strona główna
  Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń (31 maja) i rozstrzygnięcia konkursu (wrzesień 2021r.)

W związku z pandemią COVID-19 przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Perły Biznesu 2020. Kandydatów do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca maja 2021r. Laureatów poznamy we wrześniu 2021.

Zgłoś kandydatów do nagrody w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu.>>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 1-3/2016

  HOME    Świat Biznesu 1-3/2016    

Golfowy sezon pod znakiem olimpiady

Sławomir Piński, dyrektor zarządzający Binowo Park Golf Club, o Szczecin Open 2016, mistrzostwach świata amatorów i kwartalnym kursie dla początkujących

Pogoda tej zimy była wyjątkowo przychylna...

Rzeczywiście, zimowa aura nas ucieszyła. I to z kilku powodów. Przede wszystkim, z przyczyn przyrodniczych, bo - dzięki szybszej wegetacji roślin - płynniej będziemy mogli wejść w nowy sezon. Po drugie, przez wzgląd na sprawy biznesowe oraz sportowe. Dodatnie temperatury, słońce, nie za silny wiatr - to wszystko sprzyja naszej dyscyplinie. Korzystając z okazji nieco upiększyliśmy pole. Myślę, że odwiedzający nas golfiści zauważą różnicę.

Nowy sezon przed nami. Jakie główne imprezy będą organizowane przez Binowo Park Golf Club?

Kalendarz mamy bogaty. W tym roku nasza uwaga będzie skupiona na majowym Floating Garden Szczecin Open 2016. To w powszechnej opinii jeden z najlepszych i najmocniej obsadzonych turniejów zawodowych w Polsce. Jest to impreza o najwyższej randze, w której uczestniczy wielu europejskich graczy wraz czołowymi golfistami z Polski. To nasze flagowe zawody, także pod względem promocyjnym, bo startują w nich reprezentanci Niemiec, Szwecji, Danii, a więc państw znajdujących się stosunkowo blisko Szczecina. Dodam, że oprócz walorów czysto sportowych, dzięki turniejowi promujemy region. Jest to duże przedsięwzięcie sportowe i marketingowe. Z kolei w dniach 25-27 sierpnia na polu Binowo Park będziemy gościć finalistów krajowych eliminacji do World Amateur Golfers Championship. To golfowe mistrzostwa świata amatorów, a zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować nasz kraj podczas mistrzostw globu. Te – tym razem – zostaną zorganizowane na wyspie Mauritius. Z racji rosnącej popularności naszej dyscypliny finałowe zawody na szczeblu krajowym rozegrane zostaną na dwóch polach Binowo Park i Modry Las. Krajowy finał będzie poprzedzony kilkunastoma turniejami kwalifikacyjnymi. Przy okazji World Amateur Golfers Championship wspomnę o Grupie CSV, zajmującej się m.in. technologiami lakierniczymi. To bardzo solidny, ale i wymagający partner zawodów. Mam nadzieję, że i my wywiązujemy się dobrze z naszych obowiązków, choćby poprzez rzetelne wspieranie tej grupy biznesowej w kontaktach z innymi przedsiębiorcami.

A jaki pomysł ma Binowo Park Golf Club na popularyzację golfa w regionie?

Przez wiele lat organizowaliśmy kurs dla początkujących na tzw. „zieloną kartę”. W tym sezonie rozszerzamy ofertę, tworząc program dla początkujących jeszcze bardziej elastyczny. Każdy nowy adept golfa, wykupując udział w trzymiesięcznym kursie, będzie mógł przez 4 dni w tygodniu korzystać z opieki instruktora, wypożyczyć sprzęt lub samodzielnie trenować na 9-dołkowym polu. Nie będzie ograniczony jednym terminem lub węższymi ramami czasowymi, jak to było w latach poprzednich. Nasza akcja trwać będzie cały sezon. Termin rozpoczęcia nauki wybierze sobie każdy sam. Po prostu, zamieniliśmy 5 tygodni na 3 miesiące. To duże ramy czasowe. Nawet jeśli ktoś wyjedzie na tydzień lub dwa, z łatwością będzie mógł nadrobić zaległości. No i proszę pamiętać jeszcze o jednym. Na naukę gry w golfa nigdy nie jest za późno.

W 2016 roku golf powróci do grona dyscyplin olimpijskich.

Praktycznie już weszliśmy do tego grona. Jesteśmy pełnoprawną dyscypliną olimpijską co warto byłoby przekuć na jej popularyzację, choćby w polskich szkołach. Moim marzeniem jest rozpowszechnienie golfa wśród młodzieży, byśmy dochowali się przyszłych pokoleń grających na wysokim, co najmniej europejskim poziomie.

Olimpijskie rozgrywki w golfa w Rio de Janeiro będą pierwsze po wojnie…

Pierwsze po II wojnie światowej. To duży krok dla nas w kierunku zmiany stereotypu myślenia o golfie jako o sporcie dla bogaczy. Mam wrażenie, że podobnie było swego czasu z tenisem. Jednak o ile w turnieju olimpijskim do tej pory nie zawsze można zobaczyć wszystkich najlepszych, to golfiści raczej tego błędu nie popełnią. O to już wcześniej zatroszczyły się największe federacje golfowe, które tak skonstruowały terminarz na 2016 rok, by wszyscy najlepsi mogli zaprezentować się na igrzyskach letnich w Rio de Janeiro. Przy okazji, w jak najlepszym świetle zaprezentować naszą dyscyplinę. Zobaczymy jakiegoś Polaka w tym gronie? Nie zanosi się. Nasi najlepsi golfiści klasyfikowani są w rankingach światowych poza czołowymi „300”, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Tak więc start Polaka w tegorocznych igrzyskach byłby odbierany w kategoriach cudu. Zresztą, z racji elitarności turnieju olimpijskiego, niektórzy golfiści o wysokich rankingach również mogą się nie zakwalifikować do zawodów. Pewien jestem jednego. Golf podczas igrzysk będzie stał na najwyższym światowym poziomie.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Paweł STĘŻAŁA

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3224565