Wtedy się okaże, czy Ślązacy skorzystali z zachodniopomorskiego zaproszenia.

Za rok Dni Województwa będą organizowane w Berlinie.

(masz)
Fot. (masz)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Danuta Zawadzka

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3620083