strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 11-12/2012

  HOME    Świat Biznesu 11-12/2012    

Bramy Portowe czekają na najemców

Na początku listopada odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu biurowego w centrum Szczecina – Brama Portowa I i II. Na razie w jednym z budynków działa kawiarnia.

Projekt obejmował budowę nowoczesnego kompleksu biurowego w miejscu dawnego „grzybka” i „kogucików”, które przez lata szpeciły centrum miasta. Składa się on z dwóch niezależnych budynków: Bramy Portowej I i Bramy Portowej II. Pierwszy z nich  ma sześć kondygnacji i łączną powierzchnię ponad 4,5 tys. metrów kwadratowych. Natomiast Brama Portowa II składa się z 7 kondygnacji o łącznej powierzchni ponad 8 tys. metrów kwadratowych. Na parterach znajdą się lokale handlowe i usługowe. Pozostałe kondygnacje przeznaczono na biura. Jak zapewnia inwestor, projekt daje możliwość podziału i elastycznej aranżacji poszczególnych powierzchni. W podziemnych garażach przygotowano 58 miejsc parkingowych oraz miejsca postojowe dla rowerów.

Inwestorem i deweloperem inwestycji jest firma SwedeCenter, będąca częścią Property Division Grupy Inter IKEA, generalnym wykonawcą firma Hochtief Polska, natomiast projekt architektoniczny wykonała pracownia architektoniczna T33 z Gdyni.

Projekt biurowców został zrealizowany z wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań, które pozwalają ubiegać się o certyfikat LEED. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa budynki wyróżniają innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, optymalny dostęp światła słonecznego, segregacja odpadów, pokrycia dachowe chroniące przed efektem ,,wysp cieplnych” oraz parking rowerowy dla najemców.

Piwerwszym najemcą budynku jest kawiarnia Starbucks. Anna Szmilewska odpowiedzialna za komercjalizację Bramy Portowej zapowiada, że Swede Center prowadzi rozmowy z inwestorami. Ich rozstrzygnięcia poznamy w pierwszym kwartale 2013 roku. Cena wynajęcia metra kwadratowego to średnio 14 euro. Do tego trzeba doliczyć opłaty ogólne.

(mab)
Fot. Nowy biurowiec na Bramie Portowej(archiwum)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224555