strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 3-4/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 3-4/2011    

Mieszkaniowy zawrót głowy

Tłum zwiedzających podczas XVII Targów Nieruchomości potwierdził, że  wiosna to najgorętszy okres dla deweloperów i sprzedawców nieruchomości. Poszukujący swojego M, mieli w czym wybierać, bo podczas imprezy zaprezentowało się niemal 100 wystawców.

Gdzie i za ile można kupić najładniejsze mieszkanie? Który developer oferuje najlepszy widok za oknem, a który wygodne połączenie z centrum miasta? Na te, i wiele innych pytań można było znaleźć odpowiedź podczas dwudniowych targów. Wyobraźnię zwiedzających rozbudzały przede wszystkim imponujące makiety, prezentujące np. budowane właśnie przez daną firmę osiedle.

Swoją pierwszą inwestycję w Szczecinie prezentowała w ten sposób firma Polnord. Jej osiedle powstaje właśnie przy ul. Ku Słońcu. - Szczecin jest miastem rozwojowym i ma widoczny potencjał – tłumaczy Joanna Dewecka.

Teraz dopiero zaczynają się budować duże biurowce, kolejne osiedla. Rynek cały czas się rozwija, gdy tymczasem inne duże miasta mają to już za sobą. Dlatego z pewnością zostaniemy tutaj na dłużej.

Również zdaniem Piotra Tomaszewicza, właściciela Tomaszewicz Development, potrzeby mieszkaniowe na rynku szczecińskim są obecnie bardzo duże. Hamulcem dla rozwoju branży jest jednak nadal znacznie ograniczony dostęp do kredytów.

- Jest wiele osób, szczególnie młodych, które wynajmują mieszkania, za cenę porównywalna z ratą kredytu – wyjaśnia deweloper. - Ich dochody powinny więc pozwalać na wzięcie pożyczki, a mimo to banki ich nie udzielają, bo np. zarobki pochodzą z różnych źródeł, nie zawsze z umowy o pracę. Albo wyliczają bardzo niską zdolność kredytową, która pozwala na zakup jedynie najmniejszych mieszkań. Stąd obecnie najlepiej sprzedają się mieszkania dwupokojowe i kawalerki w centrum.

ŁP

Fot. Łucja Pawłowska

Wyobraźnię zwiedzających szczecińskie Targi Nieruchomości rozbudzały makiety, prezentujące nowe osiedla.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2982971