strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 9-10/2012

  HOME    Świat Biznesu 9-10/2012    

Ze Szkotem dla Etiopii

Whisky single malt i cygar renomowanych marek próbowali uczestnicy spotkania zorganizowanego przez Rotary Club Szczecin. Impreza miała wymiar charytatywny – zebrane podczas niej przychody zasilą konto akcji leczenia zaćmy w Etiopii.

Gwiazdą wieczoru zorganizowanego w restauracji Szczecin był prowadzący degustację ambasador szkockiej whisky Martyn O’Relly.

- Jezus zamienił wodę w wino, a Szkoci zamieniają wodę w whisky – to jedna z wielu anegdot O'Relly'ego, który w kilcie (spódniczce szkockiej), z kieliszkiem w dłoni i przy mapie swojej ojczyzny opowiadał o kolejnych gatunkach narodowego trunku, jego pochodzeniu, smakach i aromatach. Po degustacji, którą zwieńczył łyk 15-letniego Macallana spróbować można było pieczonego dzika i kubańskich cygar.

Następnie można było zasilić konto akcji pomocy chorym w Etiopii kupując butelki szkockiego trunku i losy loterii, której nagrodą było wypożyczenie  hybrydowego lexusa na weekend. Skąd pomysł na pomoc Etiopii? W tym trzykrotnie większym od Polski, który liczy ponad 80 mln mieszkańców, około 1,4 mln osób cierpi na zaćmę, a jest tam tylko około 100 okulistów. Dlatego Mariusz Zwierzyński, koordynator akcji chce organizować tygodniowe wyjazdy lekarzy, którzy  na tzw. „Eye Camps” będą wykonywać nawet 500 operacji usunięcia zaćmy.

- To kolejny szczytny cel, a który zbieramy pieniądze. Kupujemy też pompy infuzyjne dla dzieci cierpiących na choroby nowotworowe krwi oraz wspieramy hospicjum dziecięce w Szczecinie – mówi prezydent Rotary Club Szczecin Zbigniew Najmowicz.

Podczas spotkania w restauracji Szczecin, Rotarianie uhonorowali swoich przyjaciół i sponsorów wręczając im pamiątkowe tabliczki i karty concierge Noble Banku. Wyróżnienie odebrał m. in. wydawca i redaktor naczelny „Świata Biznesu” Włodzimierz Abkowicz.

mab

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088321