strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
"Świat Biznesu" nr 9-10/2011

  HOME    "Świat Biznesu" nr 9-10/2011    

„Świat Biznesu” rozmawia z dr. inż. Jackiem Pokiem, dyrektorem Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Choć boom budowlany mamy już za sobą, to kurz na inwestycjach deweloperskich wcale nie opada. Jak kształtuje się dziś rynek nieruchomości? Czy warto dziś inwestować w Szczecinie? Do rozmowy zaprosiliśmy: Wojciecha Ciurusia, wiceprezesa Ciroko, Ewę Nosek, Architekt Miasta Szczecin, Piotra Tomaszewicza, prezesa Tomaszewicz Development oraz Przemysława Wojnarowskiego z Instytutu Studiów Regionalnych w Szczecinie. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

„Świat Biznesu” rozmawia z dr. Stanisławem Rozwadowskim, dyrektorem Biura Współpracy Międzynarodowej i Badań Stosowanych Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Co łączy Stepnicę, 5-tys. gminę w naszym regionie, ze stolicą Wielkopolski? Okazuje się, że bardzo wiele. Miejscowości te zwyciężyły w prestiżowym Rankingu Samorządów, który organizuje dziennik „Rzeczpospolita.

Blisko 130 tys. osób odwiedziło tegoroczną, 24. edycję targów rolnych Agro Pomerania w Barzkowicach.

Na początku lipca zachodniopomorskie VIP-y wbiły łopatę pod rozbudowę Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przeniesie się do nowej siedziby.

12 września firma Fosfan S.A. została włączona do elitarnego grona firm posiadających certyfikat  Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2004.

Nagrody Gospodarcze Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego odebrali przedstawiciele zachodniopomorskich firm podczas Herbatki Północnej Izby Gospodarczej.

Elementy konstrukcji stalowych powstawać będą na terenie pomiędzy dawną hutą Szczecin i papiernią Skolwin - zapowiada belgijska firma Teleskop, która podpisała list intencyjny w tej sprawie z władzami Szczecina i województwa.


Bank Polskiej Spółdzielczości otworzył oddział w Galerii Handlowej Turzyn. To pierwsza placówka banku w naszym województwie.

Kaskada - największa galeria handlowa w Szczecinie została otwarta 28 września.

To pierwszy produkt naszego województwa, który swoją ochroną objęła Komisja Europejska, nadając mu znak „Chronione pochodzenie geograficzne”.

Niemiecki koncern Durable produkujący akcesoria biurowe rozbudowuje swój zachodniopomorski zakład.„Świat Biznesu” rozmawia z dr. n. med. Samirem Zeairem, ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i  Chirurgii Naczyniowej  w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie.

Gdy powstał, na początku lat 90., był nadmorską enklawą luksusu. W ciągu dwóch dekad przez jego pokoje przewinęło się prawie 1,5 mln gości.

Chorwacka Istria to nie tylko atrakcje, jakie gwarantuje Adriatyk - plaże, jachty i  nurkowanie. W głębi lądu turyści też mają co zobaczyć i gdzie zostawić pieniądze.

Tegoroczny tenisowy turniej Pekao Szczecin Open przejdzie do historii za sprawą wizyty liderki światowego rankingu WTA Karoliny Woźniackiej i finału imprezy, który z powodu deszczu rozgrywany był przez dwa dni!

Międzynarodowe turnieje szachowe poświęcone pamięci zasłużonego szczecińskiego szachisty i pedagoga Tadeusza Gniota tradycyjnie rozgrywane są w polickim Klubie Nauczyciela. Impreza ma charakter profesjonalny.

Znajomość gry w brydża to nie tylko możliwość miło spędzonego czasu, ale również szansa na wykształcenie cech niezbędnych w życiu zawodowym i osobistym. Należą do nich między innymi: umiejętność podejmowania decyzji przy braku pełnej informacji, logiczne myślenie, umiejętność negocjacji, wyrozumiałość dla błędów partnera oraz ocena poziomu podejmowanego ryzyka.

World Golfers Championship Poland , finał ogólnopolski światowych mistrzostw amatorów w golfie, rozgrywany w ostatni weekend sierpnia w Binowie wyłonił siedmiu zwycięzców, którzy wezmą udział w światowym finale World Golfers Championship (Durban, 30 października – 5 listopada).

Przy pięknej słonecznej pogodzie, pod koniec sierpnia, na polu golfowym Binowo Park rozegrany został XV Turniej Golfowy o puchar prezesa zarządu Banku Handlowego SA w Warszawie. Turniej ten o dużej tradycji, zgromadził nie tylko golfistów uczestniczących w turnieju głównym, ale także wielu sympatyków golfa i Banku Citi Handlowy.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439576