strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 10-11/2016

  HOME    Świat Biznesu nr 10-11/2016    

Bal Absolwenta i fotka z drona

W dniach 18-19 listopada swój jubileusz 70-lecia obchodzić będzie uroczyście II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie im. Mieszka I. Szkoła, która popularnie nazywana jest „Pobożniakiem” ze względu na to, że znajduje się przy ul. Henryka Pobożnego 2, opuściło już 15 tysięcy absolwentów. Wśród nich jest wielu absolwentów, którzy znani są w świecie nauki, kultury, biznesu czy też polityki.

Absolwentami „Pobożniaka” są znani naukowcy, tacy jak: prof. Stefan Berczyński, wieloletni rektor Politechniki Szczecińskiej, prof. Seweryn Wiechowski, rektor Pomorskiej Akademii Medycznej czy też prof. Tomasz Grodzki, aktualny senator RP. II LO ukończyli ludzie ze świata kultury: Grażyna Brodzińska – śpiewaczka, malarz Jarosław Eysymont, poeta Janusz Krzymiński, pisarz Marcin Szczygielski, kompozytor i muzyk Marcin Macuk. Znani absolwenci „Pobożniaka” to prawnik Włodzimierz Łyczywek oraz liczni przedstawiciele świata biznesu np. Jacek Ciubak, prezes Fosfanu, bracia Zbigniew i Tomasz Nagayowie, właściciele firmy Radex, czy też Janusz Pribulka, prezes firmy informatycznej Sagra Technology. Mury „Pobożniaka” opuściło wielu polityków. Wymieńmy tylko niektórych. Należy do nich m.in. Paweł Soloch, szef prezydenckiego BBN, Robert Krupowicz b. wojewoda, burmistrz Goleniowa, posłowie i senatorowie różnych ugrupowań, tacy jak: Mirosława Masłowska, Magdalena Kochan, Arkadiusz Marchewka. Warto przypomnieć, że „Pobożniak” regularnie plasuje się w czołówce szkół średnich w Polsce, a od 2009 roku realizowany w nim jest program matury międzynarodowej. W piątek 18 listopada absolwenci szkoły pojawią się już od godz. 10.00 w budynku „Pobożniaka”. Tam właśnie odbędzie się uroczysta gala z okazji 70-lecia II LO, połączona m.in. ze spotkaniami z nauczycielami, zdjęciem grupowym z drona, prezentacją okolicznościowego wydawnictwa „Niezwyczajne miejsca, niezwyczajni ludzie”oraz Wielkim Testem Wiedzy o Szkole. Pierwszy dzień uroczystości zakończy się Balem Absolwenta w hotelu Radisson, gdzie dyskotekę poprowadzą DJ–e, absolwenci „Pobożniaka”. W drugim dniu obchodów jubileuszu, w sobotę 19 listopada o 12 odbędzie się Sportowa Sobota Absolwenta. W ramach tej swoistej spartakiady odbędzie się m.in. bieg 70-lecia na placu biegowym obok pomnika Mickiewicza, turniej szachowy o Puchar Siedemdziesięciolecia dla absolwentów oraz turnieje tenisa stołowego, a także gra w tradycyjne kapsle i piłkarzyki. Komitet organizacyjny planuje, że śladem po jubileuszu będzie nowy radiowęzeł szkolny. Dlatego też na ten cel zbierane są (i będą, podczas obchodów) pieniądze. W cenie każdego pakietu okolicznościowego absolwenta zawiera się także cegiełka (20 złotych) na zakup radiowęzła. Organizatorzy zapraszają serdecznie absolwentów na Bal Absolwenta i jubileuszowe spotkania w szkole, zaś o szczegółach dowiedzieć się można na stronie www.jubileusz lo2.pl.

WAB

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224661