strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 1-3/2016

  HOME    Świat Biznesu 1-3/2016    

Arena kusi atrakcjami

Marek Zajdel, właściciel Expo Arena, organizator targów, o boomie w mieszkalnictwie, wiązaniu sztucznych much i spotkaniu ze Szwagrem.

W marcu i kwietniu organizujecie w hali Azoty Arena w Szczecinie aż trzy duże imprezy. Na początek będą dobrze znane Targi Nieruchomości.

Tak, pod nazwą Home Arena organizujemy 27. edycję targów Nieruchomości i Wyposażenia Wnętrz. Impreza, którą zaplanowaliśmy na 12 i 13 marca, bardzo się rozwinęła w ostatnich latach. Kiedy organizowaliśmy Targi Nieruchomości w halach MTS, odwiedzało je 3,5 tys. osób. Obecnie liczba ta wzrosła do 10 tysięcy. Wiele osób przychodzi na Home Arena, bo chce kupić mieszkanie. Aktualnie panuje boom mieszkaniowy. Dużo się buduje. Sprzedaż rośnie, czemu dodatkowo sprzyja tania złotówka. Dziś jest dobry moment, żeby inwestować. Poza tym obrót nieruchomościami pobudził nowy program Mieszkanie dla Młodych. Coraz więcej ludzi traktuje też zakup nieruchomości jako lokatę kapitału.

A trzy tygodnie później wypływacie na szerokie wody.

2 i 3 kwietnia organizujemy Water Arena – Targi Wędkarskie i Rekreacji Wodnej. To będzie nowość. Zdecydowaliśmy się na tę premierę, bo takie jest zapotrzebowanie rynku. To będzie pierwsza, od dłuższego czasu, w naszym regionie tak duża impreza targowa związana z wodą. Szykujemy prawdziwą gratkę dla miłośników wędkarstwa, żeglarstwa, turystyki i rekreacji wodnej. Będzie można się zapoznać z ofertą turystyki wędkarskiej od połowów dorsza na Bałtyku po oferty z całego świata. Producenci sprzętu do wędkowania zaprezentują nowości na rok 2016 z oferty skierowanej do karpiarzy, spinningistów, a także muszkarzy. Gwiazdą Water Arena będzie Ingolf Augustyn, podwójny mistrz Niemiec w wiązaniu sztucznych much, który pod mikroskopem pokaże, jak to się robi. Na gości targowych czekają pokazy i warsztaty oraz stoiska ze sprzętem i odzieżą. Wystawcy zaprezentują też sprzęt pływający, począwszy od desek i kajaków, przez łodzie i motorówki, na nowoczesnych jachtach kończąc. W dużym namiocie, który stoi przed halą Azoty Arena, będzie marina. Wybudujemy pomost, do którego będą przycumowane łodzie i jachty. W tym miejscu będą też koncerty szant. Dużą atrakcją będzie także strefa akwarystyczna - przepiękne ryby, glony i koralowce. Wielu naszych gości zapewne zaskoczą żywe krewetki z Bałtyku. Będzie można zobaczyć ekscytujący moment karmienia piranii. Ale prawdziwą gwiazdą będzie rekin. Chcemy, żeby ta impreza była trampoliną, która pozwoli wypromować nasz potencjał wodny. Na targach swoją ofertę zaprezentują też gminy i powiaty. Targom towarzyszyć będzie degustacja potraw z ryb, które przygotują wysokiej klasy restauracje i hotele. Chcemy, żeby Water Arena się udała i na stałe zagościła w Szczecinie. W przyszłości chcemy objąć cały pas nadmorski po Gdańsk, w którym nie ma podobnej imprezy. Na targach pojawią się też firmy niemieckie. Targi Water Arena odbędą się pod patronatem niemieckiego związku żeglarskiego i niemieckiego związku wędkarskiego. A goście na targi zza zachodniej granicy będą do Szczecina przywożeni autobusami.

A co z fanami motoryzacji?

Ich zapraszamy do Azoty Arena 23 i 24 kwietnia. W tych dniach organizujemy 7. edycję Moto Arena - Motoshow Targi Motoryzacyjne. Impreza ta przyciąga 20 tys. ludzi. Tradycyjnie będą z nami setki wystawców z branży motoryzacyjnej: dealerzy samochodów i motocykli, autoserwisy, sprzedawcy wyposażenia, firmy z branży finansowej i ubezpieczeniowej, szkoły jazdy itd. Nie zabraknie popisów kaskaderskich. Będzie pokaz rally crossu. Ze swoim pojazdem Evo IX o mocy ponad 900KM przyjedzie Sebastian Dubai, Mistrz Polski klasyfikacji generalnej GSMP. Będzie z nami Marco Dittmann, 8-letni wyczynowy zawodnik prof carting startujący w Mistrzostwach Niemiec i Polski. Do Szczecina zawita 19-krotny Mistrz Polski w wyścigach Zbigniew „Szwagier” Szwagierczak - legenda świata motoryzacyjnego, wybitny sportowiec i trener. Będzie mieć warsztaty z młodzieżą. Dwa słowa Szwagierczaka mogą nieraz zastąpić pół roku ćwiczeń. To będzie wielkie święto wszystkich grup związanych z motoryzacją, a które ta impreza w minionych latach zintegrowała. Gwiazdą Targów będzie Basenhurt A&T Racing Team z Poznania, który pokaże Porsche 997 GT3 Cup, samochód fabrycznie wyścigowy. Swoje stoiska będą mieć dealerzy takich marek jak chociażby Jaguar i Land Rover. Zapowiada sie także firmowe stoisko porsche. Nasze poprzednie Targi odwiedził szef marketingu Rolls Royce’a. Jest więc z ich strony zainteresowanie. Jeśli i tę markę będzie można zobaczyć w Szczecinie, będzie to sukces, który podkreśli potencjał naszego regionu.

Co planujecie na jesień?

Jesienną 28. edycję targów Home Arena organizujemy 8-9 października. A 20 listopada mamy kolejną premierę. Tym razem zorganizujemy w hali Azoty Arena targi ślubne. Chcemy, żeby targi Wedding Arena były wyjątkowe, tak jak wyjątkowym wydarzeniem są śluby. W komfortowych warunkach będzie można poznać ofertę zespołów muzycznych, wodzirejów, salonów sukien ślubnych itp.

A co szykujecie dla najmłodszych gości waszych imprez targowych?

Dbamy o dzieci. Organizujemy dla nich punkty zabaw, w których zostają pod profesjonalną opieką. Na Moto Arena będą czekać na dzieci liczne atrakcje, m.in. prawdziwy Batmobile z Batmanem i Batmanką. Podczas Water Arena dzieci będą mogły spotkać się z podróżnikiem Aleksandrem Dobą. Przyjadą też do nich piraci, a ponadto najmłodsi dostaną do zabawy Park Wieloryba.

Dziękujemy za rozmowę. Rozmawiała: masz

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224722