strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-2/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 1-2/2011    

Produkty szyte na miarę

"Świat Biznesu" rozmawia z dr Anetą Szadkowską, zastępcą dyrektora Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

- Proszę na początek przedstawić się Czytelnikom "Świata Biznesu".

-  Ukończyłam Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, a następnie obroniłam doktorat - kierunek Bankowość i finanse na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Z PKO Bankiem Polskim jestem związana od 2001 roku. Przez pierwsze dwa lata  zarządzałam placówką stworzoną do obsługi klientów korporacyjnych w Koszalinie. W tym miejscu będę nieskromna i powiem, że był to mój pomysł autorski, polegający na tym, by obsługą finansową firm zajęła się niewielka wydzielona placówka bankowa. W ten sposób zaczęła się moja przygoda z bankowością korporacyjną.

W kolejnych etapach pracy zawodowej  miałam przyjemność kierować II Oddziałem PKO BP SA w Koszalinie, a od 2004 roku byłam dyrektorem Centrum Korporacyjnej w Koszalinie. Od lipca 2010 roku pracuję na stanowisku zastępcy dyrektora w  Regionalnym Oddziale Korporacyjnym w Szczecinie.

-Jaki jest zasięg regionu z siedzibą w Szczecinie?

-W Polsce jest trzynaście Regionalnych Oddziałów Korporacyjnych. Region Zachodniopomorski jest podzielony na cztery centra korporacyjne o określonym zasięgu terytorialnym. Centra obsługi klienta korporacyjnego znajdują się w  Koszalinie, Szczecinie, Gorzowie i w Stargardzie Szczecińskim.

- Jak przeżyliście  kryzys na rynku finansowym? Szczególnie na Pomorzu Zachodnim, gdzie kryzysowi towarzyszył upadek stoczni.

- Każdy kryzys ma przełożenie na kondycję przedsiębiorców, a zatem i banków. Jeśli chodzi o PKO Bank Polski SA duże znaczenie w tym okresie odegrała polityka Zarządu Banku. Przede wszystkim to, że w chwilach kryzysu, byliśmy ze swoimi klientami. Nie wycofaliśmy się z żadnej inwestycji, którą kredytowaliśmy i staraliśmy się wspierać nasze firmy w tym trudnych okresie.

Np. w segmencie developerskim, który  uważany jest przez banki za bardzo ryzykowny; PKO Bank Polski SA zwiększył zaangażowanie finansowe w okresie kryzysu gospodarczego.

W czasach kryzysu pokazaliśmy  firmom, zarówno na Pomorzu Zachodnim, jak i w kraju, że jesteśmy bankiem stabilnym , który nie podejmuje pochopnych decyzji, dotyczących przyszłości przedsiębiorców.
Przeprowadziliśmy klientów bezpiecznie przez trudny czas. Dzisiaj nasi Klienci myślą już o przyszłości, planują nowe inwestycje.

- Czy udało się w tych trudnych czasach pozyskać nowych klientów?

- Każdy kryzys ma to do siebie, że ma moc oczyszczającą gospodarkę ze złych interesów, słabych firm , złych kontraktów. Dzięki naszej stabilnej i klarownej polityce wobec klientów, pozyskaliśmy kliku nowych, ważnych partnerów w Regionie, z którymi było i jest nam po drodze.

- O ile wiem waszym najważniejszym partnerem jest miasto Szczecin.

- Oczywiście, ale nie tylko. Do grona naszych partnerów biznesowych należy szereg firm z Regionu Zachodniopomorskiego, m in: SGI Baltis,  Zarząd Morskich Portów Szczecin – Świnoujście, Miasto Kołobrzeg, Arka Medical Spa z Kołobrzegu, Grupa Kronospan Szczecinek, KPPD SA Szczecinek i wiele innych.

Dodam w tym miejscu, że udział PKO Banku Polskiego w rynku korporacyjnym, na terenie  Szczecina, wynosi 27 proc., co świadczy o skali naszego oddziaływania.

- Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować. Czym zachęcacie swoich aktualnych i potencjalnych klientów do korzystania z usług PKO BP?.

- W bankowości korporacyjnej obowiązuje zasada „szycia” produktów pod potrzeby klienta. Nie może być tu standaryzacji usług, a wręcz odwrotnie, nasze produkty są w sposób ciągły ulepszane pod potrzeby naszych partnerów biznesowych.

Jesteśmy pierwszym bankiem na rynku, który wprowadził program lojalnościowy dla klientów korporacyjnych!

- Znani jesteście także z działalności charytatywnej i sponsorowania wydarzeń kulturalnych.

W ub. roku  została utworzona Fundacja PKO Banku Polskiego, która wspiera różnego rodzaju inicjatywy społeczne, również każdy z regionów wspomaga na własnym terenie przedsięwzięcia istotne dla społeczności lokalnej. Na terenie zachodniopomorskiego pomagamy domom dziecka, hospicjom, uczestniczymy w akcjach niosących pomoc przede wszystkim najmłodszym.

PKO BP spełnia również funkcję mecenasa kultury, jest obecny przy wielu znaczących wydarzeniach kulturalnych.  W Szczecinie prowadzimy m.in. galerię sztuki współczesnej "Klatka".

- Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Włodzimierz Abkowicz

fot. mab


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2984342